reklama

Volejbalistky Hit UCM splnili cieľ a v Senici vybojovali víťazstvo

V 15. kole ženskej extraligy v sobotu 17. decembra sa splnil cieľ družstva Hit UCM Trnava priviezť si zo Senice tri body a potvrdiť tak štatistické i herné predpoklady.

To, čo štatistika predurčuje však v žiadnom, tobôž nie v ženskom športe, nemusí realita priniesť.

Zápas priniesol množstvo nepresností a Trnavské družstvo si neraz „koledovalo“ – stav 16:7 v prospech Senice v prvom sete naznačoval náboj stretnutia.

Našťastie, nie prvýkrát sa prejavila morálna i herná sila družstva pod vedením kapitánky Trnavy Márii Kostelanskej.


Porada družstva počas zápasu v Senici

Všetky hráčky Trnavy sa dokázali v koncovkách setoch dostatočne sústrediť, aby odolali tlaku domácich, spomenuli si na predzápasové taktické pokyny svojho trénera P. Bernátha a svojimi schopnosťami zlomili nepríjemné, ale solídne hrajúce Seničanky.

V tabuľke zostalo družstvo Hit UCM Trnava na 6. mieste za Pezinkom napriek väčšiemu počtu bodov (19) oproti Pezinku (18), ktorý má však väčší počet víťazstiev.

S rokom 2016 sa rozlúčia hráčky Hit UCM Trnava na domácej palubovke v stredu 21. decembra od 18.00 hod. proti Kežmarku v Mestskej športovej hale v Trnave.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: „Dnes sme nehrali moc dobre, hlavne sme sa motali a bolo to kŕčovité s chybami, ktoré vyplynuli z nekoncentrácie. Žiaľ aj také obdobia v sezóne sú. Ustáli to staršie hráčky, ktoré majú svoj štandard aj keď sa nedarí. Ako hovoril profesor Štetina – kolega ked prídete nepripravený, tak sa aspoň tvárte, že to viete.“

Senický volejbalový klub – Hit UCM Trnava 0:3 (-23, -16, -20)
66 minút, rozhodovali: Gerboc, Sluk.
Senica: Osvaldová 3, Tomašeková 8, Máčková 1, Chárová 5, Mihaliková 7, Trcková 5, libero Valová. Tréner: V. Sirvoň.
Trnava: Doluda 4, Melišová 6, Snopková 0, Kostelanská 15, Režná 7, Šimková 14, libero Plančíková (Rusnáková 0). Tréner: P. Bernáth.

Ulož ako PDF
Napísal 18. decembra 2016 12:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.