reklama

Bystrík Stanko sa uchádza o post primátora Trnavy ako nezávislý občiansky kandidát

Oficiálnu kandidatúru na post primátora mesta Trnava v novembrových komunálnych voľbách oznámil dnes bývalý krajský policajný riaditeľ Ing. Bystrík Stanko.

Onedlho 41-ročný Stanko pôsobí dnes v pozícii zástupcu okresného riaditeľa PZ v Trnave. K 30. septembru 2010 odchádza po 21 rokoch aktívnej policajnej služby do civilu. O hlasy voličov sa bude uchádzať ako nezávislý kandidát. Podľa vlastných slov prípadnej podpore politických strán a hnutí sa brániť nebude.

Ing. Bystrík Stanko


„Keďže idem do volieb ako nezávislý občiansky kandidát, dnešným dňom štartujem petičnú akciu, prostredníctvom ktorej chcem vybrať potrebný počet podpisov,“
uviedol B. Stanko. Ústrednými témami kandidatúry má byť päť základných tém: doprava, bezpečnosť, podpora kultúry a športu, výstavba v meste a sociálna politika.
„Neplánujem ísť do konfrontačného predvolebného boja. Uznávam, že sa v meste urobilo veľa pozitívnych vecí, ale zároveň mám pocit, že v posledných rokoch rozvoj trošku stagnuje. Verím, že dokážem priniesť Trnave novú energiu a razanciu. Žijem a pracujem tu bez prestávky od narodenia. Myslím si, že poznám problémy, ktoré trápia toto mesto a viem ponúknuť riešenia,“ vyhlásil.

Volebný program a podrobné programové tézy Stanko zverejní až vtedy, ak vyzbiera potrebný počet podpisov a splní tak zákonom stanovené podmienky kandidatúry.

Predvolebnú kampaň plánuje postaviť na osobnom kontakte s obyvateľmi mesta. Ako sám tvrdí, nebude finančne nijako mimoriadne nákladná. „V súčasnosti pripravujem na ministetstve vnútra registráciu občianskeho združenia, prostredníctvom ktorého plánujem kampaň transparentne financovať. Ak by mali občania alebo podnikatelia záujem na mojej podpore, budú tak môcť urobiť prostredníctvom občianskeho združenia,“ priblížil.

V prípade volebného víťazstva je ochotný urobiť po štyroch rokoch vo funkcii primátora odpočet svojich sľubov.
Ústredným sloganom predvolebnej kampane B. Stanka bude heslo „Trnava, máme naviac!, s podtitulom Čo sľúbim, to splním!“

Ulož ako PDF
Napísal 13. septembra 2010 13:53. Článok je zaradený do rubriky: Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bystrík Stanko sa uchádza o post primátora Trnavy ako nezávislý občiansky kandidát”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.