reklama

Po veľkej dráme vybojovali volejbalistky triumf nad Prešovom

V sobotňajšom 18.kole extraligy vo volejbale žien sa v Mestskej športovej hale v Trnave stretlo družstvo Hit UCM Trnava proti VK Eperia Prešov.

Obe družstvá mali výrazné skúsené osobnosti na nahrávačskom poste, Trnava Snopkovú a Prešov Sokolovú. Aj preto sa právom očakával vyrovnaný priebeh.

Domáce univerzitné družstvo pod vedením kapitánky Márie Kostelanskej navyše chcel zabudnúť na nevydarený prvý zápas v roku 2017 vo Zvolene a nadviazať na minuloročnú formu.

Na druhej strane posilnený Prešov o reprezentačnú nahrávačku i svoje sebavedomie chcel vrátiť Trnave prehru z Prešova, keď Hit UCM Trnava zvíťazil 3:1.Zo zápasu Hit Trnava – Eperia Prešov

V zápase začali lepšie hosťujúce hráčky, ktoré využívali priveľa individuálnych chýb Trnavčaniek a presnú hru. V druhom sete Trnavčanky zlepšili hru v útoku, svojim servisom odtiahli Prešovčanky od siete a stav stretnutia vyrovnali.

V treťom veľmi dôležitom sete chceli obe družstvá preklopiť misku váh na svoju stranu, čo sa viac podarilo Prešovu, keď ovládol set už od 15. bodu.

Hlavný tréner Hit UCM Trnava Pavel Bernáth napriek nepriaznivému stavu stále veril svojej základnej zostave a nerobil žiadne zmeny na ihrisku. Hráčky sa mu odvďačili za dôveru zázračným obratom, keď napriek stavu 12:17 dokázali obrátiť stav stretnutia, zobudiť trnavské obecenstvo a zvíťaziť vo štvrtok sete.

Hit UCM Trnava tak „pokrstil“ novú extraligovú volejbalovú sieť v napínavom 5. sete víťazstvom, v ktorom za stavu 10:10 diváci vôbec netušili ako sa stretnutie skončí.

Po I. časti extraligy tak Hit UCM Trnava skončí s najväčšou pravdepodobnosťou na 6. mieste s 21. bodmi a vybojovalo už siedme víťazstvo v sezóne.

Pavel Bernáth, tréner Trnavy: “V konečnom dôsledku to dnes rozhodli nahrávačky. Tá naša bola pokojnejšia a doviedla svoje družstvo k zaslúženému víťazstvu.”

Hit UCM Trnava – VK EPERIA Prešov 3:2 (-19, 18, -16, 22, 11)
Rozhodovali: J. Fiľo a A. Gerboc

Trnava: Doluda 17, Melišová 12, Snopková 9, Kostelanská 22, Režná 13, Šimková 12, libero Plančíková. Tréner: P. Bernáth.

Prešov: Bodnárová 23, Kopilcová 4, Sokolov-Székelyová 5, Jakábová 11, Schniererová 10, Povrazníková 10, liberá Olejníková a Nehilová (Kisidayová 0). Tréner: F. Bočkay.

Diváci: 150

Ulož ako PDF
Napísal 21. januára 2017 23:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.