reklama

Leto na korze: Domáci folklór, sladké Francúzsko, mušketieri, piráti, hip-hop aj Braňuško Jobus

Leto na korze pokračuje. Z parížskych kaviarní, do ktorých nás v nedeľu večer hudobne prenieslo dievčenské BonBon trio, sa v pondelok večer vrátime s domácim folklórnym súborom Trnafčan nazad do trnavského regiónu.

A aby nám nebolo za Francúzskom smutno, už v utorok aj v stredu sa tam opäť vrátime v novej pouličnej divadelnej komédii Jeden za všetkých 1.

Kto by nepoznal príbeh Alexandra Dumasa Traja mušketieri? V novom príbehu na motívy tohto nesmrteľného románu a fiktívnych francúzskych dejín sa spojili naše Túlavé divadlo a české divadlo Do houslí, v Trnave už dobre známe z Radničných hier. V réžii Jakuba Nvotu, Michaely Doleželovej a Romana Vencla dostanú mušketierske dobrodružstvá celkom novú, doteraz netušenú podobu. A ako sľubujú protagonisti Túlavého divadla, „…na pódium pred radnicou, malé, maličké ako orechová škrupinka, narvú celé sladké Francúzsko…“

korzo
Život do centra vracia aj seriál podujatí Leto na korze

Po skvelom divadle prídu vo štvrtok na rad hudobné klenoty minulého storočia v podaní saxofonistu Pavla Greksu. Jazz, blues, improvizácie a saxofón – kombinácia, ktorá má všetky predpoklady na vykúzlenie pokojného, zasnívaného večera na korze.

Piatkový večer bude patriť deťom. Bábkové divadlo MaKiLe im o 18. hodine vyrozpráva, ako pirátik Kikulór Vašečkéz, syn zlého piráta Chimenéza, urobil všetko možné i nemožné, aby dobrými skutkami napravil zlú povesť pirátov.

Samozrejme, ani tento týždeň na korze nebude chýbať tanec. Tento raz hip-hop v podaní Cavalierz Crew, ktorá vás v sobotu ochotne naučí ako hip, aj ako hop.

Nedeľa na korze bude rozprávková. O rozprávkových knihách a všetkom možnom budeme hovoriť s nekonvenčným, originálnym spevákom, hudobníkom a spisovateľom Branislavom Jobusom. A keď bude tvrdiť, že „ja nič, ja muzikant“, vedzte, že nepôjde o výhovorku, ale o jeho najnovšiu knihu o červotočovi Chrumovi, ktorý sa za každú cenu chcel stať muzikantom.

jobus
Braňuško Jobus, legenda z Vrbového

Srdečne vás pozývame. Vstup na podujatia Leta na korze je voľný.

(Tlačová správa mesta Trnava)

PROGRAM LETA NA KORZE OD 14. do 20. JÚLA 2014:

14. júla o 19.30 h TRNAFČAN – folklórny súbor, ktorý sa zameriava na kultúrne dedičstvo trnavského regiónu

15. júla o 19.30 h Túlavé divadlo a Divadlo do houslí: JEDEN ZA VŠETKÝCH 1.
Nová pouličná komédia na motívy fiktívnych francúzskych dejín a Dumasovho románu Traja mušketieri spája v medzinárodnej spolupráci dve autorské divadlá

16. júla o 19.30 h Túlavé divadlo a Divadlo do houslí: JEDEN ZA VŠETKÝCH 1.
Nová pouličná komédia na motívy fiktívnych francúzskych dejín a Dumasovho románu Traja mušketieri spája v medzinárodnej spolupráci dve autorské divadlá

17. júla o 19.30 h PAVOL GREKSA – SAXMUSIC LIVE
Hudobné klenoty minulého storočia s improvizáciami JAZZ BLUES. Inštrumentálne melódie v podaní saxofonistu Pavla Greksu

18. júla o 18.00 h Bábkové divadlo MaKiLe: PIRÁTOV SYN

19. júla o 19.30 h CAVALIERZ CREW HIP HOP
Tanečné vystúpenie spojené s tréningom

20. júla o 18.00 h BRAŇO JOBUS – beseda o rozprávkových knihách + predstavenie novej knihy

letonakorze_program
Kliknite pre zväčšenie

Ulož ako PDF
Napísal 14. júla 2014 15:30. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.