reklama

Kandidát na trnavského primátora Bystrík Stanko predstavil volebný program

Za desať dní vyzbieral kandidát na primátora mesta Trnava Bystrík Stanko v rámci petičnej akcie na podporu svojej kandidatúry od obyvateľov Trnavy 1512 podpisov. S týmto výsledkom je veľmi spokojný.

„Rád by som poďakoval všetkým, ktorí ma podporili. Získal som veľmi dobré ohlasy na moju kandidatúru. Ešte viac ma to posunulo a povzbudilo, aby som išiel za svojím cieľom,“ vyhlásil Stanko na tlačovej besede v priestoroch Divadla Jána Palárika, kde zároveň predstavil aj svoj volebný program.

B. Stanko a R. Zmajkovičová na tlačovej konferencii

Všetky aktivity spojené s kandidatúrou plánuje bývalý krajský policajný šéf zverejňovať na webovej stránke www.bystrikstanko.sk. Stránka obsahuje aj kompletný program, s ktorým sa bude uchádzať o voličské hlasy.
Podporu Stankovi v boji o primátorské kreslo v Trnave vyjadrila aj strana Smer-SD. Jej krajská šéfka a poslankyňa NR SR Renáta Zmajkovičová zdôraznila, že štruktúry strany prijali kandidatúru B. Stanka pozitívne. „Prácu pána Stanka v policajnom zbore hodnotíme vysoko pozitívne. O jeho odbornosti svedčí aj skutočnosť, že súčasné vedenie policajného prezídia mu ponúklo post krajského riaditeľa v Trenčíne. Ako lokálpatriot sa však rozhodol zostať v Trnave.
Máme mnoho spoločných názorov a myšlienok. Chceme dosiahnuť, aby bolo toto mesto viac otvorené občanom, aby lepšie komunikovalo pri riešení problémov. Považujem za zarážajúce, že za štyri roky nikto z mesta nekontaktoval ministrov dopravy a hospodárstva, a nikto z mesta neoslovil v snahe o riešenie problémov ani mňa ako poslakyňu parlamentu z Trnavy. Toto mesto predsa nemôže osem rokov žiť len z investície PSA Peugeot Citroen,“ pripomenula.

Volebný program zhrnul Bystrík Stanko do piatich základných oblastí: bezpečnosť, výstavba, doprava, šport a kultúra, sociálna oblasť.

„Myslím si, že mesto premrhalo viacero príležitostí na získanie dotácií pre svoje projekty z európskych fondov. Chcem sa zasadiť o vybudovanie aquaparku, kompletnú rekonštrukciu pešej zóny, realizáciu parkovacieho domu v centre mesta, ale aj zastaviť zahusťovanie centra a sídlisk ďalšou výstavbou. V prípade zvolenia do funkcie som pripravený prehodnotiť zmluvu o pripravovanej výstavbe futbalového štadióna a vyvolať verejnú diskusiu o tomto projekte. Osobne si myslím, že takýto projekt patrí skôr na zelenú lúku,“ predstavil niektoré zo svojich zámerov Stanko.

Za priority považuje aj inštaláciu bezpečnostných kamier v exponovaných lokalitách, zavedenie hliadky MsP do centra s cieľom vytláčania bezdomovcov a informovania turistov, dobudovanie cyklochodníkov, rekonštrukciu Halenárskej ulice či zavedenie motivácie majiteľov domov v centre k rekonštrukciám formou daňových úľav.

„Budem sa snažiť o oživenie centra mesta podporou koncertov a kultúrnych podujatí. Ako fanúšik športu sa chcem aktívne zasadzovať za vstup silných podnikateľských partnerov do rozvoja vrcholového športu v meste, najmä futbalu, hádzanej či hokeja alebo atletiky, presadiť chcem vybudovanie Národného streleckého centra na Štrkoch. Obzvlášť považujem za neprijateľné, že mesto nechalo zaniknúť trnavskú hádzanú,“ zdôraznil.

Renáta Zmajkovičová na záver prezentovala vrcholiace rokovania o spolupráci s ďalšími politickými subjektami. V najbližších dňoch má Smer – SD vytvoriť spoločnú kandidátku v komunálnych voľbách s HZDS, HZS, Novou demokraciou a stranou Most-Híd.

Ulož ako PDF
Napísal 29. septembra 2010 0:33. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kandidát na trnavského primátora Bystrík Stanko predstavil volebný program”

reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama reklama

NAJNOVŠIE ČLÁNKY

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.