reklama

Záver týždňa bude v znamení bohatého programu festivalu Trnavská 13

V piatok 13. a v sobotu 14. júna sa v športovom areáli Slávia uskutoční veľký multižánrový festival Trnavská 13. Dovedna tu vystúpi osemnásť slovenských kapiel, pripravený je bohatý kultúrny, občiansky a športový program. Festival Trnavská 13 organiuzujú členovia rovnomenného občianskeho združenia s podporou mesta Trnava.

Dvojdňový program plný zábavy

Vidiek, Zuzana Smatanová, Komayota, Slobodná Európa, Hrdza či Fuera Fondo – samé známe kapely, ktoré sú zárukou super zábavy. Nebudú chýbať prezentácie trnavských športových klubov a bohatý celodenný program pre deti. Súčasťou festivalu bude aj historicky prvý trinásťkilometrový večerný beh Trnavská 13 po meste.

Trnavská 13 už dávno nie je iba najväčší pivný pochod v strednej Európe s viac ako 3 200 registrovanými účastníkmi. Aj doposiaľ sprevádzal túto akciu kultúrny program, teraz však chceme dosiahnuť ešte vyššiu spoločenskú úroveň. Naším cieľom je zorganizovať letný festival s najväčším záberom na Slovensku. Motto festivalu znie: Leto sa začína v Trnave,“ hovoria organizátori podujatia z občianskeho združenia Trnavská 13.

trnavska-13-plag

Súťaž mladých kapiel o Cenu Makara

Mladé kapely si zasúťažia o Cenu Mariána Makara Mrvu, obľúbeného trnavského hudobníka, skladateľa a publicistu, ktorý zomrel po krátkej ťažkej chorobe pred rokom 1. mája. Vystúpia kapely, ktorým fandia najmä mladší poslucháči, ako sú The Grow, Boom, Fingers, Krvná skupina, či Beggar´s Velvet.

Pivno-turistický pochod

Pre účastníkov pivného pochodu Trnavská 13 je prichystaných 13 pubov. Začiatok pochodu je na Slávii vo vrhačskom areáli, účastníci dostávajú pivné indexy s popismi podnikov, môžu si zaobstarať tričká a vybrať si trasu. Tento rok sú tričká veľmi pekné, antracitové, so zaujímavým znázornením loga Trnavská 13.

Celodenný program pre deti a športovcov

Špeciálnu pozornosť venujú organizátori detskému programu. Na najmenších čaká bábkové divadlo, kúzelník a animátori. Známy hudobník a spisovateľ Braňo Jobus bude čítať netradičné rozprávky zo svojej tvorby, pridajú sa úžasní ľudia z trnavskej knižnice a k dispozícii pre deti bude zábavná výučba angličtiny či tanečná škola.

Športový program sa začína o 9:00 turnajom trojíc v plážovom volejbale. Od 9:30 potom vystúpia športové kluby z celej Trnavy, napr. atléti, volejbalisti, golfisti, hádzanári, lukostrelci, futbalisti, predstavia sa bojové športy a mnohí ďalší. Rodičia tak budú môcť svoje deti prihlásiť na šport, ktorý sa ich deťom bude najviac páčiť.

Oddychová zóna – Chillout

Novinkou festivalu bude oddychová zóna pre návštevníkov s kapacitou viac ako 100 ľudí, kde sa bude napr. premietať film Čo iné mu zostáva založený na korešpondencii známeho slovenského hudobníka Deža Ursinyho a jeho syna Jakuba v období, keď už vedel, že boj s rakovinou prehrá.

Ďalší film bude z oblasti športu o olympijskom víťazovi Jánovi Zacharovi aj s diskusiou s režisérom. Plánované je aj predstavenie kultúrnych projektov občianskych združení OZ Publikum.sk, Projekt Godot a Trnavská 13, tiež spojené s diskusiou, autogramiáda známych slovenských spisovateľov a predstavenie ich diel.

Beh Trnavská 13 na 13 kilometrov

Úplnou novinkou je beh okolo najdôležitejších pamätihodností v Trnave. Začína sa na Slávii, beží sa okolo Merkúru do Kamenného Mlyna, okolo depa, trnavskej stanice, po pešej zóne, okolo divadla k Hrubému kosolu a koniec bude opäť na Slávii. Súťaže sa zúčastní cca 150 bežcov, ktorí sa môžu stále prihlasovať na mojevent.sk.

Pozývame všetkých, ktorí sa chcú zabaviť, program je nesmierne bohatý a zostavený tak, aby si na festivale prišlo na svoje čo najširšie publikum,“ doplňajú organizátori poduajtia.

Ulož ako PDF
Napísal 8. júna 2014 19:42. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.