reklama

Volejbalistky HIT UCM sa dočkali prvého víťazstva v sezóne

Volejbalistky extraligového družstva Hit UCM Trnava sa dočkali prvého víťazstva v sezóne 2018 – 2019. V predposlednom kole nadstavby zvíťazili v Prešove 3:1.

Hlavný tréner Rastislav Filípek viedol družstvo prvýkrát po nútenej mesačnej prestávke a po zápase okrem spokojnosti vyzdvihol osobitne i výkon kapitánky družstva Lenky Režnej, ktorá sa predviedla 9 blokmi.

V zápase Trnavčanky začali bezchybne v prvom sete, keď kvalitným servisom zatlačili súpera. V druhom sete Hit UCM Trnava prehrával už 9:14, ale striedajúce hráčky pomohli náskok Prešova stiahnuť a do koncovky si vybudovať lepšiu pozíciu.

FOTO: Marián Bartoš

Nakoniec, okrem tretieho setu, keď sa nedokázali vyvarovať nevynútených chýb, preukázalo družstvo Hit UCM Trnava väčšiu túžbu po víťazstve. Využilo horší deň súpera a prvýkrát po 19 zápasoch v extralige dokázali zvíťaziť.

Tabuľkovo sa zdá víťazstvo nie dôležité, lebo bez ohľadu na záverečné vystúpenie v domácom prostredí proti VK Volley Project UKF Nitra 2.3.2019 skončia Trnavčanky na 8. mieste, pre nadchádzajúcu najdôležitejšou časť sezóny však môže byť veľmi dôležité.

S družstvom do Prešova cestovali aj posily na bloku Renáta Vojtechová a Paulína Homolová, ktoré do družstva výborne zapadli.

Rastislav Filípek, tréner Trnavy: „Tabuľkovo malé víťazstvo, ale pre nás veľké morálne. V samotnom zápase sme opäť hľadali optimálne zloženie hráčok na krajoch siete; výborne hrajúca Režná s 18 bodmi, z toho deväť blokov, nás ťahala k výhre. Prešov bol dnes iba malým tieňom toho bojovného družstva, čiže nám uľahčil cestu, aj keď zopárkrát tam bol náznak vzdoru.“

VK PREŠOV – HIT UCM TRNAVA 1:3 (-21, -25, 22, -20)
Zápas trval 108 minút, rozhodovali: Höger a Sluk, 85 divákov

Prešov: Povrazníková 14, Jurkovičová 1, Bodnárová 11, Schniererová 10, Karabinovičová 13, Kupčiová 9, libero Nehilová (Vikartovská 0, Markarašviliová 2, Kotuličová 3). Tréner: R. Németh.

Trnava: R. Vojtechová 4, N. Kubová 6, Behúnová 15, Režná 18, Vasková 7, Doludová 11, libero Gondeková (Grófová 6, Rihová 1, Homolová 0). Tréner: R. Filípek.

Ulož ako PDF
Napísal 25. februára 2019 7:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.