reklama

Bystrík Stanko ukázal volebný program. Napísali ho sami občania, hodnotí

Strana Smer – sociálna demokracia dnes predstavila v Trnave 28 kandidátov na poslancov do mestského zastupiteľstva v novembrových komunálnych voľbách a vlastného kandidáta na primátora Bystríka Stanka.

Smer ide do volieb bez koaličných partnerov. Podľa slov súčasného viceprimátora Stanka koaličným partnerom Smeru sú obyvatelia mesta.

„Pred štyrmi rokmi sme získali v komunálnych voľbách 18 z 31 mandátov v mestskom zastupiteľstve. Z toho je evidentné, kto rozhodoval o dianí v meste, kto navrhoval a hlavne schvaľoval všetky pozitívne zmeny, ktoré sa v Trnave uskutočnili. Od roku 2010 naše mesto ožilo a rozkvitlo. Reakciou na tieto zmeny je fakt, že v našom prieskume na otázku, ako sa zmenilo mesto za posledné štyri roky, 66 percent odpovedalo, že k lepšiemu,“ vyhlásil Bystrík Stanko na úvod tlačovej besedy.

„Došlo k realizácii zámerov, ktoré pred voľbami v roku 2010 zostávali len v pozícii sľubov,“ pripomenul.

stanko
B. Stanko počas tlačovej besedy

Strana Smer postaví vo voľbách do mestského parlamentu 28 kandidátov, spomedzi nich je osem žien. Najmladším je 21-ročný študent Tomáš Kučera, víťaz výzvy, v ktorej dala strana príležitosť jednému vysokoškolákovi uchádzať sa o miesto na jej kandidátnej listine. Najpočetnejšiu skupinu vo vzdelanostnom portfóliu tvorí desať inžinierov, na kandidátke strany SMER – SD v Trnave sú aj traja lekári.

Presná polovica kandidátov pôsobí v mestskom parlamente aj v súčasnosti.

Atmosféru v trnavskom zastupiteľstve v posledných štyroch rokoch označil primátorský kandidát Smeru za „konštruktívnu a pokojnú“. Volebný program, s ktorým predstupuje pred Trnavčanov, považuje za „stručný, vecný, ale najmä a zrealizovateľný“.

Podľa Stanka volebný program Smeru – SD napísali sami občania mesta. „Vypočuli sme si, čo ich najviac trápi, kde vidia rezervy. My sme to dali len na papier,“ skonštatoval.

Najvýraznejším bodom volebného programu je poskytnúť mestskú autobusovú dopravu pre všetkých obyvateľov mesta bezplatne.

„Tento projekt chceme financovať z rozpočtu mesta. Existuje kvalifikovaný odhad nákladov na realizáciu tejto služby – ročne by to mohlo stáť mestskú pokladnicu približne 500 až 600-tisíc eur navyše. Viem si predstaviť, že tieto peniaze vieme nahradiť inými spôsobmi. Pripomínam, hovoríme mestskej doprave zadarmo len pre obyvateľov s trvalým pobytom v Trnave,“ ozrejmil Stanko.

smer-poslanci
Pred novinármi sa ukázali aj kandidáti na poslancov

Bystrík Stanko v spolupráci s kandidátmi na poslancov MZ chcú v rámci svojho volebného programu okrem iného zmeniť grafikon MHD, zrekonštruovať mestskú polikliniku, zaviesť Kartu Trnavčana, zrealizovať zubnú pohotovosť, dobudovať cyklochodníky a v spolupráci s VÚC vybudovať cyklistické prepojenie Trnavy s Malými Karpatmi.

Primátorský kandidát Smeru a jeho kolegovia vložili do svojho programu aj rozšírenie športovo-rekreačnej zóny Kamenný mlyn v časti pri rybníkoch, oplotenie detských ihrísk z dôvodu bezpečnosti a hygieny, vybudovanie malometrážnych bytov pre seniorov aj mladých, vyriešiť parkovanie v okolí fakultnej nemocnice či dokončenie revitalizácie a opráv ulíc v centre mesta.

Z investičných zámerov vo volebnom programe stojí za pozornosť aj presadenie rekonštrukcie ihriska v Orolskej záhrade, rekonštrukcia Zeleného kríčka a vybudovanie nových zastávok, vybudovanie kruhovky Spartakovská – Koniarekova, rekonštrukcia Botanickej ulice alebo výstavba súbežnej cesty medzi diaľničným privádzačom a Sereďskou cestou na odľahčenie dopravy v Modranke.

Poslaneckí uchádzači dopĺňajú svoj program o ďalšie konkrétne ciele podľa jednotlivých volebných obvodov.

Kompletné informácie o kandidátoch a úplný program nájdete na webstránke www.trnavadosiahlaviac.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 29. septembra 2014 14:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Komunálne voľby 2014, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bystrík Stanko ukázal volebný program. Napísali ho sami občania, hodnotí”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.