reklama

Uhliarik vyzýva Mikuša na predvolebnú debatu na tému privatizácie nemocníc

Ivan Uhliarik prijal pozvanie televízie TA3 na debatu k ústrednej téme župných volieb v Trnavskom kraji – privatizácii župných nemocníc – a vyzýva Tibora Mikuša, aby sa zúčastnil tiež.

Uznesenie, ktoré Tibor Mikuš 2. októbra 2013 presadil v župnom parlamente je dvojitou fackou do tváre obyvateľov Trnavského kraja. Nielen že získal právo privatizovať nemocnice hneď, ako bude opäť zvolený, ale aj previedol milióny ich dlhov na župu a jej občanov. Týmto konaním sa pán Mikuš diskvalifikoval na pozíciu župana Trnavského kraja. Navyše, všetko sa rozhodol spraviť bez verejnej diskusie, potichu a pod rúškom mätúcich pojmov iba 5 týždňov pred voľbami.
Obyvatelia Trnavského kraja si toto nezaslúžia. Vyzývam pána Mikuša, aby splnil svoj verejný prísľub z 2. októbra, že je pripravený stretnúť sa so mnou v diskusii na túto tému kdekoľvek a kedykoľvek. Verím, že takto ponúkneme obyvateľom Trnavského kraja úplnú pravdu, všetky fakty a umožníme im 9. novembra 2013 v župných voľbách rozhodnúť sa pre alebo proti privatizácii našich nemocníc
,“ vyhlásil Uhliarik.

uhliarik-mikus
Súčasný župan Ivan Mikuš (vľavo) a bývalý minister zdravotníctva, dnes kandidát na županskú stoličku Ivan Uhliarik

Tibor Mikuš na rozdiel od Uhliarika nehovorí o privatizácii nemocníc v Dunajskej Strede a Galante, ale „o hľadaní strategického investora„.

Trnavský samosprávny kraj podľa súčasného župana nemá voľné finančné prostriedky na sanovanie zlej ekonomickej situácie v nemocniciach.

Interpretácie, že niekto chce nemocnice privatizovať pred krajskými voľbami, sú prinajmenšom smiešne,“ konštatoval Mikuš. Podľa neho ide o „politický kompromis, ktorý dáva reálne možnosti na vstup prípadného strategického partnera do nemocníc“. Proces plánuje kraj ukončiť v budúcom roku – predajom určitého počtu akcií týchto nemocníc, zvýšením základného imania, prenajatím nemocnice na dlhšie časové obdobie či kombinácie uvedených možností.

Predaj nemocnice súkromníkovi je privatizácia, nemocnici ide o vytváranie zisku na úkor starostlivosti o pacienta,“ upozornil Ivan Uhliarik.

Debata sa uskutoční na Univerzite sv. Cyrila a Metoda 5. novembra 2013 v priamom prenose od 19.50 hodiny ako špeciálne vydanie relácie TA3 „Téma dňa – Voľby do VÚC 2013“.

Ulož ako PDF
Napísal 14. októbra 2013 12:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Uhliarik vyzýva Mikuša na predvolebnú debatu na tému privatizácie nemocníc”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.