reklama

Sedemročný cyklista je po zrážke s autom v Cíferi vo veľmi vážnom stave

AKTUALIZÁCIA: Chlapček na následky ťažkých zranení zomrel v nemocnici.

Polícia vyšetruje okolnosti vážnej dopravnej nehody, ktorá sa stala v utorok popoludní v obci Cífer.

K nehode došlo na Mlynskej ulici smerom na obec Jablonec.

Sedemročný cyklista jazdil po pravej strane cesty práve domov, keď došlo k stretu s osobným autom VW Golf.

„Pri nehode došlo k ťažkému zraneniu chlapca, ktorý bol prevezený vrtuľníkom do detskej fakultnej nemocnice v Bratislave. Pri nehode sa nik ďalší nezranil. Polícia podrobila 27-ročného vodiča z Bratislavy dychovej skúške na alkohol, ktorá bola negatívna. Na objasnenie príčin nehody privolali policajti aj znalca z odboru cestná doprava. Poverený policajt začal vo veci trestné stíhanie pre ťažké ublíženie na zdraví,“ informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová.

nehoda-bicykel1
nehoda-bicykel2
nehoda-bicykel3a

Foto: KR PZ Trnava

Polícia upozorňuje širokú verejnosť, aby bezpečnosti na cestách venovali maximálnu pozornosť. Cyklisti a chodci sú pri nehodách vystavení najväčšiemu riziku a najhorším následkom.

„Vodičov dôrazne žiadame, aby najmä v obci zvýšili pozornosť pri chodcoch a cyklistoch a predvídali situácie, ktoré môžu náhle nastať nielen pri deťoch na ceste. Pri dostatočnom odstupe a primeranej rýchlosti vie vodič adekvátne, v časovom predstihu zareagovať na vzniknutú situáciu bez ďalších následkov.
Pocit bezpečia v obci môže byť pre rodičov detí do 10 rokov zdanlivý. Hoci ide o domáce prostredie, obcou prechádzajú aj vodiči, ktorí situáciu a miestne zvyky nemusia poznať,“
pripomenula.

Ulož ako PDF
Napísal 1. júna 2016 11:30. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Sedemročný cyklista je po zrážke s autom v Cíferi vo veľmi vážnom stave”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.