reklama

Trnava v roku 1990. Pozrite si archívny dokument nakrútený v centre mesta pred štvrťstoročím

Unikátne pohľady na centrum Trnavy ponúka dokument Slovenskej televízie Budúcnosť minulosti – Trnava nakrútený v roku 1990.

Ukazuje rozpadnuté a zdevastované historické domy na Hlavnej, Štefánikovej či Františkánskej ulici a dokumentuje tak vzťah bývalého komunistického režimu k histórii.

Autori dokumentu zároveň poukazujú aj na bezbrehú asanáciu desiatok pôvodných stavieb v historickom centre, ktoré nahradili typické stavby socialistickej architektúry.

Krátky štvorminútový film, nakrútený takmer pred štvrťstoročím, ponúka zároveň aj porovnanie, akými zmenami centrum Trnavy za 24 rokov prešlo.

„Mestu by sa mala vrátiť jeho pôvodná kompaktnosť, aj konkrétna podoba jeho jednotlivých častí. V každom prípade je potrebné, aby sa pri obnove zachoval charakter pôvodného prostredia. Aby sa to, čo ešte stojí a slúží, zachovalo takým spôsobom, ako to už na niektorých miestach môžeme vidieť,“ poukázali autori v dokumente.

VIDEO: Budúcnosť minulosti – Trnava (1990):

Ulož ako PDF
Napísal 18. júla 2014 9:16. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Trnava v roku 1990. Pozrite si archívny dokument nakrútený v centre mesta pred štvrťstoročím”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.