reklama

Súboj o stoličku župana graduje, Mikuš podal na Uhliarika trestné oznámenie

Tibor Mikuš sa rozhodol podať trestné oznámenie na svojho politického rivala Ivana Uhliarika.

Dôvodom sú lži, ktoré má podľa Mikuša Uhliarik používať v predvolebnej kampani.

Kampaň do volieb na predsedu VÚC, ktoré sa budú konať dňa 9. novembra 2013, je zo strany kandidáta KDH vedená mimoriadne nekalým a neetickým spôsobom. Po nepravdivých bilboardoch boli rovnaké lži o privatizácii nemocníc šírené aj prostredníctvom letákov, plagátov a schránkovania. Celá kampaň je zavádzajúca, zneisťuje pacientov nemocníc a ich príbuzných. Ide o zámerné šírenie poplašnej správy s cieľom získať vo voľbách viac percent,” napísal šéf Trnavského samosprávneho kraja na oficiálnu internetovú stránku VÚC.

List s rovnakým textom, ktorý zverejnil na župnom webe, poslal aj starostom a primátorom v kraji.

Uhliarik nemá vlastný program a iba očierňuje dlhodobú prácu predsedu a Zastupiteľstva TTSK. Vzhľadom na to, že ide o lži, podávam naňho trestné oznámenie. TTSK má so svojimi obcami, mestami i regionálnymi združeniami ZMOS dobrú spoluprácu. Najnovšie zaznamenávame pokus, aby vo Vašich rozhlasoch boli odvysielané informácie s rovnako očierňujúcim obsahom. Máte možnosť prispieť k etike volebnej kampane alebo umožníte šírenie klamstiev a poplašných správ. Zvážte, prosím, Vaše konanie,” vyzýva súčasný trnavský župan.

uhliarik-mikus
Súboj medzi Tiborom Mikušom (vľavo) a Ivanom Uhliarikom graduje

Hlavnou témou predvolebnej kampane kandidáta koalície KDH a SDKÚ-DS Ivana Uhliarika je privatizácia nemocníc v Galante a Dunajskej Strede.

Uznesenie, ktoré Tibor Mikuš 2. októbra 2013 presadil v župnom parlamente je dvojitou fackou do tváre obyvateľov Trnavského kraja. Nielen že získal právo privatizovať nemocnice hneď, ako bude opäť zvolený, ale aj previedol milióny ich dlhov na župu a jej občanov. Týmto konaním sa pán Mikuš diskvalifikoval na pozíciu župana Trnavského kraja. Navyše, všetko sa rozhodol spraviť bez verejnej diskusie, potichu a pod rúškom mätúcich pojmov iba 5 týždňov pred voľbami,” poukazuje Uhliarik.

Reakcia na Mikušovo rozhodnutie osloviť starostov a primátorov a podanie trestného oznámenia na políciu nenechala na seba dlho čakať.

Ivan Uhliarik poslal médiám svoje stanovisko aj s trojicou nových grafických príloh:

Vážený pán Mikuš, dnes som sa z médií dozvedel, že ‘Vzhľadom na nepravdivé a zavádzajúce tvrdenia podnikáte právne kroky na ochranu osobnosti.’ Predpokladám, že Vám prekážajú bilbordy o Vašom pláne na privatizáciu nemocníc v Trnavskom kraji. Keďže by som Vám rád vyšiel v ústrety, ponúkam Vám tri alternatívne návrhy na nové bilbordy. Dajte mi vedieť, ktorý by sa Vám pozdával viac:

uhl-1

Tento bilbord je môj favorit. Hovorí totiž priamo k pointe Vašej sťažnosti a k úplnej podstate týchto nastávajúcich volieb: nezáleží na tom, ako tento krok pomenujete, pre občanov bude výsledok stále rovnaký: Keď je nemocnica vlastnená alebo prevádzkovaná finančnými žralokmi, jej hlavný cieľ sa zásadne zmení z poskytovania zdravotnej starostlivosti na zarábanie peňazí a to je zlé.

uhl-2

Tento bilbord odhaľuje dvojitú facku, ktorú ste dali obyvateľom Trnavského kraja 2. októbra 2013. Doslova pár minút pred schválením privatizácie nemocníc ste v Zastupiteľstve Trnavského samosprávneho kraja presadil návrh, ktorým sa dlhy nemocníc, rádovo milióny eur, preniesli na občanov. Takže nielen že obyvatelia Trnavského kraja budú odsúdení na milosť finančným žralokom, ale ešte aj budú splácať dlhy nemocníc, o ktoré prišli.

uhl-3

Strana SMER-SD vždy bola a bude proti privatizácii zdravotnej starostlivosti – tak proti privatizácii nemocníc ako aj zdravotných poisťovní. Som presvedčený, že skutočný volič strany SMER-SD by nikdy nehlasoval za privatizáciu nemocníc. Ide o hodnoty, nie o politiku.

Skôr či neskôr budete musieť občanom nášho kraja odhaliť pravdu o privatizácii župných nemocníc. (alebo ako to voláte vy, vstupe strategického investora).”

Tibor Mikuš kandiduje na post župana ako nezávislý, podporuje ho široké spektrum politických subjektov ako sú Smer-SD, SNS či KSS. Ivana Uhliarika nominovala koalícia KDH a SDKÚ-DS.

Ďalšími kandidátmi na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja sú József Berényi (SMK, OKS), József Nagy (Most-Híd) a Andrej Richnák (Nový parlament). Voľby do orgánov samosprávnych krajov budú v sobotu 9. novembra.

Ulož ako PDF
Napísal 6. novembra 2013 9:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

pre “Súboj o stoličku župana graduje, Mikuš podal na Uhliarika trestné oznámenie”

 1. 1
  kristína says:

  Nevolte prosimvás poslancov tých čo hlasovali za likvidáciu Trnavskej galérie Jána Koniareka( na čele s Mikušom) tu sú ich mená -Zastupiteľstvo Trnavského samosprávneho kraja
  Výsledok hlasovania č. 9 – bod č. 6 – tlač č. 143/2011/09 – Návrh na odvolanie PhDr. Vladimíra Beskida z funkcie riaditeľa Galérie Jána Koniarka v Trnave (materiál č. 143/2011/09)

  Zasadnutie č. 201101 – 9.riadne zasadnutie Zastupiteľstva TTSK
  Dňa 09.02.2011 13:45:40

  Titul Meno Priezvisko
  Strana
  Hlasoval(a)
  1
  43
  Ing. Ľubomír Antal
  ZA
  2
  3
  Bc. László Bacsó
  ZA
  3
  53
  Ferdinand Beňa
  ZA
  4
  46
  Mgr. József Berényi
  ZA
  5
  9
  Mgr. László Biró
  ZA
  6
  21
  JUDr.,PhD. Jozef Bolješik
  ZDRŽAL SA
  7
  23
  PaedDr. Ivan Borovský
  ZA
  8
  32
  Ing. Štefan Bošnák
  ZDRŽAL SA
  9
  34
  Ing. Vladimír Butko
  ZDRŽAL SA
  10
  36
  Prof., MUDr. Bohumil Chmelík
  PROTI
  11
  0
  Ing. Stanislav Chovanec
  NEPRÍTOMNÝ
  12
  51
  JUDr. Katarína Cibulková
  PROTI
  13
  22
  Ing. Remo Cicutto
  ZA
  14
  0
  Mgr. Zdenko Čambal
  NEPRÍTOMNÝ
  15
  16
  PhDr. Ján Dlhopolček
  PROTI
  16
  0
  Ing. Milan Domaracký
  NEPRÍTOMNÝ
  17
  50
  Peter Dvoran
  PROTI
  18
  45
  Iván Fenes
  ZA
  19
  0
  Mgr. Gábor Gál
  NEPRÍTOMNÝ
  20
  56
  Ing. Augustín Hambálek
  ZA
  21
  30
  Ing. Jozef Hazlinger
  ZA
  22
  44
  JUDr. Zoltán Hájos
  ZA
  23
  27
  MVDr. Jozef Hladík
  PROTI
  24
  1
  Ing. Pál Keszegh
  ZA
  25
  57
  Ing. Jozef Klokner
  PROTI
  26
  49
  PaedDr. Slávka Kramárová
  ZA
  27
  55
  MUDr. Štefan Krištofík
  ZA
  28
  2
  PhDr. József Kvarda
  ZA
  29
  6
  Attila Lázok
  ZA
  30
  5
  Ing. Dénes Miklós
  ZA
  31
  24
  Ing. Štefan Mikula
  PROTI
  32
  0
  MUDr. Peter Ottinger
  NEPRÍTOMNÝ
  33
  0
  Ágnes Óváry
  NEPRÍTOMNÝ
  34
  25
  RNDr. Ľubomír Parízek
  ZA
  35
  33
  MUDr. Gabriel Pavelek
  PROTI
  36
  0
  László Pék
  NEPRÍTOMNÝ
  37
  52
  Ing. Radovan Prstek
  ZA
  38
  48
  Mgr. Ľuboš Šúry
  ZA
  39
  47
  Mgr. Vladimír Vranovič
  ZA
  40
  54
  Ing. Eva Zatková
  ZA
  POČET PRÍTOMNÝCH:
  33
  ZA:
  22
  ZDRŽALO SA:
  3
  POČET NEPRÍTOMNÝCH:
  7
  PROTI:
  8
  NEHLASOVALO:
  0
  POČET POSLANCOV:
  40

 2. 2
  Dusko says:

  Uhliarikova kampan je pre volicov Trnavy, Hlohovca, Senice a pod uplne nulova. Nic okrem nemocnic v GA a DS ho netrapi?

  O Mikusovi ani nehovorim, tomu staci vycapit par bilbordov s trapnym heslom a je jasne, ze zas vyhra. Ozaj sa potreboval spolcovat ak s komunistami? Ubohe…

 3. 3
  duch svaty says:

  Zodpovedne a vytrvalo zvysovat uz tak najvyssi dlh v republike: Vas, Tibino nezavisly kandidat s podporou SEDEM stran.

  Nemocnice nedam zralokom (leda tak Pente): Vas Ivan Pentliarik

  Robit spravne veci spravne (aj ked ani spravne ani nespravne som este nikdy nic nespravil): Vas Gustino, spolu s Rencou dvorni prisieraci a pozieraci chlebickou vo VIPke Spartaka, skrachovalec a podlizovac, ktoremu na zozname stran za ktore kandidoval chybaju uz len zeleni.

  Jozsef Velky spolu s Belom na plagate su urcite dalsou skvelou istotkou na vyber.

  Skoda ze sa neda volit namiesto tychto nochsledov moznost: Zrusit samospravne kraje? Ano/Nie. Vyber by bol jasny

 4. 4
  zamestnavateltt says:

  tento list je praktickou ukazkou sucasneho stavu v miestnych firmach
  http://maryhuan.gulas.sme.sk/57030/socialne-istoty-natvrdo.html

  Dajte aj Vy ranu istoty vsetkym co ju volia

 5. 5
  pesan says:

  Nie je tu koho voliť. A keď niekto verí týmto pánom, je naivný, alebo ich príbuzný.

 6. 6
  Miro K. says:

  Farizejskí kádeháci ktorí sa na dobre platených miestach držia zubami- nechtami už 25 rokov, nerobia nič len sa vymúdrujú morálnymi frázami a riadia sa dvojitou morálkou, jednou pre druhých a druhou pre seba. Radím všetkým voleným zástupcom za KDH vrátane slobodomurára Čarnogurského a Farizeja s veľkým F. Figeľa (Uhliarika, Smetiarika, Hrušáka a.i.) aby po vzore svojho pána Ježiša Krista rozdali všetok svoj majetok a (nie je malý) chudobným, len vtedy sa dostanú do kráľovstva nebeského. Ak to urobia, do smrti ich budem voliť.

Pre písanie komentárov musíte byť prihlásený Login

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.