reklama

Na námestí sa uskutoční Festival vedy pre malých aj veľkých

Vyskúšaj vedu na vlastnej koži a staň sa jedným z nás. V dňoch 25. – 26. apríla 2014 sa v priestoroch  Materiálovotechnologickej  fakulty STU so sídlom v Trnave a na Trojičnom námestí uskutoční s podporou Mesta Trnava 1. ročník medzinárodného festivalu V4 FESTIVAL VEDY 2014 / Festival of SCiENCE 2014“.

Cieľom je vytvoriť platformu pre spoluprácu nielen výskumníkov, vedcov a profesionálov v oblasti podnikania a manažmentu, ale aj umelcov a študentov zo Slovenska a celej Európy.

V piatok 25. apríla 2014 bude festival prebiehať na akademickej pôde MTF STU na Paulínskej ulici v Trnave. V panelových diskusiách budú témy zamerané na inovácie a medzinárodné projekty Horizont 2020 diskutovať zástupcovia domácich a zahraničných ministerstiev, univerzít a výskumných centier, ako aj členovia Európskej komisie.

V sobotu 26. apríla 2014 sa Festival vedy presunie na Trojičné námestie v Trnave, kde sa návštevníci budú môcť aktívne zapojiť do riešenia praktických, vedeckých a technických úloh, a tiež uvidia recitačné, spevácke a tanečné vystúpenia detí materských, základných a stredných škôl.

festivaô-vedy-plag
Plagát

Verejnosť tu nájde vyše 25 prezentujúcich škôl či centier voľného času. Medzi nimi sa bude prezentovať UPIM MTF STU v Trnave projekt „MTF prechádza na zelenú“.

Cieľom tohto projektu je zabezpečiť materiálne podmienky na zavedenie separovaného zberu na študentských internátoch.

Návštevníci si spolu so študentmi, výskumníkmi a pedagógmi premenia na prvý pohľad nepoužiteľný odpad na darčekové predmety. Tiež budú mať šancu zapojiť sa do rôznych jednoduchých hier, ktoré budú predstavené v rámci konceptu „Mysli jednoducho a kreatívne“ pod názvom „Štandardizácia pracoviska: učenie hrou“.

Zábavné aktivity vystrieda kultúra a šport. V rámci kultúrneho programu vystúpi šermiarsky tím HECTOR, obľúbený spevácky zbor CANTICA NOVA a breakovo-hip-hopová skupina STREETBEATS.

Účasť na podujatiach je bezplatná a vstup voľný.

Odbornými garantmi a hlavnými organizátormi festivalu sú  doc. Mgr. Dagmar Cagáňová, PhD., prof. Ing. Miloš Čambál, CSc. a doc. Ing. Jana Šujanová, CSc. Na organizovaní festivalu sa podieľajú zamestnanci, doktorandi a študenti Ústavu priemyselného inžinierstva a manažmentu (UPIM) v spolupráci s Odborom poznatkového manažmentu.

IT stránku festivalu zabezpečuje Ing. Marek Vyskoč, bývalý študent MTF STU so sídlom v Trnave, dnes zamestnanec spoločnosti Orange Slovakia, a.s. , programovým garantom je Ing. Vanesa Prajová, PhD.  Pestrý program pre verejnosť je pripravený v spolupráci s Univerzitou Zielóna Góra (Poľsko), Západočeskou univerzitou v Plzni (Česká republika), Univerzitou v Miskolci (Maďarsko).

FESTIVAL VEDY 2014 / Festival of SCiENCE 2014 je organizovaný v nadväznosti na oficiálne otvorenie regionálnej kancelárie Európskej aliancie pre inovácie na Slovensku, ako výsledok spolupráce medzi MTF STU so sídlom v Trnave a Európskou alianciou pre inovácie so sídlom v Bruseli.

Podujatie je tu pre všetkých, čo sa radi skúšajú nové a sa učia hravou formou. Príďte medzi nás, tešíme sa na Vás!

Tlačová správa organizátorov

Sledujte nás aj na Facebooku: www.facebook.com/festivalofscience
Sledujte nás aj  na LinkedIn: www.linkedin.com/groups/Festival-science-2014-7461101
Viac informácií nájdete na: festivalofscience.eu/language/sk

Ulož ako PDF
Napísal 17. apríla 2014 9:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na námestí sa uskutoční Festival vedy pre malých aj veľkých”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.