reklama

Potvrdené: Smer podporí v boji o kreslo primátora B. Stanka. KDH a SDKÚ-DS sa ešte nedohodli

Informácie portálu trnava-live.sk o rysujúcej sa podpore primátorskej kandidatúry Bystríka Stanka stranou Smer-SD, ktoré sme priniesli začiatkom septembra, sa potvrdili.
Vyplýva to z tlačovej správy, ktorú dnes podvečer zverejnila strana po rokovaní trnavskej krajskej rady. Medzi menami, ktoré Krajská rada Smer-SD v Trnavskom kraji podporí v novembrových komunálnych voľbách, nájdeme aj Bystríka Stanka.

Bystrík Stanko

„Rozhodovanie nebolo jednoduché ale snažili sme sa vybrať alebo podporiť tých najlepších,“ skonštatovala krajská predsedníčka Smeru Renáta Zmajkovičová.

Okrem Stanka Smer podporí alebo postaví v Trnavskom kraji do novembrových volieb aj Miloša Tamajku v Piešťanoch, Milana Domarackého v Hlohovci, Ľubomíra Parízeka v Senici a Stanislava Chovanca v Skalici.

„Je dôležité, aby si ľudia uvedomili, že aj komunálne voľby sú veľmi dôležité a aby sa týchto volieb aj zúčastnili. Bohužiaľ, na Slovensku je trendom, že účasť v komunálnych voľbách býva dosť nízka,“ uviedla Renáta Zmajkovičová.

Vladimír Butko

Kým Bystrík Stanko je už istým uchádzačom o primátorské kreslo v Trnave, definitívu zatiaľ nepoznáme v prípade tradičných koaličných partnerov KDH a SDKÚ. Rokovania o prípadnej predvolebnej spolupráci stále nie sú ukončené.
Kresťanskí demokrati deklarovali, že do koalície pôjdu len s tým partnerom, ktorý podporí ich kandidáta, súčasného viceprimátora Vladimíra Butka. SDKÚ-DS chce rovnako postaviť do volieb vlastného kandidáta – zástupcu trnavského primátora Jozefa Pobieckého.

Jozef Pobiecký

Celkom reálnou je tak v súčasnosti alternatíva, že pravicové strany budú v novembrových voľbách súpermi. Otázkou zostáva, na koho stranu sa v prípade neúspešných rokovaní medzi KDH a SDKÚ-DS so svojou podporou prikloní strana Sloboda a Solidarita.
Jasnejšie v otázke „kto s kým“ by malo byť v priebehu budúceho týždňa.

Ulož ako PDF
Napísal 14. septembra 2010 20:03. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.