reklama

V Cíferi vbehlo dievčatko náhle do cesty autu, s ťažkým zranením ju prevážal vrtuľník

Trnavská polícia vyšetruje dopravnú nehodu, pri ktorej zrazilo v Cíferi osobné auto 10-ročné dievča.

Podľa slov hovorkyne KR PZ v Trnvave Martiny Kredatusovej k nehode došlo vo štvrtok 13. júna na Štefánikovej ulici v Cíferi.

Vodič Fordu Galaxy viedol v obci auto po Štefánikovej ulici, keď mu náhle pod auto vbehlo desaťročné dievčatko. Dieťa vybehlo spoza zaparkovaného auta a vodič už nedokázal zrážke zabrániť. Pri dopravnej nehode sa ťažko zranilo a bolo prevezené vrtuľníkom do bratislavskej nemocnice. Vodičovi polícia dychovou skúškou nezistila požitie alkoholu,“ uviedla.

Od pozemných záchranárov prevzala zranené dievča posádka Vrtuľníkovej záchrannej služby ATE s poranenou dolnou končatinou.

Po primárnom ošetrení bolo dieťa prevezené vrtuľníkom do Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou Bratislava,“ informovala letecká záchranná služba.

Polícia upozorňuje, že stretnutie chodca s motorovým vozidlom končí takmer vždy zranením chodca, a to buď ľahším, ťažším alebo, žiaľ, až jeho usmrtením. Chodci sú najzraniteľnejšími účastníkmi cestnej premávky, a to najmä deti a starší ľudia.

nehoda-cifer
Policajná snímka z miesta nehody

Často príčinou týchto nehôd býva hrubá chyba chodca. Správanie detí býva impulzívne, nie sú schopné presne odhadovať vzdialenosť a čas. Starší človek má zase zníženú schopnosť zrakového a sluchového vnímania, predĺžený reakčný čas, čo vedie k ťažšiemu prispôsobovaniu sa vysokým nárokom cestnej premávky.

V súvislosti s letným obdobím a nadchádzajúcimi prázdninami polícia upozorňuje na zvýšenú opatrnosť na cestách voči chodcom. V lete sa viac detí pohybuje na bicykloch, na hry využívajú ulice. V zápale hry si deti neuvedomia, že sú účastníkmi cestnej premávky. Rodičia by mali svojim deťom odmala vštepovať zásady správania sa na ceste. Upozorniť ich, že sa musia dostatočne presvedčiť, či cez cestu nejde auto a prejsť len vtedy. Najlepšie je ukázať to dieťaťu na názornom príklade,“ pripomína M. Kredatusová.

Na druhej strane vodiči by mali rátať s tým, že deti sú nevyspytateľné a keď v blízkosti cesty vidia dieťa, musia predvídať a radšej spomaliť. Aj keď vodič nebude na prípadnej nehode niesť vinu, veľmi ťažko sa vyrovnáva s nehodou, keď vám dieťa skončí pod kolesami auta, konštatuje policajná hovorkyňa.

Ulož ako PDF
Napísal 14. júna 2013 20:44. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.