reklama

Po výhre nad Brusnom bez straty setu privíta Hit UCM na domácej palubovke Projekt RD Nitra

V dohrávke 1. kola nadstavby Niké Extraligy žien v skupine o 5. až 10. miesto privítali trnavské Hitky Pirane z Brusna. V trojsetovom zápase dosiahli domáce hráčky pätnásť es a pripísali si dvanáste víťazstvo v sezóne.

V základe zostave Hitiek sa objavila juniorka Karin Sadloňová, študentka 3. ročníka Strednej športovej školy J. Herdu v Trnave, ktorá nahradila zranenú Michaelu Jančovú. Premiéra trnavskej univerzálke vyšla a v zápase zaznamenala 8 bodov.

Priebeh zápasu však nebol úplne jednoznančný. Hostky dokázali v prvom sete podať koncentrovaný výkon a minimalizovali vlastné chyby. Na druhej strane domáce hráčky kazili podanie a nechávali tak súpera v hre o dobrý výsledok. Postupne si však dokázali vypracovať aspoň mierny náskok a záver setu uhrali bez chýb.

FOTO: Elena Kotvasová

Druhý set bol v absolútnej réžii trnavského celku. Domáce výborne podávali a dohrávali ubránené útoky hostiek. V druhom sete tak dovolili súperovi uhrať iba 8 bodov. V zápase hráčky Hit UCM Trnava zaznamenali až 15 es, pričom najviac bodov získala opäť smečiarka Rosinská (21 bodov) a upevnila si prvé miesto v individuálnych celkových štatistikách aktuálnej extraligovej sezóny.

Hlavný tréner Rosinskú vyhlásil za najlepšiu hráčku zápasu na strane domácich, ktorá výkon trnavských volejbalistiek zhodnotila takto: „Máme za sebou vôbec nie ľahký zápas s Brusnom. Sme radi, že sme ho zvládli. Súper sa oprel do servisu, trošku sme s tým mali ťažkosti, ale nakoniec sme si poradili. Pomohli sme si striedaniami a sme veľmi radi, že sme to zvládli. A tešíme sa na fanúšikov už najbližšiu stredu proti RD.“

Trnavskí diváci videli v treťom sete vyrovnaný priebeh. Domáce hráčky niektoré situácie podcenili a držali slušne zaplnenú športovú halu v napätí až do konca.

V koncovke sa hostky dotiahli na rozdiel jedného bodu 22:21, ale záver lepšie zvládli domáce, získali tri nasledujúce body a potešili domácich fanúšikov. Zápas ukončila smečom trnavská smečiarka Natália Jánošíková.

Hráčky Hit UCM Trnava pokračujú zápasom v Niké extralige žien už v stredu 14. februára 2024, kedy privítajú od 19.00 hod. v Mestskej športovej hale v Trnave hráčky z Projektu RD z Nitry. Mladé reprezentantky prekvapili v ostatnom zápase výhrou nad VK Prešov 3:0 a aj preto očakávame napínavý a zaujímavý zápas.

Hit UCM Trnava – VK Pirane Brusno 3:0 (21, 8, 21)

Rozhodovali: Sarka a Gerboc, 250 divákov.

HIT UCM: Sukovská 1, Sivičeková 7, Rosinská 21, Límová 5, Sadloňová 8, Jánošíková 14, liberky Pagáčová a Vydrová (Mlynarčíková 0, Grófová 0, Povrazníková 2). Tréner: R. Filípek.

VK PIRANE: Ch. Krajčírová 14, Mederly 5, Ramajová 2, Tomková 8, Lipová 6, Rihová 2, liberka T. Dlhošová (Jenatová 0). Tréner: L. Šmída.

Hráčky zápasu: Michaela Rosinská (Hit UCM Trnava) – Synthia Mederly (VK Pirane Brusno)

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: “Nebol to ľahký zápas. Už od úvodu bolo vidieť, že to je len o nás. Veľké množstvo chýb, ktoré sme dokázali vyprodukovať, dalo hostkám šancu na dobrý výsledok. Dokázali sme sa ale skoncentrovať a dohrať prvý set v kľude. Druhý bol z našej strany fajn. Tretí sme opäť začali katastrofálne, ale dokázali sme si pomôcť v kľúčových momentoch setu a zaslúžene sme sa dostali k mečbalu a potvrdili ho.”

FOTO: Elena Kotvasová

Ulož ako PDF
Napísal 12. februára 2024 16:35. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.