reklama

Bystrík Stanko ukázal volebný program. Napísali ho sami občania, hodnotí

Strana Smer – sociálna demokracia dnes predstavila v Trnave 28 kandidátov na poslancov do mestského zastupiteľstva v novembrových komunálnych voľbách a vlastného kandidáta na primátora Bystríka Stanka.

Smer ide do volieb bez koaličných partnerov. Podľa slov súčasného viceprimátora Stanka koaličným partnerom Smeru sú obyvatelia mesta.

“Pred štyrmi rokmi sme získali v komunálnych voľbách 18 z 31 mandátov v mestskom zastupiteľstve. Z toho je evidentné, kto rozhodoval o dianí v meste, kto navrhoval a hlavne schvaľoval všetky pozitívne zmeny, ktoré sa v Trnave uskutočnili. Od roku 2010 naše mesto ožilo a rozkvitlo. Reakciou na tieto zmeny je fakt, že v našom prieskume na otázku, ako sa zmenilo mesto za posledné štyri roky, 66 percent odpovedalo, že k lepšiemu,” vyhlásil Bystrík Stanko na úvod tlačovej besedy.

“Došlo k realizácii zámerov, ktoré pred voľbami v roku 2010 zostávali len v pozícii sľubov,” pripomenul.

stanko
B. Stanko počas tlačovej besedy

Strana Smer postaví vo voľbách do mestského parlamentu 28 kandidátov, spomedzi nich je osem žien. Najmladším je 21-ročný študent Tomáš Kučera, víťaz výzvy, v ktorej dala strana príležitosť jednému vysokoškolákovi uchádzať sa o miesto na jej kandidátnej listine. Najpočetnejšiu skupinu vo vzdelanostnom portfóliu tvorí desať inžinierov, na kandidátke strany SMER – SD v Trnave sú aj traja lekári.

Presná polovica kandidátov pôsobí v mestskom parlamente aj v súčasnosti.

Atmosféru v trnavskom zastupiteľstve v posledných štyroch rokoch označil primátorský kandidát Smeru za “konštruktívnu a pokojnú”. Volebný program, s ktorým predstupuje pred Trnavčanov, považuje za “stručný, vecný, ale najmä a zrealizovateľný”.

Podľa Stanka volebný program Smeru – SD napísali sami občania mesta. “Vypočuli sme si, čo ich najviac trápi, kde vidia rezervy. My sme to dali len na papier,” skonštatoval.

Najvýraznejším bodom volebného programu je poskytnúť mestskú autobusovú dopravu pre všetkých obyvateľov mesta bezplatne.

“Tento projekt chceme financovať z rozpočtu mesta. Existuje kvalifikovaný odhad nákladov na realizáciu tejto služby – ročne by to mohlo stáť mestskú pokladnicu približne 500 až 600-tisíc eur navyše. Viem si predstaviť, že tieto peniaze vieme nahradiť inými spôsobmi. Pripomínam, hovoríme mestskej doprave zadarmo len pre obyvateľov s trvalým pobytom v Trnave,” ozrejmil Stanko.

smer-poslanci
Pred novinármi sa ukázali aj kandidáti na poslancov

Bystrík Stanko v spolupráci s kandidátmi na poslancov MZ chcú v rámci svojho volebného programu okrem iného zmeniť grafikon MHD, zrekonštruovať mestskú polikliniku, zaviesť Kartu Trnavčana, zrealizovať zubnú pohotovosť, dobudovať cyklochodníky a v spolupráci s VÚC vybudovať cyklistické prepojenie Trnavy s Malými Karpatmi.

Primátorský kandidát Smeru a jeho kolegovia vložili do svojho programu aj rozšírenie športovo-rekreačnej zóny Kamenný mlyn v časti pri rybníkoch, oplotenie detských ihrísk z dôvodu bezpečnosti a hygieny, vybudovanie malometrážnych bytov pre seniorov aj mladých, vyriešiť parkovanie v okolí fakultnej nemocnice či dokončenie revitalizácie a opráv ulíc v centre mesta.

Z investičných zámerov vo volebnom programe stojí za pozornosť aj presadenie rekonštrukcie ihriska v Orolskej záhrade, rekonštrukcia Zeleného kríčka a vybudovanie nových zastávok, vybudovanie kruhovky Spartakovská – Koniarekova, rekonštrukcia Botanickej ulice alebo výstavba súbežnej cesty medzi diaľničným privádzačom a Sereďskou cestou na odľahčenie dopravy v Modranke.

Poslaneckí uchádzači dopĺňajú svoj program o ďalšie konkrétne ciele podľa jednotlivých volebných obvodov.

Kompletné informácie o kandidátoch a úplný program nájdete na webstránke www.trnavadosiahlaviac.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 29. septembra 2014 14:11. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Komunálne voľby 2014, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

93 komentárov pre “Bystrík Stanko ukázal volebný program. Napísali ho sami občania, hodnotí”

 1. 1
  5ulo says:

  LOL, LOL a este raz LOL.. ako som nedavno spominal pod inym kandidatom, tieto rozpravky su uplne skvele pre najmensich a najstarsich.. MHD zadarmo :D :D :D kde som to uz pocul?
  Program mu ‘pisali’ obcania? On ich vypocul? Hlavne ze vsetko, co robil doteraz bolo akoby naschval proti obcanom samotnym – pocnuc kamenacom a konciac nakukpakom v areali nemocnice. Bravo Stanko.. Zacina to byt lepsie ako Fantaghiro :)

  • 1.1
   fw says:

   Ja sa na týchto neo-bolsevikov uz ani pozerat nemozem. Keci o cyklochodniku do karpat. Kde je cyklo vysek na novej pesej zone? Kde je naprojektovana nahrada za cyklochodnik, ktorý zrusili zo stavbou mega city areny? Tito kandidati mi idu rozpravat o novych cyklochodnikoch ked pri stavbach, ktore realizuju teraz na nejake cyklochodniky uplne prdia? To už nie je na smiech. To je do plaču.

 2. 2
  duch svaty says:

  MHD zadarmo, k tomu sa asi netreba vyjadrovat….

  Cyklochodnik do Karpat? Nevedia vybudovat ani len zo Zelenca do Trnavy a tu uz sa bicyklujeme do Karpat?

  Opravime polikliniku? Ako? Supneme tam nejaky dalsi Kaufland?

  Nemal som velke ocakavania od tejto “skupinky” ale toto je skutocne politicky suteren ktory tu mame moznost vidiet 23 rokov. Velke hesla, velke sluby a skutek utek a ked zrovna neutek tak je mega drahy.

  Ale tak ked im to ludia napisali, tak nemali na vyber :))))

 3. 3
  pete says:

  Mocný program kua chlapi. Mi to pripadá ako keby tam nahádzali všetko dokopy čo treba porobiť z každej strany a čo kto doniesol na schôdzu. Nejako bude, len kde na to všetko zoberú prachy?

  Jedine žeby Vlado konečne vrátil mestu DPH čku, ale to sa asi nedočkáme? :)

 4. 4
  priekopník says:

  Táto kopa populistických blábolov je výsmech všetkým obyvateľom mesta Trnava! Je len dôkazom toho, že sa páni zo Smeru vyvážajú v drahých autách a nevedia nič o problémoch tohto mesta. Je jednoznačné, že program je populisticky nastavený pre ich voličskú armádu seniorov. Pre mladé rodiny a pracujúcich ľudí tam nie je nič !
  Ďakujeme oddíďte !!!

  • 4.1
   hej hou says:

   pracujuci nechodia mhdckou do roboty? a zuby bolia iba dochodcov? skolka je tiez iba pre dochodcov, ze? poliklinku budeme potrebovat urcite vsetci a byty pre mladych.. to hovori za vsetko. budme trochu objektivni.. samozrejme kazdy ma narok nesuhlasit s programom ale co sem tahas seniorov?

   • 4.1.1
    Pali says:

    Neuveritelne populisticke bludy, z ktorych vacsina ani nie je v kompetencii mesta. Ale to amateri zo Smeru asi netusia. Ihrisko v Orolskej zahrade, ktora ani mestu vobec nepatri, rekonstrukcia obchodov na Lincianskej, ktorych tiez mesto nie je vlastnikom. A Jozkovi Mrkvickovi nezrekonstruujete jeho dom/cudzi majetok?

    MHD zadarmo? Viete si to vobec vy diletanti zo Smeru predstavit, ake tie autobusy budu preplnene a ze to bude na ukor pohodlia cestujucich? Cez zimu budeme mat bezdakov a socky v autobusoch, kt. sa tam budu zadarmo ohrievat, pardon za nase peniaze, ktore nam zoberiete odkial? Upravite grafikon podla poziadaviek obcanov? A preco ste to neurobili doteraz za 4 roky?

    Rekonstrukcia Zeleneho kricka a zastavok? To bude v preklade znamenat – doplnenie dalsich ohavnych reklamnych laviciek pre ZOS-ku na rok za 1 euro? Zubna pohotovost v Trnave? To uz sluboval pred 4 rokmi Butko a nesplnil to! Na to ma mesto ake kompetencie? No uplne o nicom, cisty populizmus, amaterizmus a nekompetentnost!

    • 4.1.1.1
     mraz says:

     To máte absolútne jedno. Pokiaľ sa v tomto štáte nezmení systém, obyčajnný občan bude o chvíľu bezdomovcom. Za 24 rokov sa majetok Trnavy a teda jeho obyvateľov zmenšil o takú hodnotu, že je zázrak ak je ešte čo rozdávať kamarátom. Slabá útecha je iba v tom, že KDHáci sa tu nabaľovali roky, tak nech sa nabalia aj noví. Ono sa hovorí, že chytrému patrí svet a sprostému lopata. Trnaváci roky dokazujú, že oni si okrem tej lopaty ani nič iné nezaslúžia.

    • 4.1.1.2
     radar says:

     presne tak. veď napríklad zubnú pohotovosť má riešiť Fakultná nemocnica s Trnavským samosprávnym krajom. Čo s tým má mesto??? Akurát super kamaráta vo vedení nemocnice, ktorému kamarátsky povedali, vieš čo, Maťko, tak mi ti ten obchoďák dovolíme, pokojne predaj pozemky. Cmuk.

    • 4.1.1.3
     Fero Jahoda says:

     Grafikon MHD sa na základe štúdie inovoval pred tromi rokmi. Ktorí poslanci mali v MZ väčšinu?

 5. 5
  pracujuci says:

  …citujem” chcú v rámci svojho volebného programu okrem iného zmeniť grafikon MHD”…pani prepáčte, už ste ho zmenili a ako to dopadlo, každý pracujúci vám povie, že chodí na stanicu a zo stanice pešo, lebo nič mu celú hodinu nejde

 6. 6
  aaaas says:

  toto nemalo byt v rubrike vtip dna?

 7. 7
  Flego says:

  Takýto dobrý fór som od Bystríka nečakal :-)) Ten volebný program skutočne napísali občania, skoro všetky body pochádzajú z portálu “Odkaz pre starostu” https://www.odkazprestarostu.sk/trnava/vsetky-podnety

  • 7.1
   duch svaty says:

   tak vidis, a ty tu furt dookola tvrdis jak ich nezaujima co si myslia obcania :)

  • 7.2
   Flego says:

   Aby pochopili pointu aj tí, čo odkaz pre starostu nepoznajú – tento portál, z ktorého sú námety na volebný program pozbierané zopár rokov v Trnave prevádzkoval práve Stankov protikandidát Peter Bročka. Aj na národnej úrovni SMER často vykráda námety opozície a zdá sa, že túto osvedčenú taktiku používa aj na komunálnej úrovni.

 8. 8
  TT says:

  NIKTO NEPOTREBUJE mhd zdarma. Ked sa jedna o MHD, ono by stacilo aby rano medzi 7-9 a po obede od 13 do 16 isli autobusy kazdych 10-15 minut a nie 2 krat alebo raz za hodinu. Keby ste nato minulych tych 600K co bude ta vasa MHD zadarmo stat, tak by ludia boli spokojnejsi.

 9. 9
  ferinco says:

  hlavne ten student ako absolvent Univerzity Komenskeho Praha ma svoju vahu…

 10. 10
  Peter says:

  V predchádzajúcich komunálnych voľbách veľký Stanko kritizoval, že Švajčiarom sme poskytli štadión na prerobenie – modernizáciu a postavenie nákupných stredísk a bytov okolo neho. Bol zásadne proti tomu, aby sa mesto, jeho stred zahusťoval. Keď dostal štadión a pozemky Poór dá sa povedať za facku, hrdo sa predvádza na štadióne a hovorí , aké to je fantastické. Ten chlap nemá vlastný názor. Čo môžeme čakať od policajta. Vráť sa tam odkiaľ si prišiel.

  • 10.1
   hej hou says:

   Co si ja pamatam, tak chcel o tom diskutovat a nie ze bol zasadne proti. http://mini.webnoviny.sk/trnava/stanko-by-chcel-diskutovt-o-futbalovom/226208-clanok.html

   • 10.1.1
    Flego says:

    No a prečo nediskutoval, keď sľúbil diskusiu ??? Aj keď sa primátorom nestal, v treťom odstavci píše, že 4 roky rozhodovali o všetkom dianí v meste.

   • 10.1.2
    jajo says:

    My si nepamätáme. My vieme, že Stanko môže diskutovať akurát tak o svojej stolici, lebo len rozhodovanie o tej je v jeho kompetencii. Zvyšok ako správny lokaj musí ponechať na svojich nadriadených.

    • 10.1.2.1
     hej hou says:

     Co takto priznat ze trnava aj opeknela. Ze sa tu nieco rozhybalo za poslednych x rokov, ze kulturne ozila. Mate plnu hubu reci a zatial ste nic nespravili. Pardon aj s tym moslimom vasim ste natreli 3 lavicky. Klobuk dole. To je horuci kandidat tak na VPP

     • 10.1.2.1.1
      duch svaty says:

      tak uz si konecne vyberte: raz je moslim, uz bol aj pedofil, poorov kon, dostihovy kon, natierac laviciek, kosic travnikov, trokanov kon, ficov nominant, homosexualny pedofil. Clovek by ho aj volil len neviem ktora z tychto moznosti je pravdiva. Vsetci ste dostali rovnaky fascikel len kazdy si vybere nieco svoje :) :) :)

     • 10.1.2.1.2
      fifo says:

      Tak ten moslim sa stará o kalváriu,kosí ju,zbiera odpadky po každom víkende,ktoré tam nechajú občania.A robí to zadarmo!!!Ďalej sa stará o Cholerovu kaplnku,obnovuje detské ihriská a pod….A že mesto opeknelo?Myslíš stred mesta?Ďakujem!Na sísliskach je to hrôza!Kde sú parkovacie domy,na družbe pri poliklinike,pri nemocnici…Všade je nasraté od psov….Ako to riešili naši poslanci?Kedy sa boli rozprávať s občanmi,aké majú problémy?Majú ťa na ….

      • 10.1.2.1.2.1
       Flego says:

       No ja som mal to šťastie, že som s niektorými poslancami komunikoval. Boli to tak arogantní ľudia, že som sa nestačil diviť.

       • 10.1.2.1.2.1.1
        Fero Jahoda says:

        Menovite by sa nedalo? Nech mame prehľad.

        • 10.1.2.1.2.1.1.1
         duch svaty says:

         Menovite ti mozem povedat ze mne nikdy ziadny poslanec za smer nikdy na moj mail neodpovedal, okrem Milosa Kristofika.

        • 10.1.2.1.2.1.1.2
         Flego says:

         Nuž poviem všeobecne, že to boli poslanci koalície, ktorí už dnes všetci svorne kandidujú za SMER. Keď sme boli za Vladom Butkom, ten veľmi slušne jednal, zaujímal sa o problematiku. S Pištom Bošnákom tiež neboli zlé skúsenosti. Ale SMERáci jednali štýlom JA s tým nesúhlasím, tak to nebude. A je po demokracii. Takže takéto mám skúsenosti. A to nie som volič KDH, ale volič SMERu, bohužiaľ.

        • 10.1.2.1.2.1.1.3
         Flego says:

         Môj dojem je asi taký, že KDH-ci nech boli aký chceli, ale k občanovi sa chovali slušne a ak to bolo trochu možné, snažili sa vyhovieť, veď čo ak to je náhodou potenciálny volič. Asi preto sa tu udržali 20 rokov. SMER-áci sa správajú štýlom, jebeme na teba, máme svoje záujmy. Asi preto o 40 dní odídu do zabudnutia. Aj sám Fico skonštatoval na sneme http://www.smertv.sk/c/741/1/0/pracovny-snem-strany-smer—socialna-demokracia.htm že poslanci spanšteli, sú arogantní a zabúdajú na voliča. Ale boli to len prázdne reči. Poslancov postavili tých istých akurát začali tvrdiť, že ich koaličný partner je občan.

     • 10.1.2.1.3
      priekopník says:

      kks pozri sa do svojich radov takéto vypasené prasiatka si chováte v Smere http://www.sme.sk/diskusie/2343631/1/Mlady-smerak-na-Kolesikovom-listocku-neuspel-teraz-sefuje-Iuvente.html

 11. 11
  Pali says:

  Neuveritelne populisticke bludy, z ktorych vacsina ani nie je v kompetencii mesta. Ale to amateri zo Smeru asi netusia. Ihrisko v Orolskej zahrade, ktora ani mestu vobec nepatri, rekonstrukcia obchodov na Lincianskej, ktorych tiez mesto nie je vlastnikom. A Jozkovi Mrkvickovi nezrekonstruujete jeho dom/cudzi majetok?

  MHD zadarmo? Viete si to vobec vy diletanti zo Smeru predstavit, ake tie autobusy budu preplnene a ze to bude na ukor pohodlia cestujucich? Cez zimu budeme mat bezdakov a socky v autobusoch, kt. sa tam budu zadarmo ohrievat, pardon za nase peniaze, ktore nam zoberiete odkial? Upravite grafikon podla poziadaviek obcanov? A preco ste to neurobili doteraz za 4 roky?

  Rekonstrukcia Zeleneho kricka a zastavok? To bude v preklade znamenat – doplnenie dalsich ohavnych reklamnych laviciek pre ZOS-ku na rok za 1 euro? Zubna pohotovost v Trnave? To uz sluboval pred 4 rokmi Butko a nesplnil to! Na to ma mesto ake kompetencie? Vyriesenie parkovania v okoli nemocnice? A preco ste ho za 4 roky nevyriesili? Teraz ste objavili Ameriku, ze tam neni kde zaparkovat?

  No uplne o nicom, cisty populizmus, amaterizmus a nekompetentnost!

 12. 12
  mraz says:

  Tak si to teda zhrniem:
  Bročko nezaťažený politickým tričkom, možno akčný, ale bez absolútnej znalosti v samospráve.
  Stanko má ťah na bránu, vie sa otáčať, ma skúsenosti s prácou v samospráve, no bohužiaľ podlieha podvodníkom.
  Klokner roky v samospráve a štátnej správe no výsledok nulový.
  Žitňanský slušný človek, možno dobrý odborník, no slabý manažér nominovaný farizejmi KDH.
  Ak by som si mal vybrať, tak Stanko primátor a 31 poslancov bez politickej nominácie, ktorí by tie nitky na podvodníkov riadne eliminovali.

  • 12.1
   mraz says:

   Zabudol som na pána Roberta Schmidta, ktorého by som si aj vedel predstaviť v kresle primátora (určite omnoho lepší ako Butko), bohužiaľ spoločne s Kloknerom nemajú ani teoretickú šancu.

   • 12.1.1
    vrtak says:

    Robert Schmidt (SNS)

    SNS = Ján Slota a to myslím, že hovorí za všetko.

    K budúcim voľbám by som si želal viac odvahy od bežných Trnavčanov a tým pádom aj viac skutočne nezávislých kandidátov ako je teraz napríklad Peťo Bročka.

  • 12.2
   hamilton says:

   Jedinny zmyslu plny komentar,ostatni diskutujuci iba štekajú. Peniaze od sponzorov ovládajú aj najvyššiu politiku, tak je ilúzia, že to nie je tak na komunálnej úrovni. Štadion je biznis pre Poora, no kto z trnavčanov ma peniaze na jeho rekonštrukciu,alebo boli by ho vybudovali fanušikovia Spartaka a títo “poorobijci” po sobotach v duchu akcii ” Zet” zo sociku?
   Je úplne jedno, kto bude primator, vplyv tohto pana bude rovnaký, bez neho sa tu nič zasadne nepohne- žial

   • 12.2.1
    duch svaty says:

    to ze ma tebou spominany pan vplyv na veci v meste je v poriadku, ZOS je vyznamny zamestnavatel v meste o tom nikto nepochybuje. On a ostatni “vplyvni a bohati” ludia nemozu byt mestom opominani to nikto nehovori ze by mali byt. Mali by ale fungovat pre mesto ako partneri a spolupracovat tak aby mali z toho aj obycajni ludia uzitok a nielen oni sami.

    Nieje v poriadku ze jeden clovek aj ked akokolvek bohaty a vplyvny tu rozkazoval co, kde a ako. V poriadku by bolo keby taky clovek spolupracoval s mestom na projektoch kde by mali uzitok vsetci, teda on, mesto aj jeho obyvatelia.

    Rovnaki ludia, rozny pristup to je vsetko co to chce…

   • 12.2.2
    jajo says:

    Jediný zmysluplný komentár podľa teba tu má len negatívnu “podporu”. Musíš ale uznať, že na nezmyselný program zúfalej zlodejostrany sa zmysluplné príspevky vymýšľajú ťažko :-)

    • 12.2.2.1
     hamilton says:

     A ktorá strana je tá “čistá ” ? Všetky majú na výplatnej listine tí istí ľudia.KDH,SDKU,NOVA,SIEŤ…? všetky potrebujú peniaze,a kto im ich dá ? ,tí čo ich majú,no a potom si za svoje “pôžičky” vypýtajú svoje.Politika je o 2 veciach .O moci a o peniazoch.

     • 12.2.2.1.1
      jajo says:

      O čom točíš? Aká moc a peniaze? Veď sám Stanko tvrdil, že tu sme všetci Trnafčany a politikárčenie do mesta nepatrí. Ale preto keďže vieme že on urobí len to, čo mu nakáže Poór, tak ho jednoducho voliť nebudeme. Lepšia Trnava do teho!!!

      • 12.2.2.1.1.1
       duch svaty says:

       jednoznacne Za lepsiu Trnavu!

       • 12.2.2.1.1.1.1
        xz says:

        Pozrime sa na cely zoznam kandidatov a pragmaticky.. Je tam dost mien, ktore budu v zastupitelstve, ci sa nam to paci alebo nie, jednoducho su to zname osobnosti, ktore sa tam dostanu.. (Stanko, Butko, Hambalek,..) Tym padom cca 10 miest je uz teraz na 99 % jasnych. Vacsina nezavislich kandidatov co idu za Lepsiu Trnavu su neznami a teda tazko zvolitelni. Z toho mi vyplyva len jedno, aj keby sa Brocka nejakym zazrakom stal primatorom, podla mna nebude mat zastupitelstvo.. Este, aby mu Bystro nerobil viceprimatora ;). Takze ak sa na to realne a pragmaticky pozriem, sen o Lepsej Trnave sa uz teraz rozplyva.

      • 12.2.2.1.1.2
       fifo says:

       super komentár,Bročka do teho!!!!!

   • 12.2.3
    tictac says:

    Keby mi dalo mesto pozemky za euro a štát dotáciu na štadión tak mi každá banka dá s radosťou úver na zbytok a ja ten úver z nájmu zaplatím za dva roky

    • 12.2.3.1
     hamilton says:

     Ak si si niekedy vzal úver,potom musíš vedieť,že ho musíš začať splácať okamžite,ako ho začneš čerpať.Splátka istiny sa dá odložiť -samozrejme nie je to “zadarmo”,úrokov sa to však netýka.Iba výška úrokov BEZ istiny pri mesačnej splátke úveru je viac,ako 33 000EUR. Rozpočtové náklady na štadión sú 70 mil.EUR aj bez dotácie od štátu sú rádovo v desiatkach miliónov Eur.

     Skutočne si myslíš,že bez vlastných zdrojov vo výške desiatok miliónov eur,by si utiahol výstavbu,počas nej splátky banke,príjmy nemáš žiadne do doby začiatku prevádzky objektu ,čo predstavuje roky.2-ročná splatnosť investície ani v Dubaji,nie v Trnave.
     Nie je to obhajobu projektu,ale toto sú reálne informácie.Banka požičia na takýto projekt iba bohatému.

     • 12.2.3.1.1
      tictac says:

      dotácia od štátu by mi stačila na splátky na prvý rok a potom by mi mesačné nájomné stacilo na polročnú splatku.

      • 12.2.3.1.1.1
       majo says:

       “chlape” ten štadion sa bude staviat 2 roky a ty už chceš po roku vyberat majomne ? LOL

       • 12.2.3.1.1.1.1
        tictac says:

        13 miliónov od Fica by mi prvy tvojej mesačnej splatke 33000 stačilo na koľko rokov? 16?

        • 12.2.3.1.1.1.1.1
         majo says:

         Nevieš čitat, alebo pochopit pisany text (alebo obe)?

         “dotácia od štátu by mi stačila na splátky na prvý rok a potom by mi mesačné nájomné stacilo na polročnú splatku.”

     • 12.2.3.1.2
      Flego says:

      Ak sa nemýlim, máš tam chybu, 70 miliónov sú celkové náklady vrátane obchodného centra, na a iste vieš, že obchodné centrum je súkromný biznis, ktorý nemá s mestom a mestským štadiónom nič spoločné. Čisté náklady len na samotný štadión som nevidel nikde vyčíslené. No ale skúsme spočítať to čo poznáme s médií: pozemok od mesta za 1 euro, ktorého cena sa odhaduje na 5 miliónov + 13 miliónov od Fica + prenájom štadióna na 30 rokov po 1 eure. Ak sa to spočíta, náklady na samotný štadión by to malo v pohode pokryť.

 13. 13
  Tibor Pekarcik says:

  Čistá katastrofa! Znoska tupých, nič nehovoriacich a hlavne nezrealizovatelnych hesielok. Populistické kecy, x-veci, ktoré nepodliehajú mestu, chcú riešiť nieco co riešiť ani nemôžu… Cyklochodnik do Malých Karpát???? Právomoc mesta konci za tabuľou Trnava. A ta ch……a s MHD zadarmo???? Zmena grafikonu MHD? Veď to pred pár mesiacmi odovzdali do platnosti (odhlasovane väčšinovým SMeRom) ako to dopadlo!!! A oni si dajú do volebného
  programu!!!??? To si robia z nas uuuuuuuplnu srandu????

 14. 14
  jajo says:

  Neviem kde si zobral, že Stanko má skúsenosti s prácou v samospráve alebo vôbec s prácou ako takou. Lokaji v tejto republike ešte nikdy nič neurobili. Lokaji len poslušne čakajú na príkazy zhora a to za robotu považujú len v Smere. Navyše sa odmietam kukať na to vyčesané obočie ďalšie štyri roky.

  • 14.1
   mraz says:

   Bol viceprimátorom, resp. primátorom, pretože podľa známeho, ktorý pracuje na meste bez jeho súhlasu Butko neurobil nič. Stále si budem stať za svojím, že nie primátor, ale poslanecký zbor je najdôležitejší. Bez jeho súhlasu nemôže primátor nič, ináč sa dopustí trestného činu. Preto viac je dôležitejší poslanecký zbor a čestnosť poslancov ktorí nie sú žiadni stranícky podskokovia, ktorí si spoločne odhlasujú akúkoľvek lumpáreň.

 15. 15
  natare says:

  “Pred štyrmi rokmi sme získali v komunálnych voľbách 18 z 31 mandátov v mestskom zastupiteľstve. Z toho je evidentné, kto rozhodoval o”

  akože lavičkách, ktoré zamorili naše mesto

 16. 16
  natare says:

  “Najvýraznejším bodom volebného programu je poskytnúť mestskú autobusovú dopravu pre všetkých obyvateľov mesta bezplatne.”

  Odkedy sa nastupuje aj strednými dverami vozia sa mnohí už dávno bezplatne. To, že si lístok kupujú len predstierajú a ten jeden revízor, ktorého už aj tak všetci poznali už kontroly nerobí.

 17. 17
  natare says:

  “výstavba súbežnej cesty medzi diaľničným privádzačom a Sereďskou cestou na odľahčenie dopravy v Modranke”

  načo stavať novú cestu za milióny, keď by stačilo vybaviť zrušenie spoplatnenia R1 od nadjazdu v Modranke smerom do Trnavy v cene dvoch dopravných značiek?

 18. 18
  natare says:

  Prečo meniť grafikon MHD, veď keď ho menili naposledy, tvrdili, že autobusy budú chodiť v 15 minútových intervaloch. Ono je to nastavené správne, to len cestujúci to zle pochopili. Bolo to myslené tak, že v intervale 15 minút pôjdu zo zástavky všetky spoje, nie že každých 15 minút pôjde zo zástavky nejaký spoj, tak ako je to v iných mestách.

 19. 19
  g says:

  “Pred štyrmi rokmi sme získali v komunálnych voľbách 18 z 31 mandátov v mestskom zastupiteľstve.” —> Ujo Kojak si uz ani nepamata ze pred 4 rokmi mal v kandidatke napisane nezavisly kandidat ale teraz sa uz ohana tym, ze “sme ziskali”…podla tohto vyhlasenia uz ani nezapiera ze komunisti zo smeru mu boli blizky uz pred 4 rokmi.
  To ze Butko musel robit to co mu prikazali je smutna realita. Ako primator proti tlupe cervenych komunistov zo smeru nezmohol nic… uz som to pocul velakrat, nieco na tom asi bude…
  kontrolny den na stadione? preco tam nebol primator Butko ale tento nanichodnik , ktory sa tak vehementne na kazdej fotke strkal k ficovi … lacny trik na zviditelnenie sa, Butko asi dostal zakaz tam vobec ist… mnohi ludia sa na tom iba dobre zasmiali, co dokaze tento pan Stanko pre to, aby ho bolo vidiet… len jedna foto, viacej ich je na FB http://www.cas.sk/galeria/413041/premier-fico-bol-opat-kontrolovat-tentokrat-vsak-nie-urodu-ale-stadion-testoval-aj-sedacky?foto=2

  A tieto vyplody mozgu o tom ze toto vsetko chceme spravit za 4 roky, tomu moze uverit fakt iba debil.

  Bystrik Stanko – odid do zabudnutia, takych odbornikov(ziada sa skor pouzit slovo ritolezov) na vsetko ako si ty a tvoja Smeracka banda tu v Trnave nechceme…

  • 19.1
   hej hou says:

   Stale riesite jednotlivcov. Pozrime sa ale na mesto a nie na ludi. Budeme mat top stadion na Slovensku, mame krasnu pesiu, univerzitny park, na Prengu park pre deti a seniorov, na Linke sa maka a to su len niektore veci. Podla mna sa pre nezaujateho navstevnika mesto vyrazne zmenilo k lepsiemu

   • 19.1.1
    jajo says:

    prosim ta, uz neber tie drogy… nezaujaty navstevnik si asi nepozeral tie 20-rocne zmluvy s 50-timi dodatkami, vdaka ktorym tu ryzuju ti spravni “podnikatelia” a my im to vsetko platime. zabudol si na rozkopany kamenac, Kaufland vedla porodnice, krasne reklamne lavicky, benzinku 5 metrov od rodinných domov a mnoho dalsich pozitívnych veci, ktore tu strana Smer “vybudovala”. patrocnica bola splnena za styri roky, dakujeme, odidte… Lepsia Trnava do teho!

   • 19.1.2
    fifo says:

    Ďakujem za štadión,peniaze sa mali dať do zdravotníctva.Človek za všetko iba dopláca.Malému som zháňal v nemocnici paličky na výtery,lebo lekár povedal,že nemajú penieze.Keď si nezoženiem,neurobí malému výter…Takže hlavne,že budeme mať štadión.Keď bude fungovať zdravotníctvo,tak nech sa postavia štadióny.Lenže bohatým je to jedno,oni majú penieze!!!A ďakujem za umelý univer.park.Autá majú kde parkovať?Kde sú parkovacie domy?Treba sa ísť spýtať ľudí na Linčiansku,či sa im dobre žije.Na stredisku Tulipán sa pravidelne večer stretáva istá skupina drogivých dílerov,púšťajú hlasitú muziku a mesto?Nič!!O olašských rómov ani nehovorým…

  • 19.2
   Flego says:

   To čo je za pózu? Vyzerajú s Ficom jak na svadobnej fotke :-))

 20. 20
  pozorovatel says:

  Niekto,kto má väčšinu v trnavskom zastupiteľstve, zverejní po dlhšej príprave volebný program plný nepresností.
  Ako dôverovať niekomu, kto nepozná situáciu a minimálne ani pomenovanie ulíc v meste Trnava ?

  Niekoľko príkladov z volebného programu:

  http://www.trnavadosiahlaviac.sk/volebny-program-strany-smer-sd-pre-komunalne-volby-2014/

  Volebný obvod č. 4 – Družba :

  * Pokračovanie rekonštrukcie ulice Spartakovská – vybudovanie kruhového objazdu Koniarekova

  – Spartakovská ulica sa zatiaľ nepretína s Koniarekovou ulicou, zrejme tam má byť SASINKOVA, Spartakovská, Clementisova

  Okrem toho, robiť kruhový objazd nad tými potrubiami a šachtami, čo tam sú, bude veľmi zaujímavé.

  * Vybudovanie chodníka od státia MHD smerom ku Koniarekovej ulici

  – Zrejme chceli povedať: Vybudovanie chodníka od zastávky Spartakovská-smer na Družbu do kopca smerom k SASINKOVEJ ulici

  * Zabezpečenie výmeny kanalizačných poklopov, aby sa zabránilo úniku nežiaducich výparov

  – divná slovná formulácia, ale keď už zabezpečia výmenu kanalizačných poklopov za taký typ, ktorý zabráni úniku nežiaducich výparov, ako bude do tej kanalizácie z cesty odtekať voda ?
  Nemala by sa riešiť príčina tak, aby tie nežiadúce výpary nevznikali ? Veď ten smrad si nájde inú cestu , ako sa dostať von.
  A

 21. 21
  danTT says:

  Uznávam že ten program je o ničom….., no treba mať čistú a objektívnu hlavu……netreba zabúdať ani na obdobie temna ktoré tu bolo 20 rokov…..to len tak na okraj, aby nevznikol dojem, že tu bol predtým raj na zemi. Je mi jedno koho je to zásluha, ale TT za posledné 4 roky určite ožila…..

 22. 22
  kiko says:

  jedna piesen znie.

  Pivo bude zadarmo a fotbal každej den
  Všeobecná pohoda, všech politiků sen

  ale celkovo smutok z kandidatov a programov vobec.
  minimalna odbornost, koncepcnost. take lecne cele to je.
  sklamanie.
  trnava spala 20 rokov a teraz sa rozbieha predovsetkym vdaka ludom a nie politikom.

 23. 23
  stres says:

  Bystríik Stanko -volebný program z roku 2010:
  – vybudovanie aquaparku
  – rekonštrukcia pešej zóny
  – parkovací dom v centre mesta
  – prehodnotiť zmluvu o pripravovanej výstavbe futbalového štadióna a vyvovať verejnú diskusiu / projekt patrí na zelenú lúku /
  – dobudovanie cyklochodníkov
  – rekonštrukcia Halenárskej
  – inštalácia bezpečnostných kamier v exponovaných lokalitách
  – zavedenie hliadky MsP do centra
  – vybudovanie Národného streleckého centra na Štrkoch
  – neprijateľný je zánik trnavskej hádzanej
  – oživenie mesta kultúrnymi podujatiami a koncertmi

 24. 24
  chth says:

  mal by ukazat program z predchadzajucich volieb, a ukazat co splnil :-D

 25. 25
  pozorovatel says:

  AHA HO : Zadarmo mestská doprava.

  Prvá reakcia : Perfektné, Trnavčania ušetria, budú viac využívať MHD, na cestách bude menej áut, čistejšie ovzdušie.

  Spochybnenie : Kto to v skutočnosti zaplatí ?

  Spomienka : Pred 4 rokmi nám už MHD cez víkend zadarmo sľubovali, ale skutek jaksi utek.

  Vytriezvenie :

  MHD zadarmo sme tu už vlastne mali. Volalo sa to TESCO-BUS. Preplnený špinavý zdevastovaný autobus s časťou podivných spolucestujúcich.

  Ak bude MHD zadarmo, po 2-3 mesiacoch môžu byť pekné, čisté autobusy minulosťou. A ľudia sa im začnú vyhýbať, aby náhodou ešte niečo nenachytali, v aute je to bezpečnejšie.

  Ďakujem, radšej si tých 45 centov z karty zaplatím a “ušetrené peniaze“ nech sa radšej použijú na posilnenie spojov.

 26. 26
  Flego says:

  Volebný obvod číslo 5 http://www.trnavadosiahlaviac.sk/volebny-program-strany-smer-sd-pre-komunalne-volby-2014/ to si robíte srandu? To ani netušíte, že vám patrí aj celý Tulipán a Vajslova dolina??? A to bol Stanko 4 roky za tento obvod poslancom! Som sa mohol čudovať, že žiadna debata s občanmi sa tu nikdy nekonala.

  • 26.1
   Flego says:

   Výluka nákladnej dopravy zo sídliska Linčianska = do vybudovania južného obchvatu úplne nereálne. Ďalšie 2 body sa týkajú tiež len Linčianskej a sú veľmi slabé. No a ten štvrtý bod riešenie problematiky s neprispôsobivými občanmi je osobná agenda Miloša Krištofíka. Ako ho sledujem poctivo sa tomu venuje, vytvoril si aj špeciálnu komisiu, systematicky čisti Coburgovu a do volieb ju asi aj stihne vyčistiť. Nuž nebol som váš veľký fanúšik pán Krištofík, ale odkedy som chytil olašáčku z Coburgovej s rukou v mojej taške trochu som zmenil názor. Ak sa náhodou znova stanete naším poslancom, doporučujem rozšíriť túto agendu aj na časť bezdomovcov, hlavne v okolí Trnávky a aj na bielych zlodejov, pretože krádeže sú tu na dennom poriadku. Ale inak páni, len 4 body to je skutočne slabé. To KDH-ci nám venujú 15 bodov http://www.nasemestto.sk/kandidati/obvod-c-5-tt-juh/ a tie pokrývajú CELÝ volebný obvod. Takže ak by náhodou Lepšia Trnava nemala v zastupiteľstve väčšinu, aj od KDH bude čo pýtať….

 27. 27
  priekopník says:

  toto hovorí za všetko kam sa smer rúti a akí ľudia tu chcú šéfovať v tomto meste no celé zle, ale že uplne zle ….
  http://www.sme.sk/diskusie/2343631/1/Mlady-smerak-na-Kolesikovom-listocku-neuspel-teraz-sefuje-Iuvente.html

 28. 28
  kiko says:

  Slovaci, Trnavcania

  kedy uz zmenime tu svoju hnusnu povahu. zavist , nenavist a zloba.
  Ten co bol pre domnou bol vagabund, zlodej. Ja som lepsi a najlepsia volba. Nikto nie je dokonaly. Zahadzujeme svoju historiu a kazde obdobie zaciname odznova . Zavrhli sme dejiny Uhorske, z enie su nas, komunisticke atd.
  Poslanci pred nami boli zli, my sme ti pravi, ktori to zmenime.
  Ale takto to v zivote nefunguje.

  Prosim uz sa znormalnime, prestanme s kradnutim, prospechom iba pre seba.
  Kontinuitu prosiiim. Spojme sa za Trnavu a tuto krahinu vsetci a prestante vsetci frflat a robit zle !

  Trnava je nasa, tak si ju nedajme.

 29. 29
  SLOVÁ KLASIKA says:

  Nikto vám nemôže dať toľko, koľko vám politici dokážu sľúbiť.

  Po prečítaní volebného programu dovetok. A kde boli doteraz ?

  Veď sa hrdia, že za všetko dobré možu oni: “Pred štyrmi rokmi sme získali v komunálnych voľbách 18 z 31 mandátov v mestskom zastupiteľstve.“

  A za všetko nedobré môže JAR, LETO, JESEŇ, ZIMA a OZÓNOVÁ DIERA.

 30. 30
  kiko says:

  a dalsia vtipnost.
  ako si vedia kradnut temy a programy.Brockovci roky vravia a chodia na radnicu s participativnym rozpoctom a na radnici im tvrdia, ze je to hlupost, ale zrazu pride rok 2014 a kandidat KDH + spol. prichadza s genialnym napadom v programe ! Participativny rozpocet !
  a este si napisu , ze su zvedavi s cim pridu dalsi kandidati :))) a co od nich zasa prevezmu.
  Nasrali si do huby. ine divadlo. a keby ukradli iba tento bod programu. Takych sa vo volebnom programe najde.
  Inak, keby terajsiemu primatorovi niekto zratal percento akym naplnil svpoj volebny program, kolko precent by to bolo ?
  10 or 20 % ?
  na co su potom tie predvolebne programy, ked si tam mozu napisat co chcu aj tak nikto nekontroluje ci klamu ?

 31. 31
  nechápavý says:

  To akože má Brocka z KDH, poslanec NRSR v Trnave dajaký funklub ? Mám dojem, že pochádza z nejakej dediny v okolí Trnavy, očakával by som dajakú miestnu iniciatívu skôr tam.

  Ale zaujalo ma to krkolomné, presnejšie jazykolomné slovo participatívny rozpočet. Kto je to ten participatív ?
  Rozumel by som odvodeninám typu rozum-ný, podvod-ný, prevrat-ný,ale toto ?

  Hádam to len nebude dajaká úchylnosť, keď im na radnici vraveli, že je to hlúposť.

  Bolo by to možné bližšie vysvetliť ?

  A tiež, niečo bližšie k tým viacročným vytrvalcom, BROCKOVCOM.

  Teraz neviem, to ten ich „zakladateľ“ je hlavný participatív ?

 32. 32

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.