reklama

Leto na korze: trnavské talenty, import z Česka, peklo a dobrodružstvá s Petrom Panom

Klasika, flamenco, gypsy jazz, country inšpirácie v jedinečnom mixe klasických i netradičných gitarových techník v jednej osobe – to je Peter Luha. Kto ho pozná, iste si nenechá ujsť jeho utorkový koncert na korze, kto ho bude počuť po prvý raz, iste príde aj nabudúce.

V stredu večer budú na korze hrať talentovaní mladí Trnavčania Miloš Biháry a Jazz Funk Brothers. Sami o sebe napísali, že sa žánrovo pohybujú v priestore od jazzových štandardov Milesa Davisa a Chicka Coreu až po funky, groove či fusion. Aj v tomto prípade na sto percent platí, že lepšie počuť, ako čítať.

Príjemný bude aj štvrtkový hudobný import z Českej republiky. Príde hudobník a dramatik Adam Morkus, aby nás potešil svojou hrou na gitaru v osobitom štýle fingerstyle.

bihary

Po štyroch rajských večeroch pre dospelákov príde v piatok opäť rad na deti a na kúsok nefalšovaného tradičného pekla, do ktorého budeme môcť nakuknúť aj my s Divadlom na hojdačke v rozprávke Pavla Dobšinského Čert slúži.

A v sobotu šup nazad z pekla do Trnavy, lebo tu bude hrať trnavská kapela Landfil, ktorá sa zameriava na alternatívny akustický rock, a ten najmä v lete na korze výborne znie.

Aj nedeľný večer bude patriť deťom, do ríše rozprávok ich pozve bábkové divadlo Dúha. Spoločne s neposlušnou malou Martinkou sa ocitnú v krajine Petra Pana a zažijú s ním a s jeho kamarátmi Bubom a Klamkom mnoho veselých dobrodružstiev aj poučných chvíľ.

A nezabudnite, že augustové podujatia Leta na korze sa začínajú už o 18.00 h.

(TS)

Ulož ako PDF
Napísal 2. augusta 2016 8:09. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.