reklama

Súboj o stoličku župana graduje, Mikuš podal na Uhliarika trestné oznámenie

Tibor Mikuš sa rozhodol podať trestné oznámenie na svojho politického rivala Ivana Uhliarika.

Dôvodom sú lži, ktoré má podľa Mikuša Uhliarik používať v predvolebnej kampani.

Kampaň do volieb na predsedu VÚC, ktoré sa budú konať dňa 9. novembra 2013, je zo strany kandidáta KDH vedená mimoriadne nekalým a neetickým spôsobom. Po nepravdivých bilboardoch boli rovnaké lži o privatizácii nemocníc šírené aj prostredníctvom letákov, plagátov a schránkovania. Celá kampaň je zavádzajúca, zneisťuje pacientov nemocníc a ich príbuzných. Ide o zámerné šírenie poplašnej správy s cieľom získať vo voľbách viac percent,“ napísal šéf Trnavského samosprávneho kraja na oficiálnu internetovú stránku VÚC.

List s rovnakým textom, ktorý zverejnil na župnom webe, poslal aj starostom a primátorom v kraji.

Uhliarik nemá vlastný program a iba očierňuje dlhodobú prácu predsedu a Zastupiteľstva TTSK. Vzhľadom na to, že ide o lži, podávam naňho trestné oznámenie. TTSK má so svojimi obcami, mestami i regionálnymi združeniami ZMOS dobrú spoluprácu. Najnovšie zaznamenávame pokus, aby vo Vašich rozhlasoch boli odvysielané informácie s rovnako očierňujúcim obsahom. Máte možnosť prispieť k etike volebnej kampane alebo umožníte šírenie klamstiev a poplašných správ. Zvážte, prosím, Vaše konanie,“ vyzýva súčasný trnavský župan.

uhliarik-mikus
Súboj medzi Tiborom Mikušom (vľavo) a Ivanom Uhliarikom graduje

Hlavnou témou predvolebnej kampane kandidáta koalície KDH a SDKÚ-DS Ivana Uhliarika je privatizácia nemocníc v Galante a Dunajskej Strede.

Uznesenie, ktoré Tibor Mikuš 2. októbra 2013 presadil v župnom parlamente je dvojitou fackou do tváre obyvateľov Trnavského kraja. Nielen že získal právo privatizovať nemocnice hneď, ako bude opäť zvolený, ale aj previedol milióny ich dlhov na župu a jej občanov. Týmto konaním sa pán Mikuš diskvalifikoval na pozíciu župana Trnavského kraja. Navyše, všetko sa rozhodol spraviť bez verejnej diskusie, potichu a pod rúškom mätúcich pojmov iba 5 týždňov pred voľbami,“ poukazuje Uhliarik.

Reakcia na Mikušovo rozhodnutie osloviť starostov a primátorov a podanie trestného oznámenia na políciu nenechala na seba dlho čakať.

Ivan Uhliarik poslal médiám svoje stanovisko aj s trojicou nových grafických príloh:

Vážený pán Mikuš, dnes som sa z médií dozvedel, že ‚Vzhľadom na nepravdivé a zavádzajúce tvrdenia podnikáte právne kroky na ochranu osobnosti.‘ Predpokladám, že Vám prekážajú bilbordy o Vašom pláne na privatizáciu nemocníc v Trnavskom kraji. Keďže by som Vám rád vyšiel v ústrety, ponúkam Vám tri alternatívne návrhy na nové bilbordy. Dajte mi vedieť, ktorý by sa Vám pozdával viac:

uhl-1

Tento bilbord je môj favorit. Hovorí totiž priamo k pointe Vašej sťažnosti a k úplnej podstate týchto nastávajúcich volieb: nezáleží na tom, ako tento krok pomenujete, pre občanov bude výsledok stále rovnaký: Keď je nemocnica vlastnená alebo prevádzkovaná finančnými žralokmi, jej hlavný cieľ sa zásadne zmení z poskytovania zdravotnej starostlivosti na zarábanie peňazí a to je zlé.

uhl-2

Tento bilbord odhaľuje dvojitú facku, ktorú ste dali obyvateľom Trnavského kraja 2. októbra 2013. Doslova pár minút pred schválením privatizácie nemocníc ste v Zastupiteľstve Trnavského samosprávneho kraja presadil návrh, ktorým sa dlhy nemocníc, rádovo milióny eur, preniesli na občanov. Takže nielen že obyvatelia Trnavského kraja budú odsúdení na milosť finančným žralokom, ale ešte aj budú splácať dlhy nemocníc, o ktoré prišli.

uhl-3

Strana SMER-SD vždy bola a bude proti privatizácii zdravotnej starostlivosti – tak proti privatizácii nemocníc ako aj zdravotných poisťovní. Som presvedčený, že skutočný volič strany SMER-SD by nikdy nehlasoval za privatizáciu nemocníc. Ide o hodnoty, nie o politiku.

Skôr či neskôr budete musieť občanom nášho kraja odhaliť pravdu o privatizácii župných nemocníc. (alebo ako to voláte vy, vstupe strategického investora).“

Tibor Mikuš kandiduje na post župana ako nezávislý, podporuje ho široké spektrum politických subjektov ako sú Smer-SD, SNS či KSS. Ivana Uhliarika nominovala koalícia KDH a SDKÚ-DS.

Ďalšími kandidátmi na post predsedu Trnavského samosprávneho kraja sú József Berényi (SMK, OKS), József Nagy (Most-Híd) a Andrej Richnák (Nový parlament). Voľby do orgánov samosprávnych krajov budú v sobotu 9. novembra.

Ulož ako PDF
Napísal 6. novembra 2013 9:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Súboj o stoličku župana graduje, Mikuš podal na Uhliarika trestné oznámenie”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.