reklama

Florbalisti FBC 11 v boji o prvú priečku remizovali

Počas uplynulého víkendu si mohli fanúšikovia florbalu prísť na svoje. V dvojzápase domáci celok FBC 11 privítal v sobotu B-tím Snipers Bratislava a v nedeľu sa popasoval aj s prvým tímom Snipers.

Kto sú Snipers? Tento klub vznikol v roku 2010 zlúčením troch menších bratislavských celkov. Zatiaľ vyniká predovšetkým skvelou prácou s mládežou, ktorá sa takmer v každej kategórií meria s tými najlepšími v SR. Niektorí z mladíkov dokonca nakúkajú aj do juniorskej reprezentácie. Čoskoro sa teda dá očakávať aj „ovocie“ v podobe úspechov na pôde mužského florbalu. V druhej lige pôsobia oba tímy už druhý rok. Snipers tak ako aj v minulej sezóne prihlásili do súťaže dva celky a majú v základnej časti jediný cieľ. Áčko prvé, béčko druhé.

florbal

FOTO: Archív FBC 11

Sobota: FBC 11 Trnava – Snipers Bratislava „B“ 10:4 (4:0, 1:3, 5:1)
Body: Matuška 3+1, Sztruhár 2+2, Duran 2+2, Zelenák 1+1, Matej Vanta 1+0, Tisoň 1+0, Žilinčík 0+1
Zostava: brankár – Švec; útok – Matuška – Tisoň – Sztruhár, Duran – Vanta Matej – Žilinčík, Fačkovec, Babčan, Mahaj; obrana Balák – Naništa, Vanta Matúš – Zelenák

Už od začiatku zápasu bolo cítiť silu súpera. Trnava si však z predošlého víkendu zachovala dobrú streleckú mušku a umnú defenzívu a do konca prvej tretiny si aj napriek pomerne vyrovnanému priebehu vypracovala náskok 4:0.

V úvode druhej tretiny prišiel prvý gól hostí, avšak netrvalo ani pol minúty aby ich schladil domáci kapitán Matej Vanta. Snipers však nestratili elán a hra v druhej tretine patrila prevažne im. Svoju snahu pretavili do dvoch gólov a za stavu 5:3 po druhej tretine mali Trnavčania nad čím premýšľať.

Zápas sa domácim podarilo upokojiť hneď v úvode tretej tretiny, keď Ján Zelenák zužitkoval presilovú hru. Tento moment priniesol pohodu na domáce čepele, Trnava pridala ešte štyri góly z protiútokov a bezradní Snipers už iba korigovali výsledok na 10:4.

Nedeľa: FBC 11 Trnava – Snipers Bratislava „A“ 6:6 (2:2, 4:3, 0:1)
Body: Duran 1+1, Žilinčík 1+0, Zelenák 1+0, Balák 1+0, Sztruhár 1+0, Tisoň 1+0, Matuška 0+1, Naništa 0+1
Zostava: brankár – Švec; útok – Matuška – Tisoň – Sztruhár, Duran – Vanta Matej – Žilinčík, Fačkovec, Babčan, Mahaj; obrana Balák – Naništa, Vanta Matúš – Zelenák

Dôležitosť zápasu bolo cítiť aj na tribúnach, kde sa aj napriek nie najideálnejšiemu času zišlo takmer 60 divákov, ktorí svojich miláčikov hlasno hnali vpred. Trnava inkasovala už v prvej minúte, keď domáci obranca zlou rozohrávkou naservíroval loptičku priamo do smrtiaceho protiútoku hostí. Už v druhej minúte bolo 1:1 po dobre mierenej strele Martina Žilinčíka a oba tábory si uvedomili, že každá chybička, či nedôraz budú tvrdo potrestané. Veľmi podobná gólová výmena prebehla aj v 13. Minúte, kde po ďalšej minele trnavskej defenzívy vyrovnával strelou z diaľky Zelenák.

V druhej tretine si tímy prehodili garde a extrémne rýchle gólové odpovede prichádzali zo strany Snipers, kde úsmevy z tvárí Trnavčanov zosadzovali v 23. Minúte (3:3) , v 26. minúte (4:4) aj v 30. minúte (5:5). Trnava si zásluhou Ondreja Tisoňa predsalen odniesla do tretej tretiny vedenie 6:5.

V tretej tretine bolo jasné, že sa schyľuje k dráme. Obidva tímy si úplne prestali vymieňať defenzívne hrúbky a čakalo sa, kto spraví tú poslednú definitívnu. V polovici tretej tretiny mali Snipers možnosť presilovej hry. Táto sa rozhodla ako rozhodujúca, keď v nej takticky predčili domáci tím a po dorážke v bránkovisku dosiahli vyrovnávajúci gól. Trnava ešte dokázala vyvynúť tlak, ale skóre 6:6 sa už do konca zápasu nezmenilo.

Zrodila sa tak už tretia vzájomná remíza 6:6 a Snipers si z Trnavy odvážajú cenný bod v boji o prvú priečku. Trnava už nemá boj o prvú priečku vo svojich rukách ostáva však naďalej v domácom prostredí neporazená.

Najbližšie čakajú Trnavčanov dva odvetné zápasy vonku 17.3. proti FBK Jokers (naposledy 17:4) a 23.3. proti Snipers BA (naposledy 6:6).

Ďalšie domáce zápasy až v apríli – 13. proti Blueberries Modra a 28.4. s FBC Dragons Ružinov B, vždy so začiatkom o 10. hodine.

(MV)

Ulož ako PDF
Napísal 7. marca 2013 9:16. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.