reklama

Volejbalistky HIT UCM sa dočkali prvého víťazstva v sezóne

Volejbalistky extraligového družstva Hit UCM Trnava sa dočkali prvého víťazstva v sezóne 2018 – 2019. V predposlednom kole nadstavby zvíťazili v Prešove 3:1.

Hlavný tréner Rastislav Filípek viedol družstvo prvýkrát po nútenej mesačnej prestávke a po zápase okrem spokojnosti vyzdvihol osobitne i výkon kapitánky družstva Lenky Režnej, ktorá sa predviedla 9 blokmi.

V zápase Trnavčanky začali bezchybne v prvom sete, keď kvalitným servisom zatlačili súpera. V druhom sete Hit UCM Trnava prehrával už 9:14, ale striedajúce hráčky pomohli náskok Prešova stiahnuť a do koncovky si vybudovať lepšiu pozíciu.

FOTO: Marián Bartoš

Nakoniec, okrem tretieho setu, keď sa nedokázali vyvarovať nevynútených chýb, preukázalo družstvo Hit UCM Trnava väčšiu túžbu po víťazstve. Využilo horší deň súpera a prvýkrát po 19 zápasoch v extralige dokázali zvíťaziť.

Tabuľkovo sa zdá víťazstvo nie dôležité, lebo bez ohľadu na záverečné vystúpenie v domácom prostredí proti VK Volley Project UKF Nitra 2.3.2019 skončia Trnavčanky na 8. mieste, pre nadchádzajúcu najdôležitejšou časť sezóny však môže byť veľmi dôležité.

S družstvom do Prešova cestovali aj posily na bloku Renáta Vojtechová a Paulína Homolová, ktoré do družstva výborne zapadli.

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: „Tabuľkovo malé víťazstvo, ale pre nás veľké morálne. V samotnom zápase sme opäť hľadali optimálne zloženie hráčok na krajoch siete; výborne hrajúca Režná s 18 bodmi, z toho deväť blokov, nás ťahala k výhre. Prešov bol dnes iba malým tieňom toho bojovného družstva, čiže nám uľahčil cestu, aj keď zopárkrát tam bol náznak vzdoru.“

VK PREŠOV – HIT UCM TRNAVA 1:3 (-21, -25, 22, -20)
Zápas trval 108 minút, rozhodovali: Höger a Sluk, 85 divákov

Prešov: Povrazníková 14, Jurkovičová 1, Bodnárová 11, Schniererová 10, Karabinovičová 13, Kupčiová 9, libero Nehilová (Vikartovská 0, Markarašviliová 2, Kotuličová 3). Tréner: R. Németh.

Trnava: R. Vojtechová 4, N. Kubová 6, Behúnová 15, Režná 18, Vasková 7, Doludová 11, libero Gondeková (Grófová 6, Rihová 1, Homolová 0). Tréner: R. Filípek.

Ulož ako PDF
Napísal 25. februára 2019 7:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.