reklama

Dane a poplatky zostávajú v roku 2013 pre Trnavčanov na úrovni vlaňajška

Mestský rozpočet na rok 2013 je navrhnutý ako mierne prebytkový. Trnavská radnica predpokladá, že príjmy budú v tomto roku vyššie ako výdavky o viac ako 200-tisíc eur.

Ako zdôraznil po decembrovej schôdzi mestského zastupiteľstva primátor Vladimír Butko, napriek pretrvávajúcej hospodárskej kríze mesto v roku 2013 neplánuje brať úvery.

Dobrou správou pre obyvateľov a podnikateľov je, že na rozdiel od iných oblastí verejného života dane a poplatky zostanú v tomto roku pre Trnavčanov na rovnakej úrovni ako vlani.

Daň z nehnuteľností, za psa, poplatky za komunálny odpad, ani príspevky za stravné v školských zariadeniach či iné poplatky sa v roku 2013 meniť nebudú.

byty-centrum-veza

ILUSTRAČNÉ FOTO

Z dane z nehnuteľností plánuje radnica rovnako ako v minulom roku získať 6,4 milióna eur.

Daň za psa má priniesť do mestskej pokladne 48-tisíc eur, daň za ubytovanie 67-tisíc. Na správnych poplatkoch prepokladá samospráva výber 615-tisíc eur (o 50-tisíc viac ako vlani).

Plánované príjmy mesta z pokút sa majú pohybovať na úrovni 115-tisíc eur. Aktualizovaný rozpočet na rok 2012 počítal s príjmami z pokút na úrovni 134-tisíc eur.

Poplatky za uloženie komunálneho odpadu majú naplniť mestskú kasu sumou pol milióna eur, čo je rovnaká čiastka ako v minulom roku.

O 76-tisíc eur viac chce získať mesto za úhradu za dočasné parkovanie. V roku 2012 malo pribudnúť do pokladnice trnavskej samosprávy 550-tisíc eur, v tomto roku plánuje mesto získať do rozpočtu 626-tisíc eur.

Približne 2,4 milióna eur získa radnica z nájomného, príjem zo skládky komunálneho odpadu má dosiahnuť 800-tisíc eur. Vyše pol milióna eur získa príjmová položka z finančného hospodárenia.

Predpokladané príjmy z predaja majetku sú pre rok 2013 navrhované vo výške 700-tisíc eur.

Daň z príjmu fyzických osôb by mala dosiahnuť rovnako ako v minulom roku 14,45 milióna eur.

Ulož ako PDF
Napísal 3. januára 2013 1:45. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Dane a poplatky zostávajú v roku 2013 pre Trnavčanov na úrovni vlaňajška”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.