reklama

SDKÚ-DS a SaS vytvoria koalíciu bez KDH. Ich kandidátom na primátora je Jozef Pobiecký

SDKÚ – DS a SaS vytvoria pravicový dvojblok pred novembrovými komunálnymi voľbami. Spoločným kandidátom na post primátora mesta Trnava bude Jozef Pobiecký (41), súčasný zástupca primátora.

J. Pobiecký

SDKÚ – DS a SaS vytvoria rovnako spoločnú kandidátku na poslancov mestského zastupiteľstva.

„Prioritou SaS bolo vytvorenie pravicovej trojkoalície spolu s SDKÚ-DS a KDH. Bohužiaľ, napriek našej enormnej snahe sa nám nepodarilo tento zámer zrealizovať a zabrániť tak prípadnému triešteniu hlasov pravicovo orientovaných voličov.
Podpora a vytvorenie partnerstva s SDKÚ-DS je prirodzeným vyústením spoločných rokovaní. Veríme, že nominácia súčasného zástupcu primátora Jozefa Pobieckého je pre obyvateľov Trnavy pozitívnym signálom. Víťazstvo nášho kandidáta v komunálnych voľbách by znamenalo zachovanie kontinuity vládnutia, a zároveň prínos v podobe zmeny v primátorskom kresle, ktorú obyvatelia Trnavy požadujú,“
vyjadril sa pre trnava-live.sk poslanec NR SR za SaS Jozef Viskupič, ktorý absolvoval sériu rokovaní s oboma politickými subjektami.

J. Pobiecký vníma podľa vlastných slov svoju kandidatúru ako záväzok, ale aj ako výzvu, vdýchnuť mestu Trnava nové myšlienky a energiu. „Otvorená komunikácia, snaha riešiť výzvy s chuťou a energiou, ochota počúvať hlas obyvateľov mesta, to sú v skratke zámery, s akými vstupujeme do komunálnych volieb,“ vyhlásil.

Rokovania o vzniku pravicovej trojkoalície spolu s KDH boli neúspešné. Kandidátom kresťanských demokratov na primátora zostáva súčasný viceprimátor Vladimír Butko.


Ulož ako PDF
Napísal 28. septembra 2010 20:28. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “SDKÚ-DS a SaS vytvoria koalíciu bez KDH. Ich kandidátom na primátora je Jozef Pobiecký”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.