reklama

Kamil Čapkovič víťazom 1.ročníka Empire Futures Trnava 2013 s dotáciou 10 000 USD

Medzinárodný turnaj mužov EMPIRE FUTURES Trnava s dotáciou 10 000 USD, ktorý sa uskutočnil na antukových kurtoch tenisového centra EMPIRE Trnava, uzatváral tento rok sériu turnajov kategórie futures na Slovensku. Na trnavských dvorcoch sa presadil domáci Kamil Čapkovič, ktorý vo finále zdolal Adriana Sikoru 7:6, 7:5.

Poďakovanie patrí sponzorom podujatia, celému organizačnému tímu, hráčom za predvedené výkony a divákom, že v hojnom počte zamierili do areálu TC EMPIRE Trnava na prvý ročník turnaja EMPIRE Futures Trnava 2013. 

Nasadenou jednotkou turnaja bol slovenský tenista Miloslav Mečíř mladší, 258. hráč sveta, ktorý v tomto roku vyhral dva turnaje kategórie Futures v Nemecku a Chorvátsku a tiež uhral semifinále na kvalitne obsadenom challengri v Ostrave.

capkovic
Víťaz turnaja Kamil Čapkovič

FOTO: TC Empire

Zo slovenských hráčov sa ďalej predstavil ako druhý nasadený Marek Semjan (278. hráč ATP), Adrian Sikora (3.nasadený)  a Kamil Čapkovič ako turnajová štvorka. Šestkou turnaja bol talentovaný Filip Horanský, ktorý je bývalým zverencom Miloslava Grolmusa, trénera TC EMPIRE Trnava. V pavúku hlavnej súťaže sa predstavili hráči z Česka, Rakúska, Talianska, Slovinska a tiež celkovo desať slovenských zástupcov, kde voľnú kartu obdržal domáci Oliver Nagy.

Turnaj odštartoval v nedeľu 4. augusta 64-člennou kvalifikáciou, kde sa predstavilo množstvo domácich hráčov, medzi inými aj zástupca domáceho klubu Patrik Cvik. Zo zápasov kvalifikácie vzišlo osem postupujúcich do hlavnej súťaže, ktorá sa začala v utorok 6.augusta.

Do kvalifikácie sa prihlásilo celkovo 53 mužov, z ktorých iba 8 postúpia do hlavnej súťaže. Najvyššie nasadeným bol Ivo Klec (581. hráč sveta), ktorý ako neprihlásený hráč musí absolvovať kvalifikáciu. Celkovo iba 9 hráčov malo v kvalifikácii rebríček. Domácim sa nedarilo, keď Patrik Cvik nestačil na Štarkeho 4:6 5:7, Lukačovič Marek na Sentiványiho 2:6 3:6 a Lukačovič Michal na Šimona 6:4 6:7 266. Zo Slovákov postúpili nakoniec iba Matej Maruščák a Róbert Janúch.

Hlavná súťaž začala v utorok a prvé kolo bolo rozdelené do dvoch dní. Domáci hráč, Oliver Nagy, sa predstavil proti kvalifikantovi Biškovi a Oliver po nervóznom prvom sete dokázal zápas otočiť a získal tak svoj prvý bod do mužského medzinárodného rebríčka ATP.

Oliverovi sa v druhom kole nedarilo a podľahol skúsenejšiemu Masárovi 1:6 3:6. Celkovo sa na turnaji darilo nasadeným hráčom a teda aj Slovákom. Všetci postupovali jednoznačne na dva sety. Nasadených hráčov dopĺňal Čech Maršoun, ktorý proti Milkovi odvrátil v druhom kole tri mečbaly v záverečnom tajbrejku.

Po štvrťfinálových zápasoch boli v semifinále iba Slováci, konkrétne, najvyššie nasadený Miloslav Mečíř, Adrian Sikora, Kamil Čapkovič a Filip Horanský. Adrian vyzval v semifinále Miloslava a Kamil Filipa. Adrian po jednoznačne prehratom prvom sete dokázal v úvode druhého setu Miloša brejknúť a set si už nenechal ujsť pomerom 6:3. Milošovi v treťom sete dochádzali sily a veľmi dobre kondične pripravený Sikora to využil a vyhral celkovo 1:6 6:3 6:2. Kamil nedal v druhom semifinále šancu Filipov Horanskému a vyhral jasne 6:2 6:1.

Finálový zápas bol určite najlepším zápasom turnaja, keď Kamil s Adrianom predvádzali skvelý tenis za prítomnosti peknej diváckej návštevy. Prvý set bol úplne vyrovnaný a o víťazstve musela rozhodnúť skrátená hra. Chalani si odvrátili navzájom pár setbalov a Kamil vďaka miernej aktívnejšej hre získal prvý set pomerom 7:6 (7). Ani prehratý prvý set neubral u Adriana z odhodlania a získal vedenie 3:1. Kamil sa dokázal zmobilizovať a otočil na 4:3. Potom to už bol boj o každý bod a rozuzlenie prišlo v 12.hre za stavu 6:5 pre Kamila. Adrian podával túto rozhodujúcu hru s novými loptami, ale Kamil skvelými returnami a tromi víťaznými údermi v rade získal výhodu troch matchbalov. Kamil využil hneď svoj prvý matchbal a po výsledku 7:6 (7), 7:5 sa stal víťazom prvého ročníka EMPIRE Futures Trnava 2013.     

Vo štvorhre postúpili do semifinále české páry, ktoré dopĺňal slovenský pár Pažický, Sikora. Finálový zápas štvorhry bol už v réžii českých párov Jan Kunčík, Marek Michalička proti Dominikovi Sučovi a Lukášovi Maršounovi. Dominik s Lukášom jasne dominovali a vyhrali 6:2 6:0.

Ulož ako PDF
Napísal 11. augusta 2013 18:56. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Šport. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.