reklama

Leto na korze: flamenco, akustická gitara, folklór, divadielko, saxofón a slovenský jazz

Ďalší týždeň Leta na korze s folklórom, mušketiermi, bluesovou nostalgiou, pirátskym divadielkom, hip-hopom a rozprávkovými knihami máme úspešne za sebou.

V utorok sa stredobodom pozornosti stane gitara. „Hudba je pre mňa najlepšia možnosť na vyjadrenie pocitov, túžob a názorov,“ hovorí skladateľ, spevák a inštrumentalista Peter Luha, ktorý v utorok predvedie unikátny štýl gitarovej hry vychádzajúci z mixu rôznych gitarových techník.

Aby sme milovníkov gitarových tónov potešili dvojnásobne, znieť budú aj v stredu. Anglický gitarista a predstaviteľ moderného poňatia akustickej gitary Chris Woods, uznávaný nielen v Európe, ale aj za oceánom, odohrá na zrekonštruovanej pešej zóne jedinečný koncert.

leto-na-korze

Vo štvrtok sa predvedie netradičná dievčenská folklórna skupina Hrdličky. „Náš repertoár neustále obohacujeme nielen novými piesňami, ale aj hrou na drumbľu, ústnu harmoniku či husle. Využívame aj rôzne rekvizity – lyžičky a pijačky,“ približujú skupinu jej členky. „Baví nás objavovať stále nové piesne a spracovávať ich do originálnych podôb. Ctíme si tradíciu a chceme ju v prijateľnej forme odovzdávať súčasnej generácii,“ dodávajú.

Teátro Neline Budmerice, ktoré od roku 1994 teší deti po celom svete, pricestuje v piatok na červenom aute s Uštrikovanou rozprávkou, aby naučilo niečo nové aj najmenších Trnavčanov.

V sobotu pešiu zónu rozozvučia saxofónom a gitarou trnavskí súrodenci Královičová & brat, ktorí majú zo spevu a hudby radosť hlavne vtedy, keď nimi môžu baviť aj ostatných.

Ďalší týždeň Leta na korze uzavrú v nedeľu talentovaní Trnavčania – Miloš Biháry trio. Na scéne nie sú ešte ani rok a už si stihli vybudovať solídne renomé ako jedna z veľkých nádejí slovenskej inštrumentálnej scény.

Leto na korze úspešne pokračuje!

(Tlačová správa mesta Trnava)

21. júla o 19.30 h
VÁH RIVER BAND
legendárna hudobná skupina, ktorá už viac ako dvadsať rokov hrá v štýle westernového country

22. júla o 19.30 h
PETER LUHA
gitarista, spevák, skladateľ a multiinštrumentalista hrajúci klasické flamenco, gypsy jazz a country inšpirácie

23. júla o 19.30 h
CHRIS WOODS GROOVE
jedinečný koncert anglického gitaristu – predstaviteľa moderného poňatia akustickej gitary, vysoko uznávaného nielen v Európe, ale aj v USA

24. júla o 19.30 h
HRDLIČKY
dievčenská folklórna spevácka skupina, ktorá sa zameriava na objavovanie neznámych piesní a ich spracovanie do originálnych podôb

25. júla o 18.00 h
Teátro Neline Budmerice: UŠTRIKOVANÁ ROZPRÁVKA
Uštrikujem čo len chcete, ponožku, čapicu ba aj šál, na krásny bál. Princeznú aj šaša, čo radosť roznáša. Mačičku aj psíka, z malého košíka. Štrikujem, štrikujem a rozprávku Vám uštrikujem!

26. júla o 19.30 h
Mladí trnavskí umelci: KRÁLOVIČOVÁ & BRAT – saxofón, gitara
Súrodenci, ktorých baví hrať a spievať. Hlavne vtedy, keď svojou hudbou môžu baviť aj druhých

27. júla o 19.30 h
Mladí trnavskí umelci: MILOŠ BIHÁRY TRIO
Existujú síce len vyše pol roka, no i za tento krátky čas si stihli vybudovať solídne renomé ako jedna z veľkých nádejí slovenskej inštrumentálnej scény. Trio bolo ocenené za inštrumentálny výkon v súťaži Nové tváre slovenského jazzu

letonakorze_program
Kliknite pre zväčšenie

Ulož ako PDF
Napísal 22. júla 2014 7:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.