reklama

Výstavbu projektu City Residence Trnava v centre majú spustiť na jeseň. Pozrite si vizualizácie

Pripravovaný polyfunkčný projekt City Residence Trnava má vydané platné územné rozhodnutie.

Výstavbu projektu z dielne trnavskej spoločnosti AK Immobilien plánujú odštartovať ešte v priebehu tohtoročnej jesene, s dokončením sa počíta v prvej polovici roka 2017.

City Residence Trnava vyplní prázdny oplotený pozemok medzi Františkánskou a Štefánikovou ulicou v centre mesta.

Cieľom investora je vybudovať objekt historickou architektúrou nadväzujúci na okolitú zástavbu.

V objekte vznikne 63 bytov a osem obchodných priestorov. Navrhovaná stavba je riešená ako samostatne stojaci objekt, ktorý má maximálne dve nadzemné podlažia, dve podkrovia a jedno podzemné podlažie pod väčšou časťou objektu s funkciou garáží a technického zázemia.

city-res-tt-1

city-res-tt-2
Pohľady od Františkánskej ulice

Vizualizácie: AK Immobilien / A.M. architects / Adamec&Adamec

Stavba má dosiahnuť maximálnu výšku 14,5 metra, celková úžitková plocha bytov bude vyše 4400 metrov štvorcových, obchodné priestory dosiahnu celkovú plochu takmer 1600 m2.

Umiestnenie City Residence Trnava ohraničujú ulice Františkánska, Hradobná a Štefánikova na ploche 4516 metrov štvorcových.

Pod objektom bude vybudovaných 98 parkovacích miest.

“Cieľom architektonického návrhu bolo stanoviť optimálny architektonický, hmotovo-priestorový a funkčno-prevádzkový koncept polyfunkčného objektu na danom pozemku, rešpektujúc výšku a charakter okolitej zástavby. Navrhovaná stavba je riešená ako samostatne stojaci objekt, ktorý má maximálne dve nadzemné podlažia, dve podkrovia a jedno podzemné podlažie pod väčšou časťou objektu. Objet je výškovo odstupňovaný valbovými a pultovými strechami, vyššie časti sú pri uliciach Františkánska a Štefánikova a takisto vo vnútri navrhovanej architektúry.
Nižšia časť s jedným nadzemným podlažím kopíruje Hradobnú uličku. Hlavný navrhovaný vjazd do objektu – dvora a podzemnej garáže – sa nachádza na 1. nadzemnom podlaží z Františkánskej ulice,”
približuje investor v predloženej dokumentácii.

city-res-tt-3
Pohľad od Štefánikovej ulice

city-res-tt-4
Pohľad z Františkánskej na Hradobnú uličku

city-res-tt-5

Vizualizácie: AK Immobilien / A.M. architects / Adamec&Adamec

INFO:
„Koncept City Residence, polyfunkčného developmentu v historickom centre Trnavy, je priamočiary – vytvorenie správneho pomeru bývania, menších kancelárií a retailových priestorov v modernom duchu s plným rešpekom k historickému charakteru okolia.
Vďaka diverzite funkcií sa vytvorí malé “mesto v meste“, ktoré bude neustále plné života.
Z urbanistického hľadiska bolo cieľom vytvorenie poloverejných átrií, ktoré odzrkadľuju pôvodné členenie historickej štruktúry a dvorov so zeleňou a optimálnou mierkou k objektu s možnosťou komerčného využitia. Uličné fasády sú navrhované s ohľadom na členitosť, materiálovú a farebnú rôznorodosť okolitej zástavby. V mieste hradobnej uličky je použité tvaroslovie a tehla na fasáde s referenciou k trnavským mestským hradbám.“

ZDROJ: A.M.-architects

Ulož ako PDF
Napísal 14. júla 2015 0:54. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Výstavbu projektu City Residence Trnava v centre majú spustiť na jeseň. Pozrite si vizualizácie”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.