reklama

Kandidátom KDH na primátora Trnavy je Vladimír Butko

Kandidátom KDH na post primátora mesta Trnava sa stal súčasný viceprimátor mesta Ing. Vladimír Butko. Rozhodol o tom minulý týždeň Koordinačný výbor (KV) mestských klubov. KV vo svojom vyhlásení uvádza, že KDH chce aj v nasledujúcom volebnom období prevziať zodpovednosť za vedenie mesta. Rozhodnutie prijal „na základe doterajších výsledkov v meste Trnava a v snahe o jeho ďalšie zveľaďovanie“.

Š. Bošnáka má podľa KDH nahradiť na primátorskej stoličke V. Butko (na snímke v pozadí)

V otázke prípadnej predvolebnej koalície bude KDH rokovať v prvom rade so stranami súčasnej vládnej koalície. Podmienkou dohody s inými stranami je však podpora V. Butka na post primátora mesta Trnava,“ informoval o rozhodnutí koordinačného výboru Branislav Jáger z Okresného centra KDH v Trnave.
Ako dodal vo vyhlásení, Vladimír Butko má významný podiel na všetkých doterajších úspechoch mesta a aj preto ho Štefan Bošnák označil za najlepšieho možného kandidáta na post primátora.

Butko je tak v poradí už druhým oficiálnym kandidátom na primátorskú stoličku. Miestny zväz SDKÚ-DS v Trnave ešte koncom júla rozhodol, že kadidátom strany do novembrových komunálnych volieb bude súčasný zástupca primátora mesta Ing. Jozef Pobiecký.

O vytvorení prípadnej predvolebnej koalície tradičných partnerov sa rozhodne v najbližších týždňoch.
V hre sú v zásade dve možnosti: ak sa KDH a SDKÚ-DS dohodnú na jednom spoločnom kandidátovi na post primátora, vytvoria predvolebnú koalíciu.
V prípade, že z predvolebných rozhovorov jeden spoločný kandidát nevzíde, je pravdepodobná aj tá možnosť, že tradiční spojenci sa v boji o hlasy voličov postavia proti sebe ako súperi.

Ulož ako PDF
Napísal 30. augusta 2010 17:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kandidátom KDH na primátora Trnavy je Vladimír Butko”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.