reklama

Leto na korze: flamenco, akustická gitara, folklór, divadielko, saxofón a slovenský jazz

Ďalší týždeň Leta na korze s folklórom, mušketiermi, bluesovou nostalgiou, pirátskym divadielkom, hip-hopom a rozprávkovými knihami máme úspešne za sebou.

V utorok sa stredobodom pozornosti stane gitara. „Hudba je pre mňa najlepšia možnosť na vyjadrenie pocitov, túžob a názorov,“ hovorí skladateľ, spevák a inštrumentalista Peter Luha, ktorý v utorok predvedie unikátny štýl gitarovej hry vychádzajúci z mixu rôznych gitarových techník.

Aby sme milovníkov gitarových tónov potešili dvojnásobne, znieť budú aj v stredu. Anglický gitarista a predstaviteľ moderného poňatia akustickej gitary Chris Woods, uznávaný nielen v Európe, ale aj za oceánom, odohrá na zrekonštruovanej pešej zóne jedinečný koncert.

leto-na-korze

Vo štvrtok sa predvedie netradičná dievčenská folklórna skupina Hrdličky. „Náš repertoár neustále obohacujeme nielen novými piesňami, ale aj hrou na drumbľu, ústnu harmoniku či husle. Využívame aj rôzne rekvizity – lyžičky a pijačky,“ približujú skupinu jej členky. „Baví nás objavovať stále nové piesne a spracovávať ich do originálnych podôb. Ctíme si tradíciu a chceme ju v prijateľnej forme odovzdávať súčasnej generácii,“ dodávajú.

Teátro Neline Budmerice, ktoré od roku 1994 teší deti po celom svete, pricestuje v piatok na červenom aute s Uštrikovanou rozprávkou, aby naučilo niečo nové aj najmenších Trnavčanov.

V sobotu pešiu zónu rozozvučia saxofónom a gitarou trnavskí súrodenci Královičová & brat, ktorí majú zo spevu a hudby radosť hlavne vtedy, keď nimi môžu baviť aj ostatných.

Ďalší týždeň Leta na korze uzavrú v nedeľu talentovaní Trnavčania – Miloš Biháry trio. Na scéne nie sú ešte ani rok a už si stihli vybudovať solídne renomé ako jedna z veľkých nádejí slovenskej inštrumentálnej scény.

Leto na korze úspešne pokračuje!

(Tlačová správa mesta Trnava)

21. júla o 19.30 h
VÁH RIVER BAND
legendárna hudobná skupina, ktorá už viac ako dvadsať rokov hrá v štýle westernového country

22. júla o 19.30 h
PETER LUHA
gitarista, spevák, skladateľ a multiinštrumentalista hrajúci klasické flamenco, gypsy jazz a country inšpirácie

23. júla o 19.30 h
CHRIS WOODS GROOVE
jedinečný koncert anglického gitaristu – predstaviteľa moderného poňatia akustickej gitary, vysoko uznávaného nielen v Európe, ale aj v USA

24. júla o 19.30 h
HRDLIČKY
dievčenská folklórna spevácka skupina, ktorá sa zameriava na objavovanie neznámych piesní a ich spracovanie do originálnych podôb

25. júla o 18.00 h
Teátro Neline Budmerice: UŠTRIKOVANÁ ROZPRÁVKA
Uštrikujem čo len chcete, ponožku, čapicu ba aj šál, na krásny bál. Princeznú aj šaša, čo radosť roznáša. Mačičku aj psíka, z malého košíka. Štrikujem, štrikujem a rozprávku Vám uštrikujem!

26. júla o 19.30 h
Mladí trnavskí umelci: KRÁLOVIČOVÁ & BRAT – saxofón, gitara
Súrodenci, ktorých baví hrať a spievať. Hlavne vtedy, keď svojou hudbou môžu baviť aj druhých

27. júla o 19.30 h
Mladí trnavskí umelci: MILOŠ BIHÁRY TRIO
Existujú síce len vyše pol roka, no i za tento krátky čas si stihli vybudovať solídne renomé ako jedna z veľkých nádejí slovenskej inštrumentálnej scény. Trio bolo ocenené za inštrumentálny výkon v súťaži Nové tváre slovenského jazzu

letonakorze_program
Kliknite pre zväčšenie

Ulož ako PDF
Napísal 22. júla 2014 7:58. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.