reklama

Na námestí sa uskutoční Festival vedy pre malých aj veľkých

Vyskúšaj vedu na vlastnej koži a staň sa jedným z nás. V dňoch 25. – 26. apríla 2014 sa v priestoroch  Materiálovotechnologickej  fakulty STU so sídlom v Trnave a na Trojičnom námestí uskutoční s podporou Mesta Trnava 1. ročník medzinárodného festivalu V4 FESTIVAL VEDY 2014 / Festival of SCiENCE 2014“.

Cieľom je vytvoriť platformu pre spoluprácu nielen výskumníkov, vedcov a profesionálov v oblasti podnikania a manažmentu, ale aj umelcov a študentov zo Slovenska a celej Európy.

V piatok 25. apríla 2014 bude festival prebiehať na akademickej pôde MTF STU na Paulínskej ulici v Trnave. V panelových diskusiách budú témy zamerané na inovácie a medzinárodné projekty Horizont 2020 diskutovať zástupcovia domácich a zahraničných ministerstiev, univerzít a výskumných centier, ako aj členovia Európskej komisie.

V sobotu 26. apríla 2014 sa Festival vedy presunie na Trojičné námestie v Trnave, kde sa návštevníci budú môcť aktívne zapojiť do riešenia praktických, vedeckých a technických úloh, a tiež uvidia recitačné, spevácke a tanečné vystúpenia detí materských, základných a stredných škôl.

festivaô-vedy-plag
Plagát

Verejnosť tu nájde vyše 25 prezentujúcich škôl či centier voľného času. Medzi nimi sa bude prezentovať UPIM MTF STU v Trnave projekt „MTF prechádza na zelenú“.

Cieľom tohto projektu je zabezpečiť materiálne podmienky na zavedenie separovaného zberu na študentských internátoch.

Návštevníci si spolu so študentmi, výskumníkmi a pedagógmi premenia na prvý pohľad nepoužiteľný odpad na darčekové predmety. Tiež budú mať šancu zapojiť sa do rôznych jednoduchých hier, ktoré budú predstavené v rámci konceptu „Mysli jednoducho a kreatívne“ pod názvom „Štandardizácia pracoviska: učenie hrou“.

Zábavné aktivity vystrieda kultúra a šport. V rámci kultúrneho programu vystúpi šermiarsky tím HECTOR, obľúbený spevácky zbor CANTICA NOVA a breakovo-hip-hopová skupina STREETBEATS.

Účasť na podujatiach je bezplatná a vstup voľný.

Odbornými garantmi a hlavnými organizátormi festivalu sú  doc. Mgr. Dagmar Cagáňová, PhD., prof. Ing. Miloš Čambál, CSc. a doc. Ing. Jana Šujanová, CSc. Na organizovaní festivalu sa podieľajú zamestnanci, doktorandi a študenti Ústavu priemyselného inžinierstva a manažmentu (UPIM) v spolupráci s Odborom poznatkového manažmentu.

IT stránku festivalu zabezpečuje Ing. Marek Vyskoč, bývalý študent MTF STU so sídlom v Trnave, dnes zamestnanec spoločnosti Orange Slovakia, a.s. , programovým garantom je Ing. Vanesa Prajová, PhD.  Pestrý program pre verejnosť je pripravený v spolupráci s Univerzitou Zielóna Góra (Poľsko), Západočeskou univerzitou v Plzni (Česká republika), Univerzitou v Miskolci (Maďarsko).

FESTIVAL VEDY 2014 / Festival of SCiENCE 2014 je organizovaný v nadväznosti na oficiálne otvorenie regionálnej kancelárie Európskej aliancie pre inovácie na Slovensku, ako výsledok spolupráce medzi MTF STU so sídlom v Trnave a Európskou alianciou pre inovácie so sídlom v Bruseli.

Podujatie je tu pre všetkých, čo sa radi skúšajú nové a sa učia hravou formou. Príďte medzi nás, tešíme sa na Vás!

Tlačová správa organizátorov

Sledujte nás aj na Facebooku: www.facebook.com/festivalofscience
Sledujte nás aj  na LinkedIn: www.linkedin.com/groups/Festival-science-2014-7461101
Viac informácií nájdete na: festivalofscience.eu/language/sk

Ulož ako PDF
Napísal 17. apríla 2014 9:08. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Na námestí sa uskutoční Festival vedy pre malých aj veľkých”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.