reklama

Týždenný prehľad podujatí na pešej zóne v rámci Leta na korze

Úvodný mesiac kultúrneho leta na korze pred trnavskou radnicou zakončí pestrá ponuka akcií.

Pondelňajší podvečer na korze bude patriť živelnému Petrovi Adamovi, ktorého najčastejšie uvidíte s gitarou, klávesom, perkusiou či píšťalou. Blízky je mu každý žáner a je proti akejkoľvek súťaživosti v hudbe.

„Hudba má ľudí spájať a nie ich rozdeľovať na účinkujúcich a publikum,“ hovorí.

V utorok ovládne pešiu zónu nový projekt mladého trnavského basgitaristu Juraja Adama pod názvom Jurgi&AdamCo. Hudbu vytvárajú zaujímavým spôsobom – loopingom.

Hudobník vytvorí ako základ slučku (loop), do ktorej postupne pridáva ďalšie melódie.

pesia-korzo

Ilustračné foto

Jozef Veselský, prezývaný tiež Veslo, sa už ako dieťa pokúšal hrať na mnohých nástrojoch, no jeho vášňou sa stala gitara.

Momentálne študuje na The Institute of Contemporary Music Performance a svoj talent predvedie na trnavskom korze v stredu.

Vo štvrtok zaznie špecifický hudobný prejav z polovice rómskej speváčky, autorky hudby a gitaristky Iky Kraicovej pod názvom Romanika.

Jej debut Vlčie balady označil známy hudobný kritik Jiří Černý ako plný úchvatných piesní o temnom ženstve.

Záver pracovného týždňa bude patriť najmenším Trnavčanom.

Obľúbené Teátro Neline Budmerice, ktoré teší deti po celom svete viac ako desať rokov, privezie v piatok červeným autom odvážneho a trochu zasneného rytiera Bajaju a v sobotu rozprávková tetka Betka pomôže spoločne s detičkami vyliečiť ukričanú Viktorku a nezbedníka Samka.

V nedeľu poteší Šarfianka z Blatného srdce každého, kto ma rád dychovú hudbu.

LETO NA KORZE: pondelok 28. júla – nedeľa 3. augusta

28. júla o 19.30 h
PETER ADAMOV
rodák zo Žiliny, vyštudoval operný a klasický spev na VŠMU. Má rád akékoľvek nástroje, najčastejšie ho vidieť s gitarou, klávesom, perkusiou, píšťalou…

29. júla o 19.30 h
Mladí trnavskí umelci: Jurgi&AdamCo.
Nový projekt mladého trnavského basgitaristu Juraja Adama. Základom vytvárania hudby je looping, kde hudobník vytvorí ako základ loop – slučku, do ktorej pridáva ďalšie melódie

30. júla o 19.30 h
Mladí trnavskí umelci: JOZEF VESELSKÝ
Niektorí ho poznajú pod prezývkou Veslo. Študuje na The Institute of Contemporary Music Performance. Ak práve nespí alebo nepije pivo, hrá na gitare. Na pešej zóne predvedie minimálne jedno z toho

31. júla o 19.30 h
Romanika: VLČIE PIESNE
Ika Kraicová, Roman Kraic, Stanislav Počaji, David Juraj Raši
Hovorí sa o nej, že má dychu ako lokomotíva, jej debut Vlčie balady označil známy hudobný kritik Jiří Černý ako plný úchvatných piesní o temnom ženstve

1. augusta o 18.00 h
Teátro Neline: RYTIER BAJAJA

2. augusta o 18.00 h
Teátro Neline: POSTRACH SAMKO

3. augusta o 18.00 h
Dychová hudba ŠARFIANKA z Blatného

Ulož ako PDF
Napísal 28. júla 2014 13:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.