reklama

Volejbalistky HIT UCM Trnava zdolali Komjatice dvakrát bez straty setu

Volejbalistky HIT UCM Trnava nastúpili v sobotu 3. novembra na domácej palubovke v 1. lige volejbalistiek skupiny Západ proti poslednému celku tabuľky z Komjatíc v oslabenej zostave.

Do zápasov sa, bohužiaľ, nemohli zapojiť dve hráčky – Zuzana Šarniková (univerzál) a Romana Eckerová (smeč).

Napriek tomuto deficitu si zverenkyne trénerskej dvojice Komisárová-Duchoň verili a na prvý zápas nastupovali v dobrom rozpoložení. Už v prvom sete sa ukázala prevaha HIT UCM Trnava. Hru mali pod kontrolou a prvý set vyhrali 25:15. Možno práve jednoduchá výhra v prvom sete zafungovala kontraproduktívne a počas druhého setu Trnavčanky poľavili v koncentrácii a začali pribúdať chyby. Vďaka skúsenostiam, bojovnosti a obmedzeniu vlastných chýb v koncovke setu vybojovali víťazstvo 25:19. Do tretieho setu mierne pozmenili zostavu na palubovke a zdôrazňovali nutnosť koncentrácie na každú loptu. Vďaka zodpovednému prístupu celého tímu si domáce hráčky v priebehu tretieho setu vybudovali viac ako 10 bodový náskok a konečným stavom 25:13 zabezpečili víťazstvo v prvom zápase pomerom 3:0.

ILUSTRAČNÉ FOTO: Tatiana Šimorová

Druhý zápas mal v niečom podobný priebeh – v prvom sete trnavské volejbalistky súperkám dovolili pripísať si na ich konto iba 13 bodov. Bohužiaľ opäť prišlo z ich strany k poľaveniu a v druhom sete sme množstvom zbytočných chýb umožnili súperovi hrať vyrovnanú hru. Koncovku setu však zvládli lepšie ako súper a výhrou 25:21 sme sa ujali vedenia 2:0 na sety. Tretí set nebol síce taký jednoznačný ako prvý, ale snahou minimalizovať chyby nedovolili súperovi zdramatizovať zápas. Skóre 25:19 uzavrelo tretí set a zároveň i druhý zápas 3:0 v prospech Hit-u Trnava.

HIT UCM Trnava v prvej sezóne pôsobenia v I. lige žien postupne buduje svoj káder a hľadá optimálnu zostavu. Sme radi, že od zápasu k zápasu sa náš herný prejav zlepšuje a hra nám prináša radosť. V dvojzápase proti Komjaticiam sme sa mohli spoľahnúť na stabilne kvalitný výkon našich blokárok – Zdenky Rusnákovej a Viktórie Melišovej. Hra celého tímu sa dá hodnotiť skôr pozitívne, aj keď v určitých fázach hry sme sa slabšiemu súperovi prispôsobili, čo prinieslo veľa chýb a nepresností. Je však dobré, že hráčky v ťažších chvíľach zostali hrať na palubovke ako jeden tím a dokázali, že víťaztvo si nenechajú vziať.

Čakajú nás dva dvojzápasy na ihriskách súperov (Krupina, Bratislava) a v sobotu 1. 12. domáci zápas proti Komárnu. Pozývame všetkých priaznivcov volejbalu, aby prišli podporiť HIT UCM Trnava do telocvične ZŠ na Atómovej ulici.

Pavol Mančák, podpredseda a manažér HIT UCM Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 5. novembra 2012 7:55. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.