reklama

V Trnave došlo k ďalšej zrážke auta s cyklistom, polícia hľadá svedkov

Polícia hľadá svedkov dopravnej nehody, ku ktorej došlo na parkovisku pred obchodným domom NAY v Trnave.

V nedeľu 25. mája o 21.15 h tu auto zrazilo cyklistu.

Osemnásťročná vodička z Chtelnice viedla osobné auto Seat Leon, svetlomodrej metalízy, od príjazdu smerom ku vchodu k obchodnému centru, kde došlo ku kontaktu s oprotiidúcim cyklistom. 52-ročný cyklista utrpel zranenia, s ktorých sa bude liečiť viac ako týždeň,” uviedla hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová.

naytt
K zrážke auto s cyklistom prišlo pred predajňou Nay

Foto: Google Street View

K havárii osobného auta s cyklistom došlo len nedávno aj na okružnej križovatke na Prednádraží. Viac informácií sme priniesli v tomto článku.

Príčiny a okolnosti dopravnej nehody polícia vyšetruje a žiada svedkov, ktorí by vedeli poskytnúť k nehode viac informácií, aby sa prihlásili osobne alebo na čísle 158.

Ulož ako PDF
Napísal 28. mája 2014 8:45. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0.


INZERCIA

13 komentárov pre “V Trnave došlo k ďalšej zrážke auta s cyklistom, polícia hľadá svedkov”

 1. 1
  Maja says:

  U nas vodici cyklistov proste ‘nevidia’, resp. ignoruju. Ci je to na odbocovacom pruhu – mna pri Maxe minuly tyzden takmer presla vodicka… alebo na kruhaci, alebo na parkoviskach pri obchodnych centrach. Na nasich cestach jazdit na bicykli – v inych krajinach tak samozrejme – je pokus o samovrazdu.

  • 1.1
   Flego says:

   :-)) pozerám, že tiež jazdíš hodne na bicykli Majka, lebo si prišla k tomu istému záveru ako ja minule https://www.trnava-live.sk/2014/05/23/auto-sa-zrazilo-na-kruhovke-s-cyklistom-policia-hlada-svedkov-nehody/ hneď prvý koment. Zásadne jazdím len po chodníku a po priechodoch pre chodcov – síce sa to nesmie ale život mi je milý. Čo mám z toho, že vodič bude na vine, keď ja budem v nemocnici alebo na cintoríne……….

  • 1.2
   JD says:

   Z pohľadu šoféra vám poviem že máloktorý cyklista je predpisovo osvetlený a označený reflexnými prvkami. Navyše mám pocit, že mnohý trpia nesmrteľnosťou a na poslednú chvíľu vybehnú sediac na bicykli z bočnej ulice bez obzretia a dania prednosti idú v protismere alebo vám na poslednú chvíľu prebehnú cez priechod pre chodcov aj keď by mali ísť popri bicykli a pokiaľ už používajú cyklochodník tak na priechode majú prednosť autá. Apropo družba a teda Clementisova ulica je jedna z mála, ktorá je vybavená cyklochodníkom no aj tak sa nájde nesmrteľný cyklista čo sa bude po tej úzkej ceste pre autá smerom k poliklinike trepať. Proste sa potom nedivte, že občas nejaký cyklista zistí že nieje nesmrteľný a teda nehádžte vinu len na šoférov….

 2. 2
  pesan says:

  Mňa tento rok dva krát skoro zrazili na prechode, keď som mal zelenú. Na Dohnániho pri nemocnici. Tam svieti taká červená, že už červenšia ani nemôže byť. Aj tak sa nájde blbec. Nehovorím, že chodci a cyklisti sú svatí. Ale v meste by to mali byť vodiči, čo by mali aspoň tú päťdesiatku dodržiavať a byť ohľaduplní. Zaujímavé, že po prekročení hraníc do Rakúska, sa naši vodiči menia na nepoznanie.

 3. 3
  jan_ko says:

  Za volantom mám najazdených cez pol milióna km a na bicykli desaťtisíc, ale fakt je jeden: tak, ako arogantne jazdia slovenskí vodiči, akí sú mnohí bezohľadní voči cyklistom, to sa len tak niekde nevidí. Nikde v Európe si toľko ľudí neventiluje svoje mindráky za volantom auta, ako u nás. Niektorí vodiči áut skrátka v mnohom úplne ignorujú cyklistov, jazdia, akoby zámerne, úplne na tesno popri cyklistoch, o kruháčoch škoda hovoriť (snažia sa predbiehať cyklistov, hoci sú v križovatke a vyhláška predbiehanie v križovatke zakazuje), často robia tzv. kolenové uzávery, t.j. predbehnú cyklistu a takmer vzápätí znížia rýchlosť a odbočia vpravo, čím skrížia cestu cyklistovi často tak nebezpečne, že sa nedá hovoriť o obmedzení ale o ohrození – to všetko sú veci až na odobratie vodičského preukazu.
  A čo robia dopravní policajti v tomto meste? Sotva niečo na SKUTOČNÚ preventívnu ochranu cyklistov. Takýchto priestupkov voči cyklistom je tak neskutočne veľa, že je vidno, že sú NETRESTANÉ.
  Čo robia autoškoly, inštruktori? Ako pripravujú budúcich vodičov na koexistenciu s nemotorovými vozidlami? Čo robí mestská televízia? Načo je? Koľko je dopravných relácií, kde by sa ľuďom sústavne vysvetľovalo, nejakou príťažlivou formou, ako sa má jazdiť?
  Čo robí mesto preto, aby cesty neboli ako tankodrom, kde cyklista musí obchádzať nielen jamy, vydutý asfalt, ale aj úplne chybne zrealizované kanalizácie (v jazdnej stope áut a/alebo cyklistov – unikát tohto mesta) ??
  Je to jedno zúfalstvo. Napriek tomu, nikto ma z cesty nedostane. Cesta je aj moja, či už idem na aute, alebo na bicykli. Amen.

  • 3.1
   skuter says:

   Absolútne presne popísané, jazdím tiež na bicykli hlavne po meste a všetky tieto problémy, o ktorých píšete, zažívam každý jeden deň.
   Veľa vodičov skrátka berie cyklistov na ceste ako prebytočný odpad.

 4. 4
  estera says:

  Ja ako vodička si musím dávať nesmierny pozor, keď mám pred sebou cyklistu, pretože niektorí sú fakt ako keby spadli z toho bicykla niekoľkokrát na hlavu. Jazdia popred auto, priam sa vrhajú na kapotu, pretože si zrovna zmysleli, že chú ísť na chodník na druhej strane cesty. Nehovoriac o tom, že ani jeden nevystrčí paprču, keď mení smer jazdy. Clementisova je prípad sám o sebe.

  • 4.1
   pesan says:

   Moja vy ste na bicykli cez mesto asi v živote nešla. Taká skvelá vodička ako vy ma prednedávnom skoro zrazila na prechode pre chodcov pri Lídli.

   • 4.1.1
    Dimco says:

    Nevidím dôvod na Váš komentár. Ako Vy viete aká je pani vodička ? Tiež môžem potvrdiť, že niektorý cyklisti sa naozaj správajú tak, ako by mali zapatú nesmrteľnosť. To však nevyvracia fakt, že vodiči robis takisto podobné chyby, a nie len cyklistom nedajú prednosť, ale aj autám. Často na červenú, s vedlajšej ceny, alebo zo stopky. Bohužiaľ cyklisti majú tú smolu, že ich nechráni kovová konštrukcia ako na aute. Pravdou ale aj naďalej zostáva fakt, že tak sko mnoho vodičov, tak aj mnoho cyklistov nemá čo na cestách hľadať. Presne to, čo pani popísala sa deje pravidelne, že sa cyklista zrvona rozhodne odbočiť, znamenie o zmene smeru jazdy nedá, len náhle začne odbočovať a zbadá sa až keď je za ním počuť piskot brzdiaceho auta.
    A ešte raz pripomínam, že o vodičoch to platí tiež

   • 4.1.2
    pozorovatel says:

    Pesan, chápem Váš komentár v tom zmysle, že najprv sa treba na bicykli viackrát previesť naprieč mestom ( S-J, V-Z) a až potom sa na základe získaných skúseností vyjadrovať k cyklistom.

    Komentár typu estera „Ja ako vodička si musím dávať nesmierny pozor, keď mám pred sebou cyklistu, pretože niektorí sú fakt ako keby spadli z toho bicykla niekoľkokrát na hlavu.“ sa dá v mierne upravenej podobe použiť aj na množstvo „vodičov“.

    Podstatné ale je, že vodič má predvídať. A na trh ide so svojou kožou cyklista a nie vodič.

    Bicykel je najekologickejší dopravný prostriedok a mesto by malo vytvárať podmienky pre jeho čo najmasovejšie využívanie. A cyklistické trasy navrhovať tak, aky cyklista nemal motiváciu ich nevyužívať.

    Spomenula sa tu Clementisova. Cyklistický chodník je navrhnutý neprakticky na nevhodnej strane cesty, cestou z lávky treba 2 x križovať Clementisovu než prídeme na Veternú. Najnovší cyklochodník pri Hodžovej má „zákrutu smrti“ , križovanie s Hlinkovou je nevýrazné. Cyklochodník na Zelenečskej je kapitola sama o sebe.

    Avšak, ked človek vyrastie z adrenalínovej mladosti, tak musím plne súhlasiť s Flegom ( 28.maj, 15:41) . Mám ešte v pamätim, ked kamion s návesom na minipriemerovom kruhovom objazde pri Kauflande na Bučianskej zachytil cyklistu.

    Obrovské množstvo skúseností cítiť v príspevkoch od diskutujúceho jan_ko , (tu 28maj2014, 23:34) a https://www.trnava-live.sk/2014/05/23/auto-sa-zrazilo-na-kruhovke-s-cyklistom-policia-hlada-svedkov-nehody/comment-page-1/#comment-28317 (30maj2014, 12:37). A dávam mu plne za pravdu.

    Ide leto, všetkým cyklistom aj vodičom prajem veľa beznehodových kilometrov a veľkú dávku vzájomnej ohľaduplnosti.

    • 4.1.2.1
     Dimco says:

     Plne súhlasím s tvojim príspevkom a obzvlášť vyzdvihuje posledné vety. Každopádne s tým predvídaním, to musí aj cyklista, ktorý je taktiež vodičom nemotorového vozidla.

 5. 5
  Sudca says:

  Idioti šoféri na cestách,jazdia rýchlo a nie sú ohladuplný.Tuším nahrám každého od dnes ako jazdí.Idioti tu v trnave.Neustále sa niekam ludia v autách ponáhlajú-letia ako blázni!

 6. 6
  Maja says:

  Všetci sa hneď pasujeme za sudcov, no čo v prípade, že idete po parkovisku
  rýchlosť 20 km/hod, tma, prietrž mračien, a odrazu oproti sebe zbadáte
  neosvetlenú siluetu, kapucňa na hlave a v momente je na kapote?.
  Nie je všetko také jednoduché a jednoznačné ako sa zdá.

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.