reklama

Osemročný školák skončil po zrážke s autom na Družbe v nemocnici, polícia hľadá svedkov nehody

Polícia sa obracia na svedkov dopravnej nehody s maloletým chodcom. V piatok ráno 07.20 h došlo na priechode pre chodcov k stretu 8 – ročného chlapca s autom Škoda Octavia.

„Malý školák bol v sprievode 12 – ročnej sestry. Obaja čakali pred priechodom pre chodcov na ulici V. Clementisa, keď chlapec náhle vstúpil na cestu. Vodička, ktorá išla s autom po ulici V. Clementisa smerom na ulicu Spartakovská, práve prechádzala cez spomínaný priechod,“ priblížila okolnosti nehody hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Po nehode bol osemročný chlapec prevezený so zlomeninou nohy do trnavskej nemocnice.

Alkohol pri nehode zistený nebol.

sanitka

Ilustračné foto

„Mieru zavinenia polícia zisťuje. Polícia žiada ďalších prípadných svedkov, aby poskytli akékoľvek relevantné informácie na policajné číslo 158,“ žiada o spoluprácu svedkov Linkešová.

Polícia pripomína nielen vodičom, aby boli obzvlášť opatrní pri priechodoch pre chodcov, najmä ak sa v ich v blízkosti vyskytujú deti. Náhly vstup na vozovku, najmä predškolákov a menších školákov, býva často nepredvídateľný.

„Ako dospelí a rodičia však viete tieto situácie predvídať. Venujte svojim deťom pár minút na to, aby ste si s nimi pohovorili o nástrahách na cestách. Na ceste do školy sa musia školáci samostatne orientovať a riešiť dopravné situácie. Každé zaváhanie a nesprávne riešenie spôsobí dopravnú nehodu,“ pripomína polícia.

Ulož ako PDF
Napísal 5. februára 2016 11:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Krimi, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Osemročný školák skončil po zrážke s autom na Družbe v nemocnici, polícia hľadá svedkov nehody”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.