reklama

Leto na korze: tri pútavé rozprávky pre deti a pestrá zmes hudobných štýlov pre veľkých

Leto na korze pomaly vstupuje do svojej druhej polovice a pred nami je posledných sedem júlových dní. Aké zážitky prinesie tento týždeň?

Pondelok bude patriť jazzu. Pôvodne plánovaný OIT band síce pre chorobu gitaristu a lídra kapely Ivana Tomoviča nevystúpi, ale milovníci jazzových melódií nebudú o nič ukrátení, pretože ho vystrieda trio Ernest Vizváry, Martin Kapusník a Michal Skácel.

Viete, čo je kachon? Ak nie, v utorok ho uvidíte – a aj začujete. Tento perkusný hudobný nástroj je vyrobený z preglejky a pochádza z Latinskej Ameriky. Spolu s klavírom, violončelom a kontrabasom bude sprevádzať svojrázne piesňové kompozície klaviristky a speváčky Moniky Satkovej s formáciou Snowdrop.

Je skvelé, že aj dnešné detí popri televízii, mobiloch a tabletoch stále baví i divadlo a detské predstavenia na korze sa tešia veľkej obľube. V stredu malí diváci spoznajú príbeh malej myšky – výmyselníčky v predstavení Divadla Teatra s názvom Ako myška vymenila syr za lásku.

korzo

Ilustračné foto

Rozhorúčenú pešiu zónu schladí vo štvrtok svieži závan z ďalekého Švédska v podobe mladého gitarového virtuóza a skladateľa Salomona Jakobssona. Alebo žeby ju svojou hudbou naopak ešte viac rozpálil?

Deti majú o kultúrny program postarané aj v piatok. Ako to vyzerá, Keď mama nie je doma a otec s dcérkou si musia poradiť sami, sa dozviete v predstavení divadla PIKI.

Horúco bude aj v sobotu – za počasie síce neručíme, ale za ohnivé melódie áno. Slovenský flamenco gitarista Martin Bies a jeho kapela Flamenco Clan prinesú syntézu flamenco gitary, spevu a tanca. Zabezpečte si dostatočný pitný režim a pohodlné topánky na tancovanie!

Nedeľné predstavenie Divadla BABSCÉNUS Martin prinesie do tretice rozprávku pre deti. Budkáčik a Dubkáčik vnesú do posledného júlového dňa pohodu a dobrú náladu.

Ulož ako PDF
Napísal 26. júla 2016 8:37. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Pozvánky, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.