reklama

Pri nočnej prestrelke v Bolerázi zahynul trnavský policajt

AKTUALIZOVANÉ

V sobotu 14. júna v obci Boleráz krátko pred polnocou k streľbe. Účastníkom bol pri vykonávaní služobných povinností 34-ročný policajt a 31 – ročný muž.

Vodič auta vystrelil na policajta, ktorého zasiahol. Príslušník polície z Okresného riaditeľstva PZ v Trnave utrpel pri zákroku zranenia, ktorým na mieste podľahol. Polícia podozrivého zadržala a začala trestné stíhanie pre obzvlášť závažný zločin vraždy a pokus vraždy. V súčasnosti polícia viac informácií nemôže poskytnúť, nakoľko prebiehajú procesné úkony,“ informovala o udalosti hovorkyňa KR PZ v Trnave Martina Kredatusová v nedeľu dopoludnia.

ppistol

Ilustračné foto

Minister vnútra Robert  Kaliňák a vedenie Policajného zboru vyslovuje úprimnú sústrasť pozostalým policajta, ktorý zahynul pri služobnom zákroku v noci na nedeľu.

Aj táto tragická udalosť ukazuje, že policajti sú dennodenne vystavovaní náročnej práci, preto si pracovné nasadenie každého príslušníka Policajného zboru nesmierne vážim,“ reagoval Kaliňák.

Policajná hliadka kontrolovala v centre Boleráza vodiča, ktorý nafúkal 1,38 promile alkoholu.

Z predbežných výsledkov vyšetrovania polície tragickej udalosti v obci Boleráz vyplynulo, že na mieste boli použité minimálne tri zbrane. Pri prestrelke aktívne zasahovala aj kolegyňa policajta, ktorá neutrpela žiadne zranenia. Akou zbraňou bol usmrtený policajt, určí až balistická expertíza, zasiahnutý bol dvomi ranami do hrudníka,“ uviedla M. Kredatusová v tlačovom popoludňajšom vyhlásení zaslanom médiám popoludní.

Pri obhliadke miesta činu polícia zaistila 32 nábojníc a jeden celý náboj.

Služobné auto VW Golf bolo zasiahnuté 5 strelami, auto podozrivého, Opel Zafira, zasiahlo 11 striel. Streľbou boli zasiahnuté aj dve okolostojace budovy.

Svedkovia, ktorí udalosť videli a vypovedali na polícii, uviedli, že páchateľ sa približoval k autu taktickým spôsobom,“ priblížila.

Z doterajších zistení vyšetrovateľov vyplýva, že podozrivým je 31 – ročný muž z Podunajských Biskupíc. Venoval športovej streľbe a v legálnej držbe mal tri zbrane. Z toho jeden samopal vzor 58 s úpravou na jednotlivé strely.

Z miesta činu ušiel a asi o 2. hodine rannej sa dobrovoľne vzdal hliadke v mieste trvalého bydliska.

Vedenie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trnave a všetci kolegovia sú otrasení touto udalosťou a vyjadrujú pozostalým hlbokú sústrasť nad stratou ich blízkeho,“ dodala M. Kredatusová.

Ulož ako PDF
Napísal 15. júna 2014 10:08. Článok je zaradený do rubriky: Krimi. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Pri nočnej prestrelke v Bolerázi zahynul trnavský policajt”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.