reklama

Rádio Bunker prinieslo do centra mesta klasiku aj džez

Ulice Trnavy ožili hudbou. Počas prvého tohtoročného Trnavského rínku si jeho návštevníci mohli aj vďaka Rádiu Bunker užiť džez i klasiku.

Príjemné počasie sa podpísalo na atmosfére Trnavského rínku, ktorý uplynulú sobotu navštívili stovky ľudí. Okrem lokálnych predajcov ponúkajúcich svoje výrobky sa v uliciach Trnavy mali možnosť prezentovať aj občianske združenia a neziskové organizácie. Jedným z nich bolo aj neziskové Rádio Bunker, ktoré sa spolu s organizátormi postaralo o hudobný program podujatia.

Ako prvá počas dopoludnia vystúpila formácia Miloš Biháry Trio a to v obmenenej zostave, keďže líder skupiny sa nemohol podujatia zúčastniť z rodinných dôvodov. Trnavčania však neostali o nič ochudobnení a kapela predviedla svoju skvelú formu. Popoludní si okoloidúci mohli vychutnať druhý koncert, a to v podaní Olivera Rogovského (akustická gitara) a Zuzany Bilaničovej (husle). Neplánovaným bonusom bolo vystúpenie Graema Marka a dua Lukas Perný a Miloslav Kollár, ktorí si svojou hudobnou charizmou podmanili mnohých návštevníkov Trnavského rínku.

bunker-rinek
Rádio Bunker spestrilo rínek kvalitnou hudobnou produkciou

Rádio Bunker malo v uliciach mesta aj svoj stánok, v ktorom prezentovalo svoju činnosť zameranú na propagáciu alternatívnych kapiel, ktoré nemajú možnosť prezentovať sa v mainstreamových médiách. Rádio, ktoré na internete vysiela od septembra 2011, funguje bez reklamy, nemá sponzorov a je financované komunitne a pomocou vlastných prostriedkov dobrovoľníkov z občianskeho združenia Godot Projekt. Kúpou nálepiek, originálneho trička či hudobnej kompilácie Trnavčania mohli prispieť na jeho ďalšie fungovanie.

Celkovo sa podarilo vyzbierať 105 eur.

Sme vďační za podporu, ktorú nám ľudia vyjadrili. Teší nás, že sme sa na podujatí mohli prezentovať a vďaka tomu Trnavčanov informovať o tom, čo robíme,“ povedal za Rádio Bunker Ján Sivák. Jedným z pravidelných aktivít tohto rádia sú živé relácie s rozličnými hudobnými hosťami, ktoré vysiela každú druhú nedeľu, pričom o programe vopred informuje na webovej stránke Občianskeho združenia Godot.

Okrem toho sa podieľa aj na organizovaní hudobných podujatí, jedným z najbližších bude koncert indie-folkového zoskupenia St. Polarodid, ktorý sa uskutoční 28. apríla v Art Klube.

Rádio Bunker nedávno nahralo aj hudobnú kompiláciu, ktorú predstavilo práve na Trnavskom rínku. Tá obsahuje výber z tvorby hudobníkov, ktorí sa v rádiu prezentovali. Ide o trnavské zoskupenia ako napríklad Second Band, The Wilderness, Hash, Lucas Perný a Miloslav Kollár, ale i fínske zoskupenie Alexander in Paris, pričom značná časť skladieb bola nahraná počas pravidelných živých relácií priamo v priestoroch rádia.

Viac informácií:
www.godot.sk
www.bunker.godot.sk

Lenka Juríková

Ulož ako PDF
Napísal 13. apríla 2014 13:14. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Rádio Bunker prinieslo do centra mesta klasiku aj džez”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.