reklama

V záverečnom domácom zápase tohto roka zdolali volejbalistky Hit UCM Pezinčanky hladko 3:0

V 14. kole Niké extraligy žien vo volejbale si poradili Trnavčanky so súperom z ŠVK Pezinok hladko 3:0 na sety a upevnili si 3. miesto v tabuľke.

V zápase nastúpila za Hit UCM Trnava Emma Chovanová, ktorá prišla pred sezónou na vysokú školu do Trnavy z Liptovského Hrádku. Od začiatku sa novej zodpovednej úlohy zhostila na výbornú. Zvládla uhrať dôležité body na útoku ako aj kvalitne pracovať na príjme po podaní. V prvom sete ešte hostky dokázali držať krok s domácimi, ale veľmi ťažko sa presadzovali proti organizovanej obrane Trnavy.

Zápas v ďalších dvoch setoch úplne ovládli domáce a bavili sa nielen hráčky na ihrisku ale aj početná návšteva v hľadisku.


Útočí Rosinská

FOTO: Zuzana Branišová

V druhom sete vyhrávali Trnavčanky už 17:6 a 20:9 a hostky dokázali bodovať iba po chybách domácich. V druhom sete uhrali Pezinčanky iba 12 bodov. Podobný priebeh mal aj tretí set, do ktorého sa zapojila ďalšia juniorka Natália Jánošíkova ako aj kadetka Hit Trnava Petra Ritterová.

Trnavčanky sa tešili z 10. víťazstva v sezóne a to rozdielom dvoch tried, pričom dali najkrajší darček hlavnému trénerovi Trnavy Rastislavovi Filípkovi k jeho okrúhlym narodeninám.

Divákov, ktorí prišli podporiť extraligistky odmenil klub Hit Trnava za ich podporu klubovou kľúčenkou. Svojim členom Hit Trnava venoval klubovú zimnú čiapkou a kalendár na rok 2023 so všetkými 14 družstvami učinkujúcimi vo volejbalových súťažiach pod hlavičkou Hit Trnava.

Za najlepšiu hráčku zápasu domáci tréner oprávnene zvolil Emmu Chovanovú, ktorá bola obdarovaná spolu s Ľubicou Šípošovou (MVP za ŠVK Pezinok) krásnymi kyticami od trnavského kvetinárstva Boorart.

V záverečnom zápase v roku 2022 cestujú Hiťáčky v stredu 21. decembra 2022 do Nového Mesta nad Váhom, kde ich čaká dôležitý zápas pri snahe o udržanie sa v prvej štvorici najlepších družstiev po prvej časti Niké extraligy žien.

Hráčky zápasu: Emma Chovanová (Hit UCM Trnava) – Ľubica Šipošová (ŠVK Pezinok)

FOTO: Zuzana Branišová

HIT UCM TRNAVA – ŠVK PEZINOK 3:0 (19, 12, 11)
Rozhodovali: Viktoríni-Lisá a Dovičovič, 250 divákov.

HIT UCM: Sukovská 2, Sivičeková 3, Rosinská 22, Límová 6, Povrazníková 8, Chovanová 9, liberky Poláčková a Pagáčová (Kotuličová 0, Jánošíková 3, Ritterová 0, Mlynarčíková 0). Tréner: R. Filípek.
ŠVK: Úradníčková 0, Rarigová 6, Krajčiová 1, Šipošová 10, Pišteková 3, Verešová 5, liberka Marcinková (Hanušová 1, Urbanová 0, Rusnáková 0). Tréner: L. Popeláš.

Rastislav Filípek, tréner Hit UCM: „Hrali sme dobre, koncentrovane a agresívne. Kontrolovali sme priebeh celého zápasu. Máme ešte jednu úlohu v tomto roku a na tú sa musíme zodpovedne pripraviť.“

Ulož ako PDF
Napísal 20. decembra 2022 19:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.