reklama

Nočná lúpež na Coburgovej: traja chlapci vo veku 14 až 16 rokov kopali obeť do hlavy

Traja mladí chlapci vo veku od 14 do 16 rokov zaútočili v stredu 26. februára v noci na 24 – ročného Trnavčana.

Útok sa odohral na Coburgovej ulici v Trnave.

Agresori stiahli svoju obeť na trávu a kopali ju do hlavy a hrudníka. Jeden z útočníkov okradol muža o peňaženku s dokladmi a 25 eurami v hotovosti, informovala hovorkyňa KR PZ v Trnave Mária Linkešová.

Správanie útočníkov si všimol svedok, ktorý mladíkov oslovil. Prekvapení inou osobou z miesta činu ušli. Dobitý muž vyhľadal v trnavskej nemocnice lekárske ošetrenie, kde ho jednorazovo ošetrili,“ uviedla.

coburgova-unios
Coburgova ulica

ILUSTRAČNÉ FOTO

Krátko po útoku sa na políciu prihlásil 16 – ročný R. S., ktorý sa ku skutku priznal. Mladík je umiestnený v resocializačnom zariadení, odkiaľ ušiel. V roku 2010 mal svedomí lúpež a krádež.

Ako 13 – ročný nemohol byť za tieto skutky trestne stíhaný a preto ho súd umiestnil na prevýchovu. Zo zariadenia počas štyroch rokov utiekol 21 – krát.

Vyšetrovateľ ho spolu s ostatnými obvinil zo zločinu lúpeže a zároveň spracoval na R. S. návrh na väzobné stíhanie. Za zločin lúpeže hrozí v zmysle zákona trest odňatia slobody na 3 až 8 rokov,“ doplnila M. Linkešová.

Pre vek mladistvých bude trest primerane znížený o polovicu.

Ulož ako PDF
Napísal 3. marca 2014 13:38. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Nočná lúpež na Coburgovej: traja chlapci vo veku 14 až 16 rokov kopali obeť do hlavy”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.