reklama

Víťazný záver sezóny pre volejbalistky Hit UCM Trnava

Volejbalistky HIT UCM Trnava nastúpili v sobotu 23. marca na svoj posledný dvojzápas sezóny 2012/2013. Ich súperom bol najslabší celok ligy – ŠK Komjatice.

Kým v prvom zápase sa volejbalistky nevedeli presadiť a napriek vyrovnaniu 2:2 na sety, zápas prehrali 3:2, druhý zápas mali pod kontrolou a hladko zvíťazili 3:0.

Výkony všetkých ôsmich prítomných hráčok Trnavy ťažko hodnotiť v meradle oboch zápasov. Kým v prvom takmer všetky nepodali ani len priemerný výkon, v druhom zomknutou tímovou hrou jasne dominovali. Avšak v oboch zápasoch herne vyčnievala Vierka Kurťáková, ktorá z pozície univerzál dokázala zabezpečiť najviac bodov a zodpovedným prístupom motivovala spoluhráčky.

hit-trnava-volej
Z Komjatíc si Trnavčanky odviezli jedno víťazstvo

FOTO: HIT Trnava

Úvodnú sezónu skončili volejbalistky Hit UCM Trnava pod vedením trénerov Kristíny Pomsárovej a Miloslava Duchoňa, ktorý ja zároveň predsedom Hit Trnava v západnej časti 1. volejbalovej ligy na 4. mieste o 9 bodov za treťou Krupinou a s veľkým bodovým predstihom pred Komjaticami.

V zostávajúcej časti sezóny sa začnú hráčky venovať kondičnej a hernej činnosti i plážovému volejbalu. S prípravou na ďalšiu sezónu začnú volejbalistky Hit UCM Trnava koncom augusta 2013.

ŠK Komjatice – Hit UCM Trnava, 1. liga ženy, západ
3:2 (20,22,-14,-18,8), 0:3 (-20, -16, -22)

Posledné kolo sa hralo sa v Komjaticiach a domáce hráčky od začiatku cítili možnosť získať body na úkor Trnavy. Trnavčanky, nenastupujúce v plnej sile, si však nástup do úvodného setu postrážili. Uspokojené a snáď s predstavou, že zápas sa vyhrá sám a body budú pribúdať automaticky, začali kopiť chyby a nezodpovedne pristupovali k hre. Výsledkom bola strata prvého i druhého setu. V treťom sete akoby na palubovku prišiel iný tím a hráčky HITu začali aspoň zčasti ukazovať, že volejbal hrať vedia.

Bezproblémovým ziskom tretieho a štvrtého setu zabezpečili vyrovnanie a zápas smeroval k rozhodujúcemu tiebreaku. Séria vlastných chýb i zopár šťastných lôpt súpera však zlomili rozbehnuté trnavčanky a po strate piateho setu si natešené hráčky Komjatíc pripísali druhé víťazstvo sezóny.

Po medzizápasovom dohovore a po zamiešaní zostavy nastúpili hráčky HIT UCM Trnava na druhý zápas s odhodlaním a dobrou náladou. Ukľudnenie, zodpovedné výkony a hlavne tímová hra boli základom pekného výkonu na palubovke. Po jednoznačnom priebehu, v ktorom trnavčanky jasne predčili domáce vo všetkých herných činnostiach, ukončili sezónu víťazstvom 3:0.

Miloslav Duchoň, predseda Hit Trnava
Pavol Mančák, manažér tímu

Ulož ako PDF
Napísal 28. marca 2013 8:57. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.