reklama

Volejbalistky HIT UCM Trnava zatiaľ na postupovom 2. mieste

Po prvom barážovom turnaji o extraligu vo volejbale žien v Senici (2. – 3. 4. 2016) je družstvo HIT UCM Trnava na 2. mieste, zaručujúce postup do extraligy.

Po sobotňajších víťazstvách nad víťazom 1. ligy východnej časti (ELBA Prešov) 3:1 a nad víťazom 1. ligy stred (SVM Senica) 3:1 a nedeľňajšej prvej prehre v sezóne 2015/2016 0:3, má družstvo pod vedením kapitánky Viktórie Melišovej šesť bodov v tabuľke, aj keď chcelo o niečo viac.

V úvodnom zápase si trnavské hráčky zvykali na veľkú športovú halu v Senici. Čiastočne aj nervozita sa prejavila na výkone v prvom sete, ktorý tesne prehrali. Po zlepšení obrany na sieti a v útoku i s pomocou chýb mladých súperiek postupne začali preberať iniciatívu hráčky HIT UCM Trnava a zaslúžene zvíťazili v zostávajúcich setoch.

V zápase proti domácemu mladému družstvu SVM Senica bol dramatický iba tretí set, v ktorom trnavské volejbalistky nedokázali využiť vedenie 23:16 a dovolili domácemu tímu nečakaný obrat. Vo štvrtom sete však opäť dominovalo družstvo HIT UCM Trnava a to na radosť početných trnavských divákov, ktorí prišli svoje favoritky povzbudiť do Senice.

hit-ucm-baraz-1

Foto: hittrnava.sk

V nedeľňajšom stretnutí sa očakával dramatický priebeh zápasu a mohol napovedať viac o ambíciách družstiev. Žiaľ, pre družstvo HIT UCM Trnava bol zápas jednoznačne najhorší v tejto sezóne a po 34 víťazných zápasoch odchádzalo z ihriska s prvou prehrou.

Poslednému družstvu v extralige dokázali konkurovať iba v prvom sete, ktorý napriek tomu, že ho mali dobre rozohratý, v koncovke setu nezvládli. HIT UCM Trnava na účastníka extraligy SVK LEDD Senica nestačilo, keď hladko prehralo 0:3.

Podľa slov trénera Rastislava Filípeka netreba robiť z tejto prehry drámu, pozerať sa treba dopredu a kvalitne sa pripraviť na turnaj v Prešove. Rozhodnutie o postupujúcich dvoch družstvách padne po 2. barážovom turnaji 9. – 10. 4. 2016 v Prešove. Všetci držíme trnavskému družstvu palce!

hit-ucm-baraz-team
Zostava Hit UCM Trnava: Melišová, Snopková, Behúnová, Režná, Šarniková, Rusnáková (Čakanišinová, Ivanovičová, Vu Thu, liberá: Šefčíková, Duchoňová).

Ulož ako PDF
Napísal 5. apríla 2016 8:23. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.