reklama

Leto na korze od pondelka do nedele: opice, rytier a skvelá muzika

Folk, klasika, rôzne štýly akustickej gitary, blues so svokrou a dve rozprávky – to je v skratke ponuka Leta na korze tento týždeň od pondelka do nedele.

Už v pondelok večer nás čaká stretnutie s Dominikou Truban, vedkyňou z laboratória transgénnych modelov ochorení pražského Ústavu molekulárnej genetiky Akademie věd České republiky. Ale neľakajte sa, Dominika nám nebude prenášať o genetických poruchách, na trnavskom korze sa predstaví ako úspešná folková pesničkárka.

Utorkový večer bude patriť husliam, viole a kontrabasu, ktorým bude vládnuť Kodály String trio – špičkoví mladí interpreti z Galanty a nositelia mnohých ocenení z medzinárodných súťaží Imrich Farkaš, Emil Hasala a Erik Hasala.

pesia-korzo
Ilustračné foto

V stredu zaznie na korze spev a ústna harmonika. Juraj Schweigert s kapelou The Groove Time nám ponúknu nevšedné autorské bluesové melódie s prvkami jazzu, samby, ska, second line groovov či fusion.

Vo štvrtok sa môžeme tešiť na hudobného hosťa z Austrálie. Geordie Little nám predvedie vlastné gitarové kompozície s využitím fingerstyle techniky. Ak chcete prežiť príjemný a zvláštny letný večer, nenechajte si ujsť toto vystúpenie, lebo svetom letí chýr, že Gordieho hudba je hypnoticky krásna.

Hoci je tradičný jarmok ešte ďaleko, v piatok večer môžeme precítiť v náznaku jeho atmosféru vďaka typickému jarmočnému predstaveniu z dielne divadla Teáter Komika, ktoré malým aj dospelým deťom vyrozpráva Príbeh rytiera o hľadaní ľudského šťastia. Samozrejme, nebude chýbať ani krásna princezná. A či rytier to šťastie skutočne nájde? Presvedčte sa na vlastné oči.

V sobotu večer ostaneme doma. Nie však doslova, ale v duchu stretnutia s trnavskou legendou The Blues Mother-In-Law, čiže Bluesovou svokrou, ktorá už dlhé roky pod svojimi krídlami pevne drží slávnych veteránov slovenskej bluesovej scény.

V nedeľu by na korze nemali chýbať deti, a to vo veľkom počte. Bábkové divadlo MaKiLe a Opice z našej knižnice budú veľmi potrebovať ich pomoc pri čítaní rozprávky o Červenej Čiapočke. Nepodarilo sa nám zistiť, či príde aj vlk, lebo na sms-ky neodpovedal, ale napriek tomu sme presvedčení, že s opicami na korze bude bezpečne dobrá zábava.

Srdečne vás pozývame každý večer na korzo, veď v lete to tam žije…

Ulož ako PDF
Napísal 4. júla 2016 18:04. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.