reklama

V galérii predstaví desaťročie svojej maliarskej tvorby Igor Piačka

Igor Piačka, absolvent grafickej špeciálky u prof. A. Brunovského, sa v Trnave predstavuje svojou maliarskou tvorbou.

Kolekcia prevažne veľkoformátových obrazov pochádza z uplynulých desiatich rokov a pod názvom Doba Nežná chce pomenovať dlhodobý autorov výtvarný program zaoberajúci sa estetikou krásy a jej protikladov.

Jeho obraz je založený na brilantnej kresbe a invenčných maliarskych postupoch, v ktorom realistický dizajn tela je vyvažovaný symbolikou expresívnejšieho gesta.

piacka

Autor: Igor Piačka

Igor Piačka (nar. 1962) vytrvalo hľadá odpovede na svoje otázky a aj preto sú jeho obrazy neustálym prehodnocovaním už overených postupov.

Vo svojich najnovších obrazoch rád využíva výtvarnú hru s interpretačnými posunmi, aby ich v charakteristickom rukopise s figurálnym akcentom rozvinul do náročne komponovaných plôch.

Maliar vie, že koľko energie do svojich obrazov dá, toľko sa mu z nich aj vráti. Nechce však do nich vnášať energiu nasilu. Vie, kedy treba ubrať a svoju inšpiráciu dávkuje s premyslenou harmóniou.

Pre Igora Piačku je maľovanie dobrodružstvom, ktorým ovára tajomné komnaty ukryté pod vrstvami času.

PhDr. Ľudovít Petránsky, kurátor výstavy

Autor, titul výstavy: Igor Piačka: Doba Nežná
Miesto konania: Galéria Jána Koniarka v Trnave, Kopplova vila, Zelený kríček 3, Trnava
Kurátor: PhDr. Ľudovít Petránsky
Vernisáž: 7.2.2014 (piatok) o 18.00 hod.
Trvanie výstavy: 7.2.(Pia) – 30.3.(Ne) 2014

Ulož ako PDF
Napísal 29. januára 2014 10:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Galéria Jána Koniarka, Kultúra. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.