reklama

Uhliarik vyzýva Mikuša na predvolebnú debatu na tému privatizácie nemocníc

Ivan Uhliarik prijal pozvanie televízie TA3 na debatu k ústrednej téme župných volieb v Trnavskom kraji – privatizácii župných nemocníc – a vyzýva Tibora Mikuša, aby sa zúčastnil tiež.

Uznesenie, ktoré Tibor Mikuš 2. októbra 2013 presadil v župnom parlamente je dvojitou fackou do tváre obyvateľov Trnavského kraja. Nielen že získal právo privatizovať nemocnice hneď, ako bude opäť zvolený, ale aj previedol milióny ich dlhov na župu a jej občanov. Týmto konaním sa pán Mikuš diskvalifikoval na pozíciu župana Trnavského kraja. Navyše, všetko sa rozhodol spraviť bez verejnej diskusie, potichu a pod rúškom mätúcich pojmov iba 5 týždňov pred voľbami.
Obyvatelia Trnavského kraja si toto nezaslúžia. Vyzývam pána Mikuša, aby splnil svoj verejný prísľub z 2. októbra, že je pripravený stretnúť sa so mnou v diskusii na túto tému kdekoľvek a kedykoľvek. Verím, že takto ponúkneme obyvateľom Trnavského kraja úplnú pravdu, všetky fakty a umožníme im 9. novembra 2013 v župných voľbách rozhodnúť sa pre alebo proti privatizácii našich nemocníc
,“ vyhlásil Uhliarik.

uhliarik-mikus
Súčasný župan Ivan Mikuš (vľavo) a bývalý minister zdravotníctva, dnes kandidát na županskú stoličku Ivan Uhliarik

Tibor Mikuš na rozdiel od Uhliarika nehovorí o privatizácii nemocníc v Dunajskej Strede a Galante, ale „o hľadaní strategického investora„.

Trnavský samosprávny kraj podľa súčasného župana nemá voľné finančné prostriedky na sanovanie zlej ekonomickej situácie v nemocniciach.

Interpretácie, že niekto chce nemocnice privatizovať pred krajskými voľbami, sú prinajmenšom smiešne,“ konštatoval Mikuš. Podľa neho ide o „politický kompromis, ktorý dáva reálne možnosti na vstup prípadného strategického partnera do nemocníc“. Proces plánuje kraj ukončiť v budúcom roku – predajom určitého počtu akcií týchto nemocníc, zvýšením základného imania, prenajatím nemocnice na dlhšie časové obdobie či kombinácie uvedených možností.

Predaj nemocnice súkromníkovi je privatizácia, nemocnici ide o vytváranie zisku na úkor starostlivosti o pacienta,“ upozornil Ivan Uhliarik.

Debata sa uskutoční na Univerzite sv. Cyrila a Metoda 5. novembra 2013 v priamom prenose od 19.50 hodiny ako špeciálne vydanie relácie TA3 „Téma dňa – Voľby do VÚC 2013“.

Ulož ako PDF
Napísal 14. októbra 2013 12:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Uhliarik vyzýva Mikuša na predvolebnú debatu na tému privatizácie nemocníc”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.