reklama

Volejbalistky HIT UCM Trnava v Krupine s polovičným ziskom

V nedeľu 19. 11. 2012 zavítal volejbalový oddiel žien HIT UCM Trnava do Krupiny na dvojzápas šiesteho kola 1. ligy.

Šlo už o druhé vzájomné meranie si síl v tomto súťažnom ročníku, kedy v dvojzápase 1. kola boli úspešnejšie hráčky Krupiny.

Trnavské volejbalistky prišli do Krupiny s odhodlaním vrátiť súperkám prehru. Do prvého zápasu nastúpili koncentrované, hrajúce s ľahkosťou a vyvarujúce sa chýb. Zaskočené súperky neodolávali dlho a prvý set pripadol trnavčankám v pomere 25:14.

Snáď ľahké víťazstvo v prvom sete spôsobilo ľahkovážnejší prístup ku hre zo strany HIT UCM Trnava a výsledkom bola strata druhého setu (21:25).

Do tretieho setu prišla na post smečiarky Monika Krupanská, ktorej spoľahlivé smeče i skvelé bloky dopomohli k zisku tretieho setu (25:23). Opäť sa však prejavila nevyzretosť mladého trnavského družstva, ktorého hráčky hlavne vlastnými chybami stratili štvrtý set (22:25).

Do rozhodujúceho piateho setu však nastúpili koncentrované a v mierne pozmenenej zostave získali rýchly náskok 6:0. Spokojné s priebehom tie-breaku poľavili a umožnili Krupine dotiahnuť sa na stav 8:8. V napínavej koncovke dominovala na oboch stranách ihriska predovšetkým bojovnosť. Záverečným úspešným smečom zabezpečila M. Krupanská výhru pre HIT UCM Trnava.

ILUSTRAČNÉ FOTO: archív Hit Trnava

Po náročnom 5-setovom zápase a krátkej prestávke nastúpili obe družstvá na druhý zápas. Bohužiaľ, na hráčkach trnavského tímu sa prejavila únava z prvého zápasu a domáce hráčky sa ujali vedenia po výhre v prvom sete.

Na Trnavčankách bolo síce vidieť snahu o zvrat a individuálnu bojovnosť, ale fyzická a hlavne psychická vyčerpanosť im zväzovala ruky. Nepresnosťami, nevynútenými chybami a stratou tímovej hry prišli i o druhý a tretí set. Rozohrané hráčky Krupiny na ihrisku dominovali a tešili sa z výhry 3:0.

Po šiestich kolách 1. ligy žien je tím HIT UCM Trnava na 4. mieste priebežnej tabuľky zo stratou iba dvoch bodov na tretiu a štyroch bodov na druhú priečku.

Z mladších kategórií Hit Trnava si na víťazstvo siahali najviac staršie žiačky, ktoré v druhom zápase (prvý prehrali hladko 0:3) prehrali až po vyrovnanom priebehu 2:3 a získali aspoň bod. Kadetky sa predstavili u favorizovanej Senici, ktorá trnavským hráčkam nedala šancu a vyhrala v oboch vzájomných dueloch zhodne 3:0 a 3:0.

Mgr. Miloslav Duchoň
asistent trénera HIT UCM Trnava
predseda VO HIT Trnava

Ulož ako PDF
Napísal 21. novembra 2012 8:42. Článok je zaradený do rubriky: Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.