reklama

Veľká noc bude chladná, očakáva sa aj intenzívne sneženie

Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) vydal vo štvrtok 28. marca výstrahu 1. stupňa pred snežením a tvorbou snehových jazykov.

Výstraha platí pre územie západného, stredného a časť severného a východného Slovenska.

Podľa meteorológov v piatok 29. marca v čase od 3. hodiny rannej až 12. hodiny aj na území okresu Trnava, rovnako tak v okolitých regiónoch, „možno očakávať tvorbu snehových jazykov a závejov, čo predstavuje potenciálne nebezpečenstvo pre dopravné aktivity. Výskyt snehových jazykov a závejov nie je v danej ročnej dobe a oblasti bežný a môže spôsobiť škody menšieho rozsahu„.

yrno-trnava-velkypiatok
Meteorologický radar nórskych meteorológov ukazuje predpokladanú intenzitu zrážok nad našim územím v priebehu piatkového dopoludnia

Pomerne veľké množstvo nového snehu v našom regióne predpovedá na Veľký piatok aj spoľahlivý Nórsky meteorologický inštitút yr.no.

Najväčšie množstvo zrážok, ktoré majú byť s väčšou pravdepodobnosťou snehové, ako dažďové, má spadnúť v čase medzi 4. a 14. hodinou.

S nepriaznivým vývojom počasia je potrebné počítať počas celých Veľkonočných sviatkov.

Predpoveď meteorológov naznačuje, že prevládať bude chladné počasie s dennými maximami do troch stupňov Celzia. S dažďom alebo zmiešanými zrážkami je treba počítať najmä v nedeľu.

Podľa záznamov SHMÚ napadlo na území mesta Trnava od decembra 2012 do konca februára 2013 až 116 centimetrov snehu, čo je najviac od roku 1987.

Niekoľkokrát snežilo aj počas nezvyčajne chladného marca. A ako sa zdá, ďalší nový sneh ešte môže pribudnúť.

Ulož ako PDF
Napísal 28. marca 2013 15:53. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Veľká noc bude chladná, očakáva sa aj intenzívne sneženie”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.