reklama

Prinášame program prvého týždňa série Leto na korze

Leto na korze je kultúrnospoločenský experiment, ktorým chce mestská samospráva vrátiť život do centra mesta. Každý deň preto bude na pešej zóne kultúrny program, ktorý bude dotvárať celkovú atmosféru nášho mesta, vytrhne Trnavčanov z každodenného stereotypu, privedie na iné myšlienky, pobaví a vyčarí im úsmev na tvári.

Scénu novozrekonštruovanej pešej zóny ovládne každý večer hudba rôznych žánrov, tanec a pouličné divadlo.

korzo-tt
Trnavské korzo má oživiť život v centre

Prvý júlový týždeň pod záštitou Leta na korze bude v utorok patriť dvom všestranným hudobníkom vystupujúcim pod názvom Gonsofus, spevom a hrou na fujaru v stredu 2. júla predstaví rôzne časti Slovenska Spievajúci Jánošík z Dolnej Lehoty, v štvrtok prinesie na pešiu zónu fúziu funku, rocku a jazzu OIT Orchester Band z Trnavy, piatok bude patriť našim malým Trnavčanom, ktorí sa môžu tešiť na rozprávku O deviatich mesiačikoch v podaní divadla PIKI z Pezinka.

Sobotný podvečer rozblázni Hlavnú ulicu českým a slovenským country skupina Divosi a júlový týždeň v nedeľu zakončí zostava troch hudobných telies Street beat, ktorá vždy vycíti náladu okoloidúcich a zahrá im do kroku.

(Tlačová správa mesta Trnava)

LETO NA KORZE (od 1. do 6. júla)
1. júla o 19.30 h
GONSOFUS
vlastným menom Sasha Mamaev hrá na gitaru, basu, saxofón pomocou loopera a, samozrejme, aj spieva…
2. júla o 19.30 h
SPIEVAJÚCI JÁNOŠÍK Z DOLNEJ LEHOTY
Peter Ťažký spevom a hrou na fujaru reprezentuje rôzne časti Slovenska, ale hlavne Horehronie
3. júla o 19.30 h
OIT ORCHESTER BAND
fúzia funku, rocku a jazzu z Trnavy
4. júla o 18.00 h
Divadlo PIKI Pezinok: O DEVIATICH MESIAČIKOCH
Viete ako ste prišli na svet? Pretože mnohí ockovia a mamičky to tak presne nevedia. Vo Francúzsku sa vraj deti rodia z kapustných hláv. V Anglicku sa predávajú v špeciálnych obchodoch a na Slovensku ich vraj nosia vtáci. Aby bolo raz a navždy jasno, vzniklo toto divadelné predstavenie. Dozviete sa v ňom, že všetky bábätká – francúzske aj anglické, bohaté aj chudobné, biele aj čierne prichádzajú na svet úplne rovnako. Ale skôr než sa tak stane, musia prežiť v mamičkinom brušku deväť veselých, dobrodružných, ale niekedy aj nebezpečných mesiacov. Tak ako ich prežíva aj náš „bábätkovský“ hrdina – Miška.
5. júla o 19.30 h
DIVOSI
Dve gitary a ústna harmonika – staré české a slovenské country
6. júla o 19.30 h
STREET BEAT
zostava troch hudobných telies, ktorá vychádza zo svojho názvu tak dokonale, že vycíti náladu okoloidúcich na ulici a hrá im presne do kroku (Richard Gajlík, Gabriel Angel, Juraj Zaujec)

Ulož ako PDF
Napísal 1. júla 2014 18:02. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.