reklama

Bystrík Stanko odchádza z radnice, opäť bude šéfovať krajskej polícii

Prvý viceprimátor mesta Trnava Bystrík Stanko opúšťa trnavskú radnicu. Od 1. júla sa vracia na stoličku krajského riaditeľa KR PZ v Trnave, kde nahradí Imricha Puhu.

Z policajného zboru odišiel v roku 2010 po viac ako dvadsiatich rokoch služby. V septembri toho istého roku ohlásil kandidatúru na post primátora. Vo voľbách skončil na druhom mieste za súčasným primátorom Vladimírom Butkom.

V decembri zvolili Stanka za prvého viceprimátora mesta Trnava, kde pôsobí dodnes.


Viceprimátor Stanko po takmer dvoch rokoch opäť oblečie policajnú uniformu

Ponuka pána ministra Kaliňáka ma potešila a veľmi si ju vážim. Priznám sa, že som ju pomerne dlho zvažoval, pretože práca na radnici mi prirástla k srdcu,“ povedal pre trnava-live.sk B. Stanko.

Rozhodnutie o odchode z radnice bolo pre mňa jedným z najťažších v živote,“ priznal.

Pozíciu prvého zástupcu primátora obsadí od 1. júla Kvetoslava Tibenská. Náhradníka za Stanka vymenujú najskôr až po prázdninách.

Otázku bezpečnosti považuje verejnosť medzi najdôležitejšie. Policajný zbor podľa mojich informácií nie je v súčasnosti v ideálnej kondícii a potrebuje viacero zmien. Myslím si, že je potrebné vrátiť niektoré predchádzajúce zmeny, aby polícia opäť viac slúžila občanovi,“ skonštatoval B. Stanko.

Aj po odchode z viceprimátorskej stoličky bude naďalej zastávať poslanecký post v mestskom zastupiteľstve.

Budem sa zasadzovať o tom, aby sa postupne napĺňali sľuby, ktoré som dal voličom v primátorských voľbách,“ dodal.

Ulož ako PDF
Napísal 27. júna 2012 8:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Bystrík Stanko odchádza z radnice, opäť bude šéfovať krajskej polícii”

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.