reklama

Kandidátom KDH na primátora Trnavy je Vladimír Butko

Kandidátom KDH na post primátora mesta Trnava sa stal súčasný viceprimátor mesta Ing. Vladimír Butko. Rozhodol o tom minulý týždeň Koordinačný výbor (KV) mestských klubov. KV vo svojom vyhlásení uvádza, že KDH chce aj v nasledujúcom volebnom období prevziať zodpovednosť za vedenie mesta. Rozhodnutie prijal „na základe doterajších výsledkov v meste Trnava a v snahe o jeho ďalšie zveľaďovanie“.

Š. Bošnáka má podľa KDH nahradiť na primátorskej stoličke V. Butko (na snímke v pozadí)

V otázke prípadnej predvolebnej koalície bude KDH rokovať v prvom rade so stranami súčasnej vládnej koalície. Podmienkou dohody s inými stranami je však podpora V. Butka na post primátora mesta Trnava,” informoval o rozhodnutí koordinačného výboru Branislav Jáger z Okresného centra KDH v Trnave.
Ako dodal vo vyhlásení, Vladimír Butko má významný podiel na všetkých doterajších úspechoch mesta a aj preto ho Štefan Bošnák označil za najlepšieho možného kandidáta na post primátora.

Butko je tak v poradí už druhým oficiálnym kandidátom na primátorskú stoličku. Miestny zväz SDKÚ-DS v Trnave ešte koncom júla rozhodol, že kadidátom strany do novembrových komunálnych volieb bude súčasný zástupca primátora mesta Ing. Jozef Pobiecký.

O vytvorení prípadnej predvolebnej koalície tradičných partnerov sa rozhodne v najbližších týždňoch.
V hre sú v zásade dve možnosti: ak sa KDH a SDKÚ-DS dohodnú na jednom spoločnom kandidátovi na post primátora, vytvoria predvolebnú koalíciu.
V prípade, že z predvolebných rozhovorov jeden spoločný kandidát nevzíde, je pravdepodobná aj tá možnosť, že tradiční spojenci sa v boji o hlasy voličov postavia proti sebe ako súperi.

Ulož ako PDF
Napísal 30. augusta 2010 17:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

15 komentárov pre “Kandidátom KDH na primátora Trnavy je Vladimír Butko”

 1. 1
  jano says:

  skoda je len karola, ktory dnes bohuzial zomrel, pretoze on jediny vedel KDHkom otvorit oci. ale uvidime ako dopadnu rokovania – asi mudrejsi ustupi

 2. 2
  nist says:

  “V otázke prípadnej predvolebnej koalície bude KDH rokovať v prvom rade so stranami súčasnej vládnej koalície. Podmienkou dohody s inými stranami je však podpora V. Butka na post primátora mesta Trnava,” informoval o rozhodnutí koordinačného výboru Branislav Jáger z Okresného centra KDH v Trnave.

  nuz, opat diktat ?

 3. 3
  KDH says:

  tak nalejme si cisteho vina: pred 4 rokmi sa Pista dohodol so Smerom a ti postavili “noname” kandidata a pista vyhral /+ SMER vyzyval svojich volicov aby neisli volit/, no ak sa teraz SDKU a SAS nedohodne s KDH, tak sa stane??? KDH sa opat dohodne so Smerom??? alebo uz sa Pista zarucil za Vlada, ze to bude bez problemov opat fungovat ako doteraz???

  • 3.1
   bašta says:

   veru, nalejme si čistého vína a buďme korektní: za súčasného vedenia sa vodí mestu dobre, veľa sa urobilo (netvrdím, že sa nemohlo viac, rýchlejšie, lepšie), ale keď si porovnáme TT s inými mestami, tak sme na tom viac ako dobre.
   uvidíme ako dopadnú rozhovory medzi KDH a SDKU, ale myslím si, že najlepšia voľba pre TRNAVU je udržanie súčasnej koalície.
   nedaj Boh, aby sa otočilo kormidlo a na radnicu sa dostali SMERÁCI. to by sme dopadli, ani si nechcem radšej predstaviť…

 4. 4
  Watchdog says:

  Ksefty su aj tak pekne rozdelene a vsetci su spokojny . Politicke tricka su len nalepky inak si vsetci rozumeju. V Trnave sa urobilo nieco? Ano skutocne len nieco. Napr. kultura je tu na bode mrazu.
  Pytam sa komu patri Zeleny kricok ved je to katastrofa tade prejst (rozbity chodnik a vzdy po vikende aj reklamy). Ciganov odtial sice vyhnali za roh. Zaujimave ze sa o tom nepisalo zeby preto ze Roman je Pistov kamarat. Zase sa zacali aspon raz za 4 roky robit detske ihriska ale ich menej ako parkovisk….Inak cakam kedy zacnu mat ludia toho dost ako v Seredi.

  • 4.1
   Štefan says:

   Watchdog,pripadáte mi strašne nahnevaný, až rozzúrený. Pomenovanie problémov, ktoré máte s Trnavou je mizerné, zachádza skôr do politiky, ako k objektívnej analýze.
   Mám vyše 60 rokov, bývam v Trnave celý život a viem čo sa kedy počas môjho života v Trnave vybudovalo. Musím konštatovať, ako človek, ktorý nevolí KDH (lebo KDH je asi Váš hlavný problém), že toto vedenie mesta spravilo, resp. pripravilo iným podmienky pre investovanie, pretože na všetko sú potrebné peniaze(akcie Z sa už nerobia). Také tempo v minulosti nemá obdobu. Len tak okrajovo, ak ste si nevšimli, mesto sa mení na tzv. veľkú Trnavu, a síce za Vozovkou, k Modranke až na druhú stranu dialnice od Majcichova cez Voderady, Opoj, Vlčkovce,Zavar, Brestovany obrovská zástavba alebo pripravovaná zástavba (zistite si, čo všetko sa v spomenutých lokalitách postavilo, stavia, alebo pripravuje). Netvrdím, že je to iba zásluha vedenia mesta, ale určite jeho spolupráca so samosprávnym krajom a dotknutými obcami. K tomu severný obchvat mesta, ktorý sa 30 rokov pripravoval bol za tohoto vedenia začatý a bude v blízkej budúcnosti dokončený. V súčasnosti sa intenzívne pripravuje už financovanie južného obchvatu a verte, že pritom v súčasnosti existuje i možnosť dobrého lobingu na min. financii. Prebudovali sa alebo sa stavajú sa cestné vstupy do mesta na Trstínskej, Nitrianskej. Musím konštatovať, že dopravná situácia v meste sa už teraz významne zmenila k lepšiemu. Ďalej výstavba v starom meste obnova hradieb, Michalská ulica, zástavba Hornopotočnej až po Hviezdoslavovu je uplne nová. Zregulovaný je dolný tok Trnávky v meste. Zmeny sú viditeľné i na sídliskách, najviac na Hlbokej. Pokrivkáva reštaurovanie stavebných pamiatok vo vlastníctve mesta, na ktoré nie sú peniaze a mesto sa ich ani nevie zbaviť predajom, nikto to také zdevastované a poočúravané nechce.
   No a nedostatok kultúry v meste? Záleží, čo si pod pojmom kultúra predstavujete a čo preferujete, pretože kultúra v Trnave frčí. Každý týžden ide niečo nové (napr. v lete Dobrofest, Lumen, Ekofest, Trnavská brána, Trnavský jazzyk, teraz idú Trnavské orgánové dni atď.). Amfik má pravidelne niečo zaujímavé. Je toho toľko, že ak si dáte tú námahu a prejdete si ponuky, tak budete veľmi prekvapený.

 5. 5
  palino says:

  Za súčasného vedenia sa darilo, ale hlavne Bošnákovi a jeho kamarátovi Ondrejkovi, viď:

  “V Trnave ViOn od mesta a mestskej spoločnosti Trnava Invest vyhral päť zákaziek za 350 miliónov korún, z toho štyri v rokovacom konaní bez zverejnenia.
  Reportéri STV nakrútili zamestnancov ViOnu pri prácach na dome starostu Štefana Bošnáka (KDH).”

  To, že sa veľa urobila v porovnaní s inými mestami snáď niekto ani nemôže myslieť vážne. Kde má Trnava napríklad poriadne nákupné centrá, keď už aj Piešťany majú aupark? To ani nehovorím o ostatných krajských mestách… Prečo začali robiť obchvat až v poslednom volebnom období, keď projekt už dávno existoval? A čo tie strašné cesty… Hlavná ulica, opäť je projekt, ale nič sa nerobí… Kam miznú tie peniaze keď iné mestá majú aspoň zrekonštruované centrá?

  Ako spomína kolega v príspevku nado mnou, kultúra tu tiež vôbec nie je!!!!!! Myslím tým pre mladých, nie Lumen, Dobrofest a pod. V poslednej dobe aspoň v amfiteátri sa občas niečo deje, ale to je súkromné a mesto na tom nemá nejaký podiel pokiaľ viem.

 6. 6
  Rera says:

  Obchvat nerobí mesto, ale štát cez Slovenskú správu ciest.

 7. 7
  Štefan says:

  Rera,
  obchvat robí Trnavská stavebná spoločnosť, investorom je štát, lobuje mesto. Mesto do súčasného investovania dáva pramálo, nemá na to peniaze, žiadne mesto na Slovensku nemá dostatok peňazí na rozvoj, ani Bratislava. V Bratislave ide napríklad o to, ako postaviť štadión pre Slovan zo štátnych peňazí. Stačí to nazvať Národný futbalový štadión a potom drankať peniaze od štátu. Trnava zasa zvolila inú cestu pre výstavbu štadióna a to súkromný kapitál (Švajčiari). Trnava im pripravila podmienky. Ani jedno mesto to nebude stavať za vlastné. To je investičná politika.
  Teda ide o to, ako dokáže samospráva získať na rozvoj i iné peniaze ako svoje, tzn. štátne, eurofondy, súkromné investície a v tom je vplyv mesta nesporný. Netvrdím, že Peugeot dal postaviť Bošnák, ani Nitriansku mesto nezainvestovalo, dokonca ani projekt južného obchvatu nemalo dať vyhotoviť, ale urobilo to, aby sa veci pohli.
  Palino,
  Bošnák nie je starosta (to je funkcionár na dedinách), ale primátor, dokonca zvolený prezident Únie miest Slovenska (ÚMS), čo by hocikto nebol iba tak, čiže si ho ostatní primátori musia považovať za to hodného. RKBZ musíš oznámiť na predpísanom formulári Úradu pre verejné obstarávanie, nie je to žiadna tajnosť, naopak veľmi transparentná vec. Aupark v Piešťanoch má plochu 10 130 m2, MAX Trnava iba 9500. V tom máš pravdu, ale chystá sa niečo mimoriadné pri baumaxe, čo by ťa malo uspokojiť. No a kultúra tu nie je pre mladých? Na Lumene bolo tento rok asi 10 000, všetko mladých ĺudí, ak si tam chýbal, nie je to asi Tvoj žáner. Stále neviem, čo pod kultúrou myslíš, či Ti ide iba o konzum kultúrnych podujatí, alebo sa sám nevieš zapojiť do kultúrneho diania, alebo dokonca či si to nepletieš so zábavou.

  • 7.1
   Rera says:

   Veď ja tomu rozumiem, len tu evidentne ľudia nevedia súvislosti. Ja som len Palinovi napísala aby vedel, že to nie je predvolebná zaležitosť mesta a keď chce vedieť prečo začali kedy začali, nech sa obráti na SSC. Napr. kruhovku na Trstínskej zrealizovalo mesto. To nikto nekritizuje, že to mal urobiť štát. A nebolo to ani tesne pred voľbami, ale preto, lebo to bolo potrebné. :)

 8. 8
  fero says:

  stefan, vsetko co pises je pravda, ale su tam “male domov”, ktore podnikatelia v TT nevedia len tak prekusnut, samozrejme ze niektorym – co na to poukazovali – to uz bolo vykompenzovane
  ako “male domov” treba brat ututlane kauzy ako zamena katastrov, predaj parkoviska na Hornopotocnej, alebo ticha podpora SMERu v poslednych volbach

 9. 9
  Štefan says:

  Fero, svätá pravda. Keď ide o peniaze, tak sa nepohodnú ani arcibiskupi. Skrátka nič nie je absolútne čisté a ak by sa to tak zdalo, tak by to bolo veľmi podozrivé. Ja som sa vo svojich príspevkoch snažil aspoň z časti poukázať na to, čo sa v Trnave urobilo, čo je viditeľné. Nejaké ututlané kauzy o ktorých nemám vedomosť nebudem predsa komentovať.

 10. 10
  Watchdog says:

  Pokial ide o kulturu mal som na mysle to ze preco k nam nechodia zname skupiny (nejde tu o tie co chodia na Lumen) ked mozu chodit napr. do Ziaru nad Hronom a Michaloviec, Humenneho.
  Teraz nas obidu Alexandrovci a to budu vystupovat vo csetkych krajskych mestach okrem nasho. Preco neie su koncerty na futbalovom stadione Spartaka ked patri mestu? Pamatam si niekedy v v 90 tych rokov tu stadione koncertoval kapala Saxon a od vtedy nic. Je smiesne ze vsetko (teraz tam ma byt Zbirka) sa pcha do haly Druzba ktora nie je vobec na to stavana. Je tam strasna akustika a neda sa tam dychat ked sa tam zhromazdia masy ludi. Preco nie su taketo akcie v ROHcku?

 11. 11
  Modry cert says:

  Ulohou mesta nie je oragnizovat koncerty, to robia komercne sukromne agentury. Mesto ma iba vytvarat podmienky na realizaciu takychto podujati. ROH patri sukromnej spolocnosti a mesto nebrani promoterovi dohodnut sa na prenajme. Od mesta zrejme nie je problem prenajat Sportovu halu, Stadion A.M., Amfiteater., namestie atd. Presne tak ako to robia v inych mestach.

 12. 12
  Rozumny obcan says:

  Štefan koho tu zaujíma LUMEN,DOBROFEST A PODOBNÉ ŽÁNRE?to že tam bolo 10000 ľudí z toho 9850 východniarov a 150 jebtišiek!!
  Štadión bude stavať investor kvoli akým vyhodním podmienkam?BYTY A POZEMKY!!Koľko ste si dali okrem toho do vrecka??
  DÚFAM ŽE UŽ BUDE KDH-ckej propagande dosť v tomto meste!

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.