reklama

Smer zverejnil 19 kandidátov na poslancov, jedno miesto prenechajú vybranému študentovi

Strana Smer – SD ako prvá predstavila kandidátov na poslancov do mestského zastupiteľstva v novembrových komunálnych voľbách.

Smer zrejme využije možnosť postaviť do volieb maximálny možný počet 31 kandidátov. Na aktuálne zverejnenej kandidátke sa nachádza 19 ľudí.

Štrnásti z nich vykonávajú poslaneckú funkciu v mestskom zastupiteľstve aj v súčasnosti.

trnava-centrum-kat

Ilustračné foto

Primátorským kandidátom Smeru je Bystrík Stanko. Strana ide do volieb so sloganom Trnava dosiahla viac, ktorý nadväzuje na heslo B. Stanka z minulej kampane Trnava má naviac.

Trnavská krajská kancelária umožní uchádzať sa o jedno poslanecké kreslo aj študentom vysokých škôl.

“Ak ti nechýba výrečnosť, rozhľadenosť a schopnosť i ochota prispieť k rozvoju mesta – napíš svoj názor a pomenuj päť vecí, ktoré považuješ za ťažiskové a nevyhnutné vykonať v prospech mesta Trnava a jej občanov. Návrh musí obsahovať aj riešenie problému z pohľadu študenta s prípadnými ekonomickými dopadmi na rozpočet mesta,” vyzýva krajská kancelária Smeru študentov.

Študenta alebo študentku s vyhodnoteným najlepším návrhom umiestni Smer na kandidátnu listinu v jesenných komunálnych voľbách poslancov do mestského zastupiteľstva mesta Trnava.

Výzva platí do konca augusta, meno vybraného študenta zverejnia začiatkom septembra.

Zapojiť sa môžu študenti denného štúdia na vysokej škole s trvalým pobytom v Trnave, nie starší ako 25 rokov.

Ulož ako PDF
Napísal 5. augusta 2014 9:06. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

50 komentárov pre “Smer zverejnil 19 kandidátov na poslancov, jedno miesto prenechajú vybranému študentovi”

 1. 1
  duch svaty says:

  Kandidat na primatora, ktory odisiel z postu viceprimatora – Bystrik Stanko.
  Kandidatka do mestskeho zastupitelstva, ktora odisla z postu viceprimatorky – Kvetoslava Tibenska. Jej miesto dokonca ani nikym nenahradili!

  Preco nespravili to iste ako s Tibenskou aj so Stankom ked odisiel z postu viceprimatora? Preco nepovedali ze druheho viceprimatora vlastne nepotrebuju?

  Odide Bystrik Stanko znovu v pripade ze nebude zvoleny na post primatora po ktorom tak tuzi?

  Zastavi Bystrik Stanko v pripade ak bude zvoleny za primatora vymenu pozemkov na Kocisskom?

  • 1.1
   Mario says:

   Stačí prísť do Trnavy a je tam hneď vidieť čo sa za posledné 4roky zmenilo v nej.. všetko sa modernizuje, zlepšuje, takže nič netreba viac kritizovať..

   • 1.1.1
    Flego says:

    My nemusíme chodiť do Trnavy, my tu žijeme 24 hodín denne a zmeny starostlivo sledujeme, takže konkretizuj čo je zahrnuté pod slovom “všetko”?

    • 1.1.1.1
     Jojo says:

     Kľud, brigádnici zo SMERu dostali príkaz venovať sa tejto diskusii.

     • 1.1.1.1.1
      Flego says:

      To je predsa stará známa vec, poctivo monitorujú všetky portály už dlhšiu dobu a zapájajú sa do diskusií. Janko Hrubý, Martin Poór, Miloš Krištofík sa dokonca aj podpisujú. Predpokladám, že niektoré príspevky písal aj Bystrík Stanko, ale zatiaľ sa ešte nepodpísal. Ostatné príspevky sú pod rôznymi vymyslenými menami. Dokonca sa z týchto diskusií dokážu aj poučiť :-) potom čo mladí dali nedávno jasne najavo, že Stanko a SMER u nich nemajú šancu, prišli s týmto nápadom, že dajú jedno miesto na kandidátke študentovi. Otázka je prečo len jedno, keď voľných miest na kandidátke majú ešte dvanásť?

  • 1.2
   frantisek says:

   Zasa len zvasty,ktore nikoho nezaujimaju,ano viem,ze pravicu uz smer stve tym,ze prisiel s niecim novym,ale to uz by mohli prekusnut a nieco vymysliet aj oni,lebo rapidne zaostavaju

   • 1.2.1
    duch svaty says:

    S cim novym prisli? Bud prosim konkretny.

    • 1.2.1.1
     Pavol Malček says:

     nevyznam sa v mestských zastupitelstvach ale uz len na celostatnej urovni zastavili zvysovanie DPH ktore ma v oblube zvysovat pravica. :) ak chces teda konkretne.

     • 1.2.1.1.1
      duch svaty says:

      na celostatnej urovni vykrikovali pred volbami ze DPH, ktoru zvysila pravica oni znizia od buduceho roku. Vysledok? Daj prosim ta lepsi priklad :)

     • 1.2.1.1.2
      duch svaty says:

      A dalsia vec je ked sa bavime o DPH a nejakom jednom percenticku. Objem korupcie na slovensku je taky ze tu by sme mohli mat 10 % DPH keby tu korupcne prostredie nebolo. Vykrikuju o rastoch ekonomiky v percentualnych bodoch pritom objem korupcie na slovensku dosahuje 3,5 miliardy eur. To by bolo dialnic platov ucitelskych pozvysovanych. Obhajujes neobhajitelne.

  • 1.3
   jakomo says:

   Nechce sa mi ani len verit, ze jeden volebny program moze vyvolat takuto negativnu reakciu. Len s prepacenim pi…..e, ale vy by ste na ich mieste robili to iste. Ja ako nezainteresoavana osoba to vidim takto: v trnave superia o miesta do zastupitelstva v podstate dve strany: KDH a SMER. Kdhaci sa nevedia dohodnut medzi sebou, superia si tam navzajom. Smeraci drzia aspon spolu. A ti nezavisli? No neviem to je uz len individualizmus a z toho nebude nikdy nic dobre. Nechapem naco je tolko politickych stran za jedneho kandidata. To je tak okate,nabalit sa chcu potom vlastne vsetci? Alebo ako mam tomu rozumiet?

 2. 2
  me says:

  ze pomenuj 5 problemov mesta TT:
  SMER
  KDH
  korupcia smerakov a KDH
  rozkradanie rozpoctu
  rozkradanie pozemkov
  …este nieco?

  gulku do hlavy je riesenie

  • 2.1
   Flego says:

   To by bolo príliš milosrdné riešenie :-) Omnoho sa tvrdší trest je ich NEVOLIŤ nech sa po zvyšok života zhrýzajú tým, že už nič neznamenajú….

   • 2.1.1
    Antonin says:

    ja ocenujem ako student to, ze je miesto na kandidatke aj pre mladeho cloveka, ktory ma jedinecnu sancu, ku ktorej sa v minulosti nemal sancu dostat, to je velke plus, urcite to bude dobra skusenost pre mladeho studenta/studentku

  • 2.2
   Mario says:

   že SMER a KDH, Trnava je len vďaka nim tak uspešná ako teraz, inak by to vyzeralo ako Lunik IX

  • 2.3
   affelai says:

   Tým záverom si sa dokonale podpísal, len čo je pravda. Vskutku ťažko sa reaguje na takéto “fundovane” pomenovanie problémov ako si tu odprezentoval vo svojom príspevku, ale ak dovoliš skúsim.
   Mýlim sa ked, poviem, že za posledné volebne obdobie sa pre mesto urobilo viac ako za predposlendne 4?
   Mýlim sa ked poviem, že pri rozumnom zauverovani sa, je možné dosiahniť aj vysokú investičnú aktivitu ako to dokázala za toto volebne obdobie?
   Mýlim sa ked poviem, že tliachaním do vetra a osočovaním sa ešte nič podstatné nevyrišilo a jediný spob ako pohnút veci k lepšiemu je vzájomnou spoluprácou a tvrdou robotou?

   • 2.3.1
    duch svaty says:

    Otazka: Mýlim sa ked, poviem, že za posledné volebne obdobie sa pre mesto urobilo viac ako za predposlendne 4?

    Odpoved: Nemylis. Bohuzial ti musim odpovedat otazkou aj ked by sa to nemalo a ta je: za aku cenu?

    Otazka: Mýlim sa ked poviem, že pri rozumnom zauverovani sa, je možné dosiahniť aj vysokú investičnú aktivitu ako to dokázala za toto volebne obdobie?

    Odpoved: V urcitom smere mas pravdu. Bohuzial znovu moja otazka: Nieje lepsie rozumne a efektivne hospodarit s tym co mam ako sa zauverovat? V mestskej pokladni by bolo tolko penazi nebyt “spriatelenych” firiem a kontraktov ze sa nam ani nesniva.

    Otazka: Mýlim sa ked poviem, že tliachaním do vetra a osočovaním sa ešte nič podstatné nevyrišilo a jediný spob ako pohnút veci k lepšiemu je vzájomnou spoluprácou a tvrdou robotou?

    Odpoved: Nemylis. Bohuzial ale tvoja definicia v ziadnom pripade neplati na minule ani sucastne vedenie mesta. Pocuvame len velkohube vyhlasenia, kazde styri roky sa nieco opravi, prestrihnu sa pasky pred volbami, pozerame na vyretusovane ksichty na bilboardoch a nic nehovoriace hesla a tri roky je ticho.

    Zmena je nevyhnuta kamos :)

    • 2.3.1.1
     affelai says:

     To kto mysli a kto nemysli, si prosim radšej nechaj pre seba.
     Ad1) čiže za aku cenu? viš povedať? + teda suhlasiš že sa urobilo za 4 roky viac ako za 16?
     ad2) skus si naštudovať aspon zaklady ekonomia, resp managmentu a dozvedel by si sa, že zdrave “zadlženie” je pre firmu/obec/mesto prosešnejšie ako nulove, pretože ak investuje tie prostriedky rozumne tak rasti a posuva sa dopredu
     ad3)možno keby si sa o dianie v regione zaujimal pravidelnejšie, tak by si videl viac ako len vyretušovane ksichty na bilboardoch

     • 2.3.1.1.1
      sTToka says:

      affelai:

      to, že je niekde niečo napísané, neznamená, že je dobré. TO sa týka hlavne amerických autorov.
      načo sa zadĺžiť, keď mám dosť vlastných zdrojov?
      napr. neviem pred koľkými rokmi (myslím, že tromi?) skončilo mesto s prebytkom 7 mil eur..
      a čo s nimi urobilo?
      nepostavilo nič, iba dalo do prenájmu na 99 rokov za 1 eur/rokpozemky, alebo ich predalo za euríčko.
      Je tu veľa dier, cez ktoré mestu odtekajú peniaze. KDHákom tečú cez dieru TT-komfort, Smerákom cez inú….. .
      Bolo by vhodné, aby sa MESTO správalo EFEKTÍVNE.
      To je to slovo. A tu je jeho význam:
      Efektivita

      Anglický ekvivalent: effectiveness

      označuje dosažení požadovaných výsledků s minimálním výdajem použitých zdrojů, např. energie, materiálu, času, peněz. Porovnávané veličiny nemívají stejný rozměr. Ve většině případů se jedná o ekonomické zhodnocení, kde se dosažený účinek porovnává s vynaloženými náklady. Tak můžeme například zvažovat efektivitu nákladů vynaložených za účelem snížení negativního dopadu odpadů na životní prostředí. V případě, že jsme na jednotku nákladů dosáhli požadovaného, případně ještě více než požadovaného, snížení negativního dopadu, lze vynaložení nákladů považovat za efektivní. Na rozdíl od účinnosti (viz), závisí hodnocení efektivity na postoji posuzovatele, můžeme také hovořit o určité únosnosti daného opatření z hlediska jeho provozovatele.

     • 2.3.1.1.2
      duch svaty says:

      Skus si este raz precitat moj prispevok a najdi mi tam niekde kde pisem o tom kto mysli a nemysli. Dva krat citaj a raz pis.

      Rozumne zadlzovanie? To je to preco su vsetky ekonomiky ktore sa tym riadia v “takej vybornej kondicii”?

      Zadlzujes sa aj ty doma rozumne alebo zijes z toho co mas? Mesto dokonca ani stat sa nemusi zadlzovat pokial hospodari rozumne

     • 2.3.1.1.3
      spravodlivy says:

      To co je za pojem zdrave zadlzenie??? A kde si ty studoval??? S renatkou??? Zdrave je hospodarit so ziskom a zisk rozumne investovat. Ty by si bol taky dobry manager, ako tam sedia teraz!!!

      • 2.3.1.1.3.1
       duch svaty says:

       Normalnemu cloveku sa musi az rozum zastavit nad vyplodmi tychto “ekonomov”. Rozumne zadlzovanie, panenka skakava. Taketo hoviadka produkuje nase skolstvo a potom to tak vypada.

       Stat alebo mesto vyberie na daniach, poplatkoch, odvodoch, kolkoch, myte a neviem este na com tolko penazi ze sa nam ani nesniva. To iste mesto, za kazdu hovadinu sa tu plati, a furt nemaju peniaze. Jasne ze nemaju ked opravit tri pisoare a dve misy stoji 90 000 €, jasne ze nemaju ked tesnenia na radiatoroch sa mestskej hale menia za 800 € za kus!

       Ale treba sa rozumne zadlzovat! To svet nevidel toto :) :)

       • 2.3.1.1.3.1.1
        Tibor Pekarcik says:

        Súhlasím, myslím, že peňazí je dosť, ale safarenie je veľký problém. Vyraz safarenie som použil ako ťažký eufemizmus na iné slovo… :-(.

 3. 3
  Peter K. says:

  odkedy je Smer pri moci, zmeny su viditelne, pretoze sa toho urobilo tolko ako sa neurobilo od roku 1993, cize za 2 roky sa spravilo viac za 20, pre sportoveho fanusika musi byt najvacsim prinosom novy stadion, ktory predbehne aj Bratislavu

  • 3.1
   sTToka says:

   Myslíš ten štadión za 15 mega z danícelej slovače a okolité pozemky za euríčko? :-)
   TO sa nám to podniká.
   Hockto z nás by pri vytvorení takýchto podmienok bol KRÁĽ.

  • 3.2
   asad says:

   Prosím ta a čo sa také (toho)spravilo v Trnave?

   (Okrem pešej zóny – tu začali riešiť už KDH-áci – týmto ich neobhajujem, tiež som s nimi nebol spokojný)
   Štadión je súkromna investícia, stanica tiež.

   A nejaké drobnosti si nechali na volebný rok
   Že sú na PZ nejake vystúpenia? – ved by to bola hanba nevyužiť tieto nove priestory (pred voľbami)-uvidíme kolo to vydrží. Pribudlo niekoľko podujatí organizovaných súkromníkmi.
   Na margo VT – nie je všetko tak ideálne, ako sa píše.

   A čo také negatíva?
   Nemocnica OC, Kamenáč, Cukrová IBV, lavičky…

  • 3.3
   Flego says:

   Toto je najväčšia demagógia, že SMER nám dal nejaký štadión, veď sám Stanko mal jeden z pilierov volebnej kampane 2010, že je pripravený prehodnotiť zmluvu o výstavbe futbalového štadióna a vyvolať verejnú diskusiu o tomto projekte, pretože podľa neho takýto projekt patrí na zelenú lúku https://www.trnava-live.sk/2010/09/29/kandidat-na-trnavskeho-primatora-bystrik-stanko-predstavil-volebny-program/ Aj na základe tohto postoja dostal hlasy od 4873 voličov. Zmluvu o štadióne teda pripravovali už za Bošnáka. Po voľbách sa ale žiadna diskusia nekonala a City Aréna dostala zrazu zelenú s obrovskými benefitmi – cca 3,5 hektárový mestský pozemok v centre za euro + prenájom štadióna na 30 rokov za euro + 13 miliónov od Fica. City Aréna je úplne normálny súkromný biznis, a za jeho umožnenie mali investori zmodernizovať štadión. Potom aké benefity investorom SMER zabezpečil štadión fakticky zaplatilo mesto a štát, teda daňoví poplatníci. No a investor dostal na svoje podnikanie najlukratívnejšie miesto v Trnave, ktoré mu dáva obrovskú výhodu pred ostatnou konkurenciou. Takže naozaj neviem, prečo sa súkromná investícia, ktorú rozbehlo KDH a SMER bol proti sa teraz pred voľbami prezentuje akoby to bola len a len zásluha SMERu.

   • 3.3.1
    duch svaty says:

    Ono je kamo najsmutnejsie to ze je to prezentovane ako investicia pre mesto, ze mesto z toho bude nieco mat :)

    Ja som velky fanusik Spartaka, aj som rad ze tu bude stadion novy, dokonca ze ho podporil stat by mi tiez nevadilo, ked uz ma stat nieco podporit nech je to aspom videt. Len nech to preboha neprezentuje niekto ako investiciu pre mesto. Je to sukromny kseft a tam to hasne, mesto mozno tak na parkovnom zarobi nieco ked bude vypredane :)

    • 3.3.1.1
     Flego says:

     Fúúha, toto nevyzerá dobre, dúfam, že nám miesto City Arény nezostane len veľká jama http://komentare.hnonline.sk/komentare-hn-152/oligarcha-poor-dolietal-626396

     • 3.3.1.1.1
      Eduard says:

      To je somarina zas sa ukazalo ako ja zo serioznych novim dalsi bulvar. Keby bol v konkurze Poor tak by uz ani tych 2500 ludi v ZOS nerobilo ani v bespecnostnej sluzbe. A nemam take informacie ze by sa nieco take dialo. Nezastavam si VP aj sa i nom myslim svoje, ale nech aj pravdivo informuju a nevycucavaju clanky z prsta.

    • 3.3.1.2
     hej hou says:

     aha takze mesto z toho bude mat parkovne.. a to ze bude mesto cez vikendy plne ludi, ze tu budu minat peniaze u obchodnikov, bude to jediny kulturny futbalovy stanok na Slovensku a teda kulturne sportove zazitky pre ludi, bude tam robit tusim 5OO ludi, to je nic pre trnavu, tie obchody budu platit dane aj mestu.. toto je neuveritelne co si o investiciach myslia niektori ludia.. taka eurovea ma tiez investicny vyznam pre mesto aj ked je to iba sukromna stavba.. cela blba blava je tam vystlana ked je pekne. ludia minaju, mesto zije. mohli to tam zabalit a postavit tam park, to by bolo asi lepsie.. drbem na tuto mentalitu zavistlivu spinavu..

     • 3.3.1.2.1
      duch svaty says:

      Ake konkretne dane budu platit obchody z toho centra mestu? Pouc nas prosim ta pan ekonom.

      Keby si len bezhlavo necital prve vety ale mozno aj viac prispevkov na diskusii tak by si sa docital ze som povedal (napisal) ze voci stadionu nemam vobec nic. Ale neni to zasluha ani mesta a vonkoncom nie Stanka. Je to Poorov sukromny biznis, co je v poriadku, ale tam to vsetko zacina a konci.

      A ked sa ti pozdava ze cela Bratislava sedi cez vikendy v eurovei a mina nezmyselne peniaze to je tvoja vec, mne to pride skor smutne.

 4. 4
  Tibor Pekarcik says:

  Tých negatív je viac než dosť: arogancia moci pri kauze Kamenac, nezákonne spravovanie majetku mesta TT Komfort (potvrdené aj mestským poslancom p. Pacalajom za SMER, hoci dávno predtým s tým prišiel Peter Brocka), “tajomné” a nekoncepčne rozdávanie mestských pozemkov za 1 euro pre tých vybraných ľudí, robenie si predvolebnej kampane z našich peňazí…tri roky sa šetrí a hospodári s prebytkom a potom bum… stavia sa, buduje sa, nápady iskria v hlavách tých, ktorým tri roky neiskrilo vôbec nič, nápady, vizualizácie možno budúcich projektov atd, atd…dokoncovacky všetkých aktivít tesne pred voľbami…kde boli tie tri roky predtým?
  Teší ma, že sa buduje, investuje a žije to tu, ALE nie takto, je to urážlivé a ponižujúce pre voličov. Co si myslia, že ľudia majú tak krátku pamäť??? Dovolím si odpovedať, že áno. Počítajú s tým, že ked nahustia svoju činnosť na posledný rok vládnutia, tak ľudom predaju svoju činnosť a úspechy. A po voľbách opäť veľké nič! To uz, ale všetci dobre poznáme … Žiaľ.

  • 4.1
   duch svaty says:

   Chod sa pozret na pletivo na stavbe stadiona oproti McDonaldu ake krasne vizualizacie nam tam pripravili sudruhovia. Samozrejme stadion (kde ma mesto “obrovsku” zasluhu) je prvom mieste, parky ako budu vypadat ked ich zvolime a dalsie a dalsie.

   • 4.1.1
    hej hou says:

    a co je na tom zle? co si ty spravil v trnave? okrem spiny co ti leze z huby na nete? pena z huby, depresie?

    • 4.1.1.1
     duch svaty says:

     Z coho by som mal mat kamos depresie? Naopak, ty mi prides nejaky rozhadzany, aspon podla toho ako pises. Si v pohode?

     • 4.1.1.1.1
      hej hou says:

      ja som celkom v poho. mne pripadas akoby si mal velky problem so vsetkym co nekdo v tomto meste spravi. A ty tu cele dni sedis za kompom a brbles a brbles.. preto mi pripadas jak nejaky zakomplexuvany viskupicko ktoreho nikdo nema rad.. ale ked je to inac a len chces byt prospeny tak sorry no

      • 4.1.1.1.1.1
       jajo says:

       hejhou nemas nahodou kamaratky julku, mirku, manciku, atd? im sa tiez paci, co sa v trnave vseeetko robi a ako to tu zije – najma vo volebnom roku :-) tri roky to bola smeracka ryza, posledny rok dali aj plebsu pricuchnut k omrvinkam

 5. 5
  tictac says:

  Trnava je jedná skorumpovaná diera, kde sa mestský majetok rozdáva zlodejom, zá úplatok vedenie mesta predá al vlastnú rodinu. Je to banda ľudí bez charakteru a cti, čo vedia iba kradnúť.
  Čo sa v Trnave zlepšilo? Život pár “ľudí”

 6. 6
  Flego says:

  Ak sa chcete dobre pobaviť prečítajte si stovky komentárov k článku http://www.sme.sk/c/7322866/zmajkovicova-kritizuje-kisku-sprava-sa-ako-prva-dama.html?ref=njct komentáre sú nielen pod článkom ale aj na FB :-))
  Je úžasné ako sa SMER dokáže zhovadiť, výsledky 15.novembra sú jasné už dnes :-)))

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.