reklama

Rádio Bunker prináša do Trnavy unikátnych zahraničných interpretov

Od januára tohto roku sa začalo trnavské neziskové a alternatívne Rádio Bunker popri iných svojich aktivitách intenzívne venovať aj organizácii hudobných podujatí v Trnave s účasťou kvalitných zahraničných hudobníkov.

Zámerom jeho členov je oživiť trnavskú alternatívnu scénu prostredníctvom pravidelných podujatí v rámci ktorých sa predstavujú alternatívny hudobníci z rôznych krajín spolu s domácimi umelcami.

Chceme do trnavských klubov prinášať novú a netradičnú hudbu z výpovednou hodnotou a to tak aby sa jej prostredníctvom ľudia prepájali a aby mali trnavskí hudobníci možnosť zahrať si na jednom pódiu s kvalitnou medzinárodnou konkurenciou. Súčasťou týchto podujatí sú aj živé vysielania v rádiu Bunker, ktoré okrem prezentácie hudobníkov poskytujú aj priestor pre osobné stretnutia v priateľskej rodinnej atmosfére v originálnych podzemných priestorov rádia. Teší nás pozitívna odozva od trnavského publika aj od samotných muzikantov a budeme sa snažiť pokračovať v začatej vízii,“ hovorí riaditeľ trnavského rádia Bunker Jožo Lužák.

bunker-1

Foto: Rádio Bunker

Za veľké plus podujatí, organizovaných trnavským nezávislým rádiom, ktoré funguje od roku 2011, považuje okrem kvalitných hudobných zážitkov, ktoré podujatia ponúkajú takisto symbolické vstupné, ktoré je dostupné naozaj pre každého.

Radio Bunker akcie nielen organizuje, ale spolupracuje aj s organizátormi hudobných podujatí v Trnave a spoločne vytvárajú priestor na prezentáciu netradičných zahraničných hudobných projektov v našom meste.

Zámerom nie je kvantita, ale kvalita. Ľudia, ktorí chodia na naše akcie vedia, že každé jedno podujatie má osobitú charizmu,“ dopĺňa manažér rádia Ján Sivák.

Od januára 2014 zorganizovali ľudia okolo rádia Bunker v spolupráci s agentúrou Black Cloud Picture tri podujatia na ktorých sa spolu s domácimi interpretmi predstavili:

ALEXANDER IN PARIS – folkrockové zoskupenie z Fínska (fotoreport), hardcorová formácia THE REGENT z Nórska, hardcore punk z Nórska BITS BETWEEN (fotoreport), nemecká hard rocková kapela SUMOSLUTS (fotoreport).

Aktivity trnavského alternatívneho rádia neutíchnu ani v ďalších týždňoch.

Do Trnavy pozvali talianske hardrockové formácie CREAM PIE a SMOKIN‘ KILLS (5. apríla v Rock Cafe The Jam), fínska post-rocková kapela BLIND ARCHITECT (11. apríla, Milk Fest v Art Clube), holandské indie-folkové zoskupenie ST. POLAROID (28. apríla v Art Klube), thrash metal z Kanady REANIMATOR (3. mája v Art Klube), crosscorová formácia z Talianska PANIC.0 (8. mája v Art Klube) alebo folk-popovú kapelu LOTTA z Fínska (6. júla na zámku v Smoleniciach).

Všetci títo interpreti vystúpia na podujatiach spolu s rôznymi trnavskými hudobníkmi ako sú Krvná Skupina, Fishartcollection, HASH, Mario Gajarský, Denis Bango, Jana Andevska, Graeme Mark, The Wilderness, Blažej Andevský a ďalší.

Členovia tímu rádia Bunker pozývajú hudobných fajnšmekrov aj širokú verejnosť na tieto zaujímavé hudobné podujatia,“ pripomenul J. Lužák.

Internetová stránka rádia: www.godot.sk/sub/radio_bunker_info

bunker-2

Ulož ako PDF
Napísal 22. marca 2014 22:52. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Rádio Bunker prináša do Trnavy unikátnych zahraničných interpretov”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.