reklama

Volejbalistky Hit UCM Trnava senzačne zdolali majstra Slovenska

Trnavské volejbalistky sa postarali o najväčšiu senzáciu prebiehajúceho extraligového ročníka vo volejbale žien.

Zverenky hlavného trénera Pavla Bernátha porazili niekoľkonásobného i úradujúceho majstra SR – Sláviu EU Bratislava 3:2.

Najviac bodov v zápase – 28 – tradične zaznamenala Darja Doluda, smečiarka Hit UCM Trnava, ktorá je s 269 bodmi najviac bodujúcou hráčkou celej extraligy.

Za najlepšiu hráčku zápasu vyhlásili trnavské libero Lesiu Slezákovú. Výbornou organizáciou v obrane výrazne prispela k nečakanému úspechu.


Zaslúžená radosť trnavského tímu

FOTO: Marian Bartoš

Favorizované Slávistky sa nedokázali vysporiadať s výbornou obranou v poli a nechýbalo veľa, aby Trnava vyhrala hladko 3:0.

V prvom a treťom sete však v koncovkách uspeli Bratislavčanky.

Vďaka mohutnému povzbudzovaniu fanúšikov, najmä volejbalistov zo Slávie, však Trnavčanky ovládli druhý, štvrtý i piaty set.

Pred Vianocami Hit UCM Trnava odohrá zápas proti Strabagu Bratislava a tesne po novom roku 4. januára 2018 v na domácej palubovke v MŠH absolvuje dôležitý súboj proti VK Nové Mesto nad Váhom.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: „Presne ako som sa vyjadril v minulosti, tak to plati aj teraz. Definitívne sa potvrdilo, že nerozumiem ženskému volejbalu, ale že ani trochu. Po dvoch katastrofách s UKF a Pezinkom sme porazili majstra. V každom prípade je to pre Trnavu historicke víťaztvo, ktoré nás musí nakopnúť do ďalšej práce. Teda aspoň dúfam. Ešte štyri.“

Michal Matušov, tréner Slávie: „Gratulujem Trnave k víťazstvu, súper hral agresívne, kolektívne, bojovne, so srdcom a s absolútnou túžbou po víťazstve, čo nám dlhodobo absentuje. Žijeme z minulosti a nerobíme nič preto, aby sme si vytvorili svoj vlastný odkaz.“

Po 16. kole figuruje družstvo Hit UCM Trnava s 12 bodmi na ôsmej priečke v desaťčlennej tabuľke.

Hit UCM Trnava – Slávia EU Bratislava 3:2 (-25, 23, -25, 19, 11)

Rozhodovali: Henček a Sluk, 80 divákov.
Trnava: Lukáčová 5, Doluda 28, Režná 11, Vasková 21, Behúnová 9, Grulišová 18, libero Slezáková (Gondeková 1, Kočišová 1, Melišová 0). Tréner: P. Bernáth.
Slávia: Töröková 2, Fričová 13, Widerman 8, Šunderlíková 6, Reháková 20, Herdová 12 (Šepeľová 9, Sedláčková 0, Szabóová 3). Tréner: M. Matušov.

Ulož ako PDF
Napísal 17. decembra 2017 15:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Volejbalistky Hit UCM Trnava senzačne zdolali majstra Slovenska”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.