reklama

V galérii predstaví desaťročie svojej maliarskej tvorby Igor Piačka

Igor Piačka, absolvent grafickej špeciálky u prof. A. Brunovského, sa v Trnave predstavuje svojou maliarskou tvorbou.

Kolekcia prevažne veľkoformátových obrazov pochádza z uplynulých desiatich rokov a pod názvom Doba Nežná chce pomenovať dlhodobý autorov výtvarný program zaoberajúci sa estetikou krásy a jej protikladov.

Jeho obraz je založený na brilantnej kresbe a invenčných maliarskych postupoch, v ktorom realistický dizajn tela je vyvažovaný symbolikou expresívnejšieho gesta.

piacka

Autor: Igor Piačka

Igor Piačka (nar. 1962) vytrvalo hľadá odpovede na svoje otázky a aj preto sú jeho obrazy neustálym prehodnocovaním už overených postupov.

Vo svojich najnovších obrazoch rád využíva výtvarnú hru s interpretačnými posunmi, aby ich v charakteristickom rukopise s figurálnym akcentom rozvinul do náročne komponovaných plôch.

Maliar vie, že koľko energie do svojich obrazov dá, toľko sa mu z nich aj vráti. Nechce však do nich vnášať energiu nasilu. Vie, kedy treba ubrať a svoju inšpiráciu dávkuje s premyslenou harmóniou.

Pre Igora Piačku je maľovanie dobrodružstvom, ktorým ovára tajomné komnaty ukryté pod vrstvami času.

PhDr. Ľudovít Petránsky, kurátor výstavy

Autor, titul výstavy: Igor Piačka: Doba Nežná
Miesto konania: Galéria Jána Koniarka v Trnave, Kopplova vila, Zelený kríček 3, Trnava
Kurátor: PhDr. Ľudovít Petránsky
Vernisáž: 7.2.2014 (piatok) o 18.00 hod.
Trvanie výstavy: 7.2.(Pia) – 30.3.(Ne) 2014

Ulož ako PDF
Napísal 29. januára 2014 10:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Galéria Jána Koniarka, Kultúra. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.