reklama

Polícia odhalila a zadržala skupinku výrobcov falošných eurobankoviek

Troch Hlohovčanov obvinil policajný vyšetrovateľ zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov. Obvinení sú zo spáchania skutku spolupáchateľstvom.

Falošnými eurovými bankovkami trojica platila za nákup v Hlohovci a Zelenči. Jeden z obvinených mal pri sebe v čase zadržania aj drogy.

Jeden z partie Branko zaplatil 2. februára za nákup v predajni potravín v Hlohovci falošnou 50 – eurovou bankovkou. Pravé peniaze z výdavku odovzdal pred predajňou obvinenému Tomášovi. Asi o pol hodinu neskôr požiadal obvinený Branko náhodnú okoloidúcu, aby mu urobila nákup v tej istej predajni, pričom zaplatila falošnou 100 – eurovou bankovkou, ktorú jej dal.
Následne sa páchatelia premiestnili do Zelenča. Približne o 20. h v predajni vína zaplatil obvinený Tomáš za nákup vína v hodnote 10 eur falošnou 100 – eurovou bankovkou. Do tejto predajne sa vrátili aj na druhý deň, kedy kupovala 10 litrov vína priateľka obvineného Ivana a znovu platila falošnou stovkou. Tu však už zasiahla polícia a dvojicu zadržala
,“ opísala praktiky skupinky hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

Zadržané falošné bankovky v hodnote 50 eur:
falosna-fake-50euro-1
falosna-fake-50euro-12

FOTO: Polícia

U zadržaného 30 – ročného Ivana objavila polícia 12 bankoviek nominálnej hodnoty 50 eur a 10 bankoviek nominálnej hodnoty 100 eur.

Navyše, keďže mal pri sebe 11 dávok metamfetamínu, bol obvinený aj z drogovej trestnej činnosti a umiestnený do väzby.

Polícia vykonala sériu domových prehliadok, pri ktorých bola zaistená tlačiareň, iné falošné bankovky sa už nepodarilo nájsť. Všetky bankovky, ktoré polícii odovzdali, boli evidentne falošné, bez akýchkoľvek ochranných znakov a podľa expertízy išlo o takzvaný nepodarený falzifikát,“ skonštatovala.

Tridsaťtriročného Tomáša z Hlohovca zadržali a umiestnili do cely policajného zaistenia s návrhom na väzobné stíhanie. Obvinený 30 – ročný Branko z Hlohovca, je stíhaný na slobode. Všetci obvinení boli už v minulosti trestaní za rôznu kriminalitu.

V prípade, ak ich súd uzná vinnými zo zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov, hrozí im odňatie slobody na sedem až desať rokov.

V tejto súvislosti upozorňujeme občanov, najmä predavačov a ľudí, ktorí dochádzajú do styku s peniazmi v hotovosti, aby si hmatom a vizuálne skontrolovali pravosť bankoviek – v prípade, že nemajú prístroj na zistenie pravosti. Už samotný papier môže veľa napovedať, priamo počas výroby bankoviek sa do neho zapracovávajú niektoré ochranné prvky. Všímať si treba napr. metalickú plochu, ktorá sa pri kopírovaní nezobrazí alebo vodoznak, ktorý je viditeľný pri pohľade do svetla,“ pripomína polícia.

Zadržané falošné bankovky v hodnote 100 eur:
falosna-fake-100euro-1
falosna-fake-100euro-2

FOTO: Polícia

Ulož ako PDF
Napísal 10. februára 2014 11:14. Článok je zaradený do rubriky: Ďalšie správy, Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.