reklama

Tri požiare v opustenom depe založil z nudy 17-ročný mladík

Policajti železničnej polície objasnili požiare starého železničného depa v Trnave.

Materiálne škody za 16-tisíc eur má podľa slov hovorkyne KR PZ v Trnave Márie Linkešovej na svedomí 17-ročný mladík.

Prvýkrát podpálil strechu bývalej administratívnej budovy ešte v marci. O tri mesiace neskôr zapríčinil požiar na streche skladu rušňového depa a príručného skladu zo železničného vozňa. Ani po tomto požiari s podpaľačstvom neprestal o už o 10 dní horela opäť administratívna budova. Na požiar upozornil rušňovodič, ktorý videl šíriaci sa dym. Na 1. poschodí založil požiar, pri ktorom boli poškodené dve miestnosti. Škody boli v tomto prípade odhadnuté na 8000 eur,“ konkretizovala.

Polícia zistila, že požiare má na svedomí 17-ročný Trnavčan, ktorý sa k požiarom priznal.

Povedal, požiare zakladal pre zábavu a zahnanie nudy,“ uviedla Linkešová.

depo-1
depo-2
depo-3

FOTO: KR PZ v Trnave

Poverený policajt železničnej polície ho vo štvrtok 12. decembra obvinil z prečinu poškodzovania cudzej veci. V zmysle zákona je v tomto prípade možné uložiť trest odňatia slobody na 6 mesiacov až 3 roky.

Vzhľadom k veku obvineného bude trest primerane znížený.

Ulož ako PDF
Napísal 13. decembra 2013 11:11. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Tri požiare v opustenom depe založil z nudy 17-ročný mladík”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.