reklama

Kandidátom KDH na primátora Trnavy je Vladimír Butko

Kandidátom KDH na post primátora mesta Trnava sa stal súčasný viceprimátor mesta Ing. Vladimír Butko. Rozhodol o tom minulý týždeň Koordinačný výbor (KV) mestských klubov. KV vo svojom vyhlásení uvádza, že KDH chce aj v nasledujúcom volebnom období prevziať zodpovednosť za vedenie mesta. Rozhodnutie prijal „na základe doterajších výsledkov v meste Trnava a v snahe o jeho ďalšie zveľaďovanie“.

Š. Bošnáka má podľa KDH nahradiť na primátorskej stoličke V. Butko (na snímke v pozadí)

V otázke prípadnej predvolebnej koalície bude KDH rokovať v prvom rade so stranami súčasnej vládnej koalície. Podmienkou dohody s inými stranami je však podpora V. Butka na post primátora mesta Trnava,“ informoval o rozhodnutí koordinačného výboru Branislav Jáger z Okresného centra KDH v Trnave.
Ako dodal vo vyhlásení, Vladimír Butko má významný podiel na všetkých doterajších úspechoch mesta a aj preto ho Štefan Bošnák označil za najlepšieho možného kandidáta na post primátora.

Butko je tak v poradí už druhým oficiálnym kandidátom na primátorskú stoličku. Miestny zväz SDKÚ-DS v Trnave ešte koncom júla rozhodol, že kadidátom strany do novembrových komunálnych volieb bude súčasný zástupca primátora mesta Ing. Jozef Pobiecký.

O vytvorení prípadnej predvolebnej koalície tradičných partnerov sa rozhodne v najbližších týždňoch.
V hre sú v zásade dve možnosti: ak sa KDH a SDKÚ-DS dohodnú na jednom spoločnom kandidátovi na post primátora, vytvoria predvolebnú koalíciu.
V prípade, že z predvolebných rozhovorov jeden spoločný kandidát nevzíde, je pravdepodobná aj tá možnosť, že tradiční spojenci sa v boji o hlasy voličov postavia proti sebe ako súperi.

Ulož ako PDF
Napísal 30. augusta 2010 17:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kandidátom KDH na primátora Trnavy je Vladimír Butko”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.