reklama

Vedenie župy sa stretlo so zástupcami nemocníc v kraji. Trnavský región je v Nemecku na zozname rizikových oblastí

V stredu 7. októbra 2020 pokračovalo vedenie Trnavského samosprávneho kraja v pravidelných stretnutiach so zástupcami piatich nemocníc nachádzajúcimi sa na území nášho kraja.

Vymenili si najnovšie informácie o vývoji epidemiologickej situácie a platných preventívnych opatreniach.

„Dunajskostredská, galantská, piešťanská, trnavská aj skalická nemocnica druhú vlnu pandémie zvládajú a v prípade potreby sú pripravené rozšíriť svoje kapacity pre pacientov s chorobou Covid-19,“ konštatoval župan Jozef Viskupič.

Trnavská župa nie je zriaďovateľom zdravotníckych zariadení.

FOTO: TTSK

V utorok 6. októbra 2020 bol v okrese Trnava zistený doteraz najvyšší počet 44 potvrdených pozitívnych prípadov koronavírusu, predchádzajúce najvyššie číslo z konca septembra bolo prekonané o dva prípady. V stredu 7. októbra pribudlo v okrese Trnava 37 pozitívnych testov a celkový počet už prekročil hranicu 500 zistených prípadov od začiatku pandémie.

Vyššie celkové čísla ako okres Trnava majú na Slovensku už len okresy Prievidza, Nitra, Košice, Námestovo a Bratislava.

Vysoké počty nových prípadov zaznamenali za utorok v Trnavskom kraji aj v okresoch Galanta (11), Piešťany (19), Senica (10) a Hlohovec (15).

Trnavský región v stredu 7. októbra zaradilo Nemecko na zoznam rizikových oblastí, spolu s Bratislavou, Žilinou, Nitrou a Prešovom.

Každý, kto z týchto regiónov pricestuje do Nemecka, je povinný ísť do karantnény, kým nebude mať negatívny test na koronavírus.

Ulož ako PDF
Napísal 8. októbra 2020 9:20. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.