reklama

Volejbalistky Hit UCM Trnava senzačne zdolali majstra Slovenska

Trnavské volejbalistky sa postarali o najväčšiu senzáciu prebiehajúceho extraligového ročníka vo volejbale žien.

Zverenky hlavného trénera Pavla Bernátha porazili niekoľkonásobného i úradujúceho majstra SR – Sláviu EU Bratislava 3:2.

Najviac bodov v zápase – 28 – tradične zaznamenala Darja Doluda, smečiarka Hit UCM Trnava, ktorá je s 269 bodmi najviac bodujúcou hráčkou celej extraligy.

Za najlepšiu hráčku zápasu vyhlásili trnavské libero Lesiu Slezákovú. Výbornou organizáciou v obrane výrazne prispela k nečakanému úspechu.


Zaslúžená radosť trnavského tímu

FOTO: Marian Bartoš

Favorizované Slávistky sa nedokázali vysporiadať s výbornou obranou v poli a nechýbalo veľa, aby Trnava vyhrala hladko 3:0.

V prvom a treťom sete však v koncovkách uspeli Bratislavčanky.

Vďaka mohutnému povzbudzovaniu fanúšikov, najmä volejbalistov zo Slávie, však Trnavčanky ovládli druhý, štvrtý i piaty set.

Pred Vianocami Hit UCM Trnava odohrá zápas proti Strabagu Bratislava a tesne po novom roku 4. januára 2018 v na domácej palubovke v MŠH absolvuje dôležitý súboj proti VK Nové Mesto nad Váhom.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: “Presne ako som sa vyjadril v minulosti, tak to plati aj teraz. Definitívne sa potvrdilo, že nerozumiem ženskému volejbalu, ale že ani trochu. Po dvoch katastrofách s UKF a Pezinkom sme porazili majstra. V každom prípade je to pre Trnavu historicke víťaztvo, ktoré nás musí nakopnúť do ďalšej práce. Teda aspoň dúfam. Ešte štyri.”

Michal Matušov, tréner Slávie: “Gratulujem Trnave k víťazstvu, súper hral agresívne, kolektívne, bojovne, so srdcom a s absolútnou túžbou po víťazstve, čo nám dlhodobo absentuje. Žijeme z minulosti a nerobíme nič preto, aby sme si vytvorili svoj vlastný odkaz.”

Po 16. kole figuruje družstvo Hit UCM Trnava s 12 bodmi na ôsmej priečke v desaťčlennej tabuľke.

Hit UCM Trnava – Slávia EU Bratislava 3:2 (-25, 23, -25, 19, 11)

Rozhodovali: Henček a Sluk, 80 divákov.
Trnava: Lukáčová 5, Doluda 28, Režná 11, Vasková 21, Behúnová 9, Grulišová 18, libero Slezáková (Gondeková 1, Kočišová 1, Melišová 0). Tréner: P. Bernáth.
Slávia: Töröková 2, Fričová 13, Widerman 8, Šunderlíková 6, Reháková 20, Herdová 12 (Šepeľová 9, Sedláčková 0, Szabóová 3). Tréner: M. Matušov.

Ulož ako PDF
Napísal 17. decembra 2017 15:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Volejbalistky Hit UCM Trnava senzačne zdolali majstra Slovenska”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.