reklama

Tretím kandidátom na primátora Trnavy je súčasný viceprimátor Bystrík Stanko

Kandidátom Smeru na post primátora Trnavy v novembrových komunálnych voľbách 2014 bude súčasný viceprimátor mesta Bystrík Stanko.

„Komunálna politika je mu blízka. Urobil pre Trnavu vo svojej pozícii spolu s poslancami Smeru v mestskom zastupiteľstve veľa. Trnava sa posunula dopredu. Chceme však urobiť ešte viac. Preto nominujeme Stanka,“ povedala krajská predsedníčka Smeru v Trnave Renáta Zmajkovičová.

Stanko bude v novembrových komunálnych voľbách kandidovať po druhýkrát. Pred štyrmi rokmi mu chýbalo k zvoleniu približne 900 hlasov.

Do boja o primátorské kreslo vstupuje s dvoma heslami – Trnava dosiahla viac! a Trnava má ešte na viac!

Doteraz známymi uchádzačmi o post primátora sú Ján Žitňanský, kandidát koalície KDH, SDKÚ-DS, Nova, OĽaNO a nezávislý kandidát Peter Bročka.

stanko
Bystrík Stanko

Mesto Trnava začalo od roku 2010 napredovať vo svojich premenách takpovediac míľovými krokmi. Mnohé rozvojové projekty mesta, ktoré spali v zásuvkách a ostávali v teoretickej  rovine možno aj vyše 15 rokov, sa zrazu stali skutočnosťou. Nechcem byť príliš patetický, ale kvalita života centra, jeho architektonické dotvorenie vyvracajú skepsu jednotlivcov či skupín, ktorí pochybovačne odmietali už aj myšlienku, nieto ešte čin. Odpoveďou na kuvičie hlasy je stále narastajúca prítomnosť nielen obyvateľov Trnavy v centre. Priťahujú ich kultúrne a spoločenské akcie, ktoré dostali kvalitatívne úplne iný priestor – nepochybne estetický a hlavne ľudsky príťažlivý,“ povedal Stanko.

Bývalý šéf krajskej polície prišiel na trnavskú radnicu po komunálnych voľbách pred štyrmi rokmi. Po tom, ako Smer získal väčšinu v mestskom zastupiteľstve, stal sa viceprimátorom. Vo voľbách primátora obsadil druhú priečku za Vladimírom Butkom z KDH.

Ako tvrdí, pri pohľade na svoj vtedajší volebný program si môže povedať, že 90 percent vecí sa podarilo splniť.

„Nebudem robiť výpočet ukončených akcií a zmien, lebo o nich hovoria fakty. Trápi ma však napríklad Halenárska ulica, ktorá je azda najškaredšia v meste. Aj keď som veľmi chcel, aby aj táto ulica prešla rekonštrukciou, z praktických dôvodov sme ju odložili. Jeden z dôvodov bola aj prebiehajúca rekonštrukcia obchodného domu a bola by škoda zničiť novú cestu ťažkými strojmi, ale dávam sebe aj obyvateľom Trnavy sľub, že toto bude mojou prioritnou úlohou v úlohe primátora mesta,“ vyhlásil Bystrík Stanko.

Osobne je podľa vlastných slov pyšný na Univerzitný parčík. „Hoci musím priznať, že to nebol môj nápad, ale nápad jedného môjho priateľa. Mimoriadne ma oslovil, a preto som ho spolu s kolegami podporil. Neuveríte, koľko bolo námietok a nepochopenia, koľkí ma kritizovali, hoci na tomto mieste bolo škaredé a prašné parkovisko. Prečo? Mnohí nemajú schopnosť nielen vizualizácie a predstavivosti, ale hlavne vízie, čo takéto skultúrnenie prostredia prinesie. Podarilo sa presadiť nápad, a tak  pri Trnavskej univerzite máme parčík, a nie prašné parkovisko. Nech súdia občania, čo je z hľadiska estetiky a mesta prospešnejšie.“

V pozícii primátora bude jeho prioritou pokračovať v práci, ktorú začal, bez politikárčenia a politicky zafarbených sporov.

„Moje pôsobenie v úlohe primátora by som  začal s výzvou – poďme ďalej pracovať pre prospech a prosperitu mesta. Zbavme sa politikárčenia, lebo tadiaľ cesta pre pokoj a spokojnosť občanov nevedie. Toto je moja primátorská vízia. Nechcem bojovať proti modrým či fialovým. Ja ponúkam prácu tomuto mestu a jeho obyvateľom. Preto ma mrzí, že politický boj preniká aj do komunálnych volieb. Tieto praktiky nech si nechajú v Bratislave. Na komunálnej úrovni na takéto ‚panské huncútstvo‘ nie je priestor. Tu sme všetci ‚Trnafčany‘ a musíme robiť pre našu Trnavu,“ hovorí o svojich predstavách.

Konkrétny volebný program predstaví Stanko neskôr.

Ulož ako PDF
Napísal 22. júla 2014 8:32. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Komunálne voľby 2014, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Tretím kandidátom na primátora Trnavy je súčasný viceprimátor Bystrík Stanko”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.