reklama

Ako prvý predstavil svoj volebný program pravicový kandidát Ján Žitňanský

Kandidát širokej pravicovej koalície na primátora mesta Trnava v komunálnych voľbách 2014 Ján Žitňanský predstavil ako prvý z doteraz štyroch známych uchádzačov o kreslo svoj volebný program.

V prípade zvolenia chce sústrediť svoje úsilie na päť hlavných oblastí – žiť aktívnejšie, dôstojnejšie, bezpečnejšie, modernejšie a zdravšie.

Pravicovú koalíciu tvoria KDH, SDKÚ-DS, OĽaNO, Nova, SaS a Most – Híd s podporou Strany zelených.

Žitňanský vyzval na programovú konfrontáciu kandidáta strany Smer a súčasného viceprimátora Bystríka Stanka.

“Ľavicové zoskupenie v mestskom zastupiteľstve pod vedením strany Smer preukázalo, že sa rada inšpiruje naším volebným programom. Ten z minulých volieb sa im zapáčil natoľko, že časom začali mať pocit, že je to ich vlastný program. Aby pred týmito voľbami nedošlo k zbytočnému sporu o to, kto od koho opísal volebný program, rozhodol som sa dnes ako prvý zverejniť nielen svoju víziu pre Trnavu, ale aj celý volebný program. Z tohto miesta vyzývam svojho súpera Bystríka Stanka, aby predložil Trnavčanom svoj vlastný program. Osobne som zvedavý a pozývam vás k tomu, aby sme sa naň spolu pozreli. Už teraz sa teším na programovú konfrontáciu,” vyhlásil dlhoročný poslanec mestského zastupiteľstva a člen mestskej rady Ján Žitňanský.

zitnansky
Ján Žitňanský počas tlačovej besedy

Cieľom širokej koalície pravicových zoskupení, ktorá v komunálnych voľbách ponúkne kompletnú 31 – člennú kandidátku, je okrem víťazstva v boji o primátorské kreslo aj zisk čo najvyššieho počtu poslaneckých mandátov. O hlasy voličov sa bude uchádzať približne polovica nových tvárí.

Vekový priemer poslaneckých kandidátov koalície KDH, SDKÚ-DS, OĽaNO, Nova, SaS a Most – Híd je 45 rokov, v mestskom zastupiteľstve v súčasnom volebnom období pôsobí 9 kandidátov.

“Za mnou stoja kvalitní a čestní kandidáti na poslancov, spolu sme silný tím. Sme pripravení odstrániť z Trnavy dvojkoľajné vedenie, kedy primátor a zastupiteľstvo neťahajú za jeden povraz. Spojili sme sa, aby Trnava išla opäť na plný plyn,” poukázal Žitňanský na skutočnosť, že dosluhujúci primátor Vladimír Butko sa nemohol spoľahnúť na väčšinovú podporu svojich vlastných poslancov.

Väčšinu získala v minulých voľbách pred štyrmi rokmi strana Smer a jej partneri.

“Po rokoch príprav sme dotiahli rekonštrukciu pešej zóny, zrealizovali sme Univerzitný parčík a rovnako postavili veľké detské ihrisko na Prednádraží a uskutočnili ďalšie projekty. Naše plány sú však smelšie. Na to, aby Trnava bola skutočne bezpečná, zelená a spoľahlivá pre ľudí potrebujeme odstrániť túto dvojkoľajnosť,” prehlásil pravicový kandidát s dovetkom, že spojenie tejto koalície a ich kandidáta pomôže Trnave, aby išla opäť “na plný plyn”.

Ján Žitňanský nechce byť v prípade zvolenia primátorom na jedno volebné obdobie. Jeho cieľom je stáť v čele mesta aspoň osem rokov.

Svojho kandidáta podporili aj dvaja primátori za KDH, bývalý Štefan Bošnák a súčasný Vladimír Butko. Ako sa zhodli, Žitňanský je skúsený a zodpovedný človek, ktorý má dlhoročné skúsenosti z pôsobenia v zastupiteľstve aj mestskej rade.

Spolupráca poslancov Smeru, KDH a primátora v mestskom zastupiteľstve sa javila počas celého volebného obdobia ako ideálna. Samotní najvyšší predstavitelia mesta V. Butko aj B. Stanko v minulosti niekoľkokrát toto spolunažívanie verejne pochválili. Ako sa zdá teraz z vyjadrení Žitňanského, nie všetko fungovalo hladko.

“Trvalo omnoho dlhšie, kým sme dospeli ku konsenzu. Museli sa opracovávať hrany, zvážiť jeden aj druhý pohľad. Často sme sa museli zastaviť, rokovať. Teším sa, že zastupiteľstvo vyzeralo ako vyzeralo. Boli skoro jednohlasné hlasovania, ale, verte mi, predchádzali tomu neskutočné debaty a dlhé rokovania,” naznačil Žitňanský.

Z väčších investičných akcií chce koalícia na čele so Žitňanským zrealizovať napríklad moderné detské ihriská na každom sídlisku, vyvinúť úsilie na skoré začatie výstavby južného cestného obchvatu mesta, zabezpečiť prípravu a realizáciu cestného prepojenia Prednádražia s Bratislavskou cestou, revitalizovať Ružový parčík, námestie SNP alebo obnoviť povrchy a mobiliár na uliciach Štefánikova, Hviezdoslavova, Dolné bašty, Hollého a Halenárska.

Žitňanský s podporu poslancov vlastnej koalície plánuje uskutočniť aj realizáciu parčíka Bela IV. v lokalite Horné Bašty – Rybníkova, znovuvybudovať jednoduchý funkčný objekt mlyna ako turistickú atrakciu v Kamennom mlyne, postaviť cyklistické prepojenie z centra mesta do Kamenného mlyna, na Kopánku, do Štrkov a Modranky, v programe plánuje aj rekonštrukciu Mestskej športovej haly či realizáciu veľkého okruhu pre inline korčuliarov, ktorý prepojí rekreačné zóny Kamenný mlyn a Štrky popri hrádzi Trnávky z Modranky až na Tulipán.

Kompletný volebný program Jána Žitňanského nájdete na stránke www.nasemestto.sk/volebny-program.

Ulož ako PDF
Napísal 18. septembra 2014 12:05. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Komunálne voľby 2014, Trnava. RSS 2.0.


INZERCIA

50 komentárov pre “Ako prvý predstavil svoj volebný program pravicový kandidát Ján Žitňanský”

 1. 1
  5ulo says:

  Programove vysielanie pre najmensich sa prave zacalo – slova sta by rozpravka :) Pockam si este na tie ostatne rozpravky od ostatnych kandidatov a tej najneuveritelnejsej postupim moj hlas.. vlastne nie.. co to trepem.. ja chcem, aby nas primator chodil s nami na Bercajgel :)

  • 1.1
   xz says:

   Precitam si program/rozpravky vsetkych kandidatov z pred styroch rokov.Porovnam co naslubovali/co aj v reale splnili respektive ako zmenili nazor ked boli pri kormidle a podla toho sa rozhodnem.Bude mat niekto v programe aj to,ze sa bude mesto zveladovat hned prvym rokom volebneho obdobia a nie len poslednym,volebnym?Ocenujem napad osadenia tych otrasnych reklamnych laviciek popri cestach.Ved lavicky neinstalujeme na to aby sa na nich sedelo.Nech voli kazdy koho chce,hlavne nech su tam zapaleni ludia pre Trnavu.

 2. 2
  priekopník says:

  Vidím, že v programe pomenoval všetky problémy, ktoré svojím bačovaním spôsobili mestský poslanci za posledných 20 rokov!!! a opäť len lacné sluby :(
  Bude to chcieť novú krv do tohto vysatého mesta :)

  • 2.1
   ferino says:

   ty curipindel,uz len ten tvoj sfetovany pedofilny bicyklista toto mesto vytrhne z problemov, v ktorych sa podla teba nachadza…

 3. 3
  duch svaty says:

  Chalosi idu opravit co pokazili svojim 20 rocnym posobenim a robit co uz malo byt davno hotove :)

  dekujeme odejdete :)

  Lepsia Trnava do Teho!

 4. 4
  duch svaty says:

  Z tohto miesta vyzývam svojho súpera Bystríka Stanka, aby predložil Trnavčanom svoj vlastný program. Osobne som zvedavý a pozývam vás k tomu, aby sme sa naň spolu pozreli. Už teraz sa teším na programovú konfrontáciu,”

  Pan Zitnansky skutocne si myslite Vy ste superom Stankovi? Ego Vam nechyba, ale co mi tam trosku chybuje je sebakritika :)))

 5. 5
  Pali says:

  Odstránime z Trnavy dvojkoľajné vedenie a zavedieme trojkoľajné: Poór – Náhlik – Žitňanský a budeme spolu ťahať za jeden povraz!

  Na 4. poschodie do ŽOS-ky budem chodiť ako na klavír rovnako, ako môj predchodca Butko “na plný plyn.”

  My sme vybudovali nové ihrisko na Prednádraží, hlavne že sme tam nemali ani jedného poslanca a náš primátor mohol rozhodovať akurát tak o tom, kedy pôde na záchod. Univerzitný parčík detto.

 6. 6
  Tibor Pekarcik says:

  Aaaale tuším tu mame stretnutie srandistov! Chlapci z pravého aj ľavého spektra spoločne v zastupiteľstve hlasujú a teraz sa tvária ze su vlastne opozícia? Spoločne odhlasovali preťatie parku v kamennom mlyne cestou, odsúhlasili spoločne bilboardy pardon lavičky v križovatkách a na zelenom kricku za 1 euro jedného zo svojich kamosov, ktorí ma toľko zadkov ze sedí tuším na šiestich stoličkách, euro pozemky pre vyvolených a pod… A teraz sa tvária ze su vlastne oni ako ti druhí.:-))). Pekne divadlo sa nam otvára pred voľbami!:-))). A mimochodom Halenarska ul. bola uz aj v predvolebnej kampani p. Bútka a vieme ako vyzerá po 4 rokoch. Takze nič nové, len recyklácia toho predchádzajúceho programu. Ale tvária sa, ze chcú nieco meniť a prinášať novú krv. Veď ide o tých iných ludi co su vo vedení 20 rokov a my vieme co vsetko “dokazu”. Najsmutnejšie je, ze oni sa pri týchto volovinach co vypúšťajú tvária seriózne vážne. Normálne bez cervenenia sa a tak…Hmmmm.

  • 6.1
   Mihoč says:

   Presne túto vec treba vypichnúť – je to klasický politický postup, ako oblbnúť ľudí – rozdeliť sa pred voľbami na dva tábory, hádzať po sebe špinu a zamestnať tak ľuďom hlavičky. Vytvoriť im “toho dobrého” a “toho zlého”, nech sa majú o čom hádať pri pive. Pritom je úplne jedno kto z nich vyhrá, lebo vždy ťahali a budú ťahať za jeden povraz, ak dostanú možnosť – oni totiž nie sú zástupcovia obyvateľov, ale zástupcovia podnikateľov. Tu treba kompletne otočiť politickú garnitúru a preto budem voliť ľudí, ktorí nemajú ruky zašpinené straníckymi peniazmi.

 7. 7
  gabo says:

  Janko, Janko, keby si nebol v KDH dal by som ti hlas, ale takto nemôžem ani so zaťatými zubami. A čo sa týka tvojich spolu straníkov a ich čestnosti, tak za to hlasovanie s pozemkami pri nemocnici by si zaslúžili poriadne zaucho a nie mandát na ďalšie štyri roky. No a to platí aj o opačnom tábore. Prečo hlasovali za a prečo to primátor nevetoval? Takže Janko žiadna dvojkoľajnosť, pretože kde to smrdí kšeftom tam je jednokoľajka ako vyšitá. Môj hlas pôjde nestraníkom a ľuďom, ktorí chcú čosi dokázať a nie sa roky nabaľovať na tomto systéme.

  • 7.1
   ferino says:

   ty smeracky posuk,co sa tvaris ako objektivny novinar, odpusti si svoje povinne cviky;
   tvoje vnimanie reality si mozes prezentovat na politologickych vecierkoch a nie v prostredi, kde o nieco ide

   • 7.1.1
    mraz says:

    V živote som nebol niekoho “pošuk”, ale reálne hodnotím farizejské správanie niektorých ľudí.

   • 7.1.2
    Mihoč says:

    ferino, z tvojich príspevkov cítiť, že sa ti trasie stolička pod zadkom. Snáď si nájdeš po voľbách dôstojné zamestnanie, ale popravde by si si zaslúžil ťahať vlákno v Skloplaste.

    • 7.1.2.1
     duch svaty says:

     Tahat vlakno v skloplaste je dostojna a tazka robota ktoru niektori robia cely zivot za par korun. Tito plateni trolkovia zarobia za tieto debilne a bezduche reci ovela viac :)

    • 7.1.2.2
     ferino says:

     nema sa mi co triast,akurat sa dobre bavim na vasich idealistickych predstavach. Uz vam len zelam, aby vas vsetkych zvolili a potom tu na vas budu vypisovat taketo pixoviny. Skoda len, ze ten vysledok bude pre vas dost tristny, o to viac, ked sa na tomto fore citite ako absolutni vitazi…

     • 7.1.2.2.1
      jajo says:

      diky ferino za prianie :-) ale jediny kto tu pice pixoviny si ty a kedze ty o ten svoj flek realne po volbach prides, vysledok bude tristny akurat tak pre teba. maj pekny vikend

      • 7.1.2.2.1.1
       ferino says:

       ok, o 4 tyzdne Ti s radostou zakondolujem; staci sa pozriet na Vas vsetkych nezavislych na cele s madamme Palang – sice ta to uz asi pochopila, lebo uz stichla, ale tie jej aktivity boli bez akejkolvek koncovky; presne tak to je a bude aj s Vami, vratane vasho kosica, natieraca a bicyklistu
       ked uz hodnotis moje poznamky ako jedine pixoviny, tak daj nieco o tom, ako sa ktory poslanec nabalil na meste; alebo tiez som tu nedavno cital, ze Butko kupil dom na Spiegelsali – na upresnenie, zdedil ho po rodicoch; takze tolko k vasim dojmologiam…

       • 7.1.2.2.1.1.1
        jajo says:

        o 4 tyzdne je 19. oktober, k comu chces kondolovat? uz sa asi strasne bojite o tie svoje teple miestecka, najradsej by ste tie volby vymazali a ryzovali v tichosti dalej, samozrejme bez verejneho obstaravania, nejaka nova pumpa neni v plane v kamenaci? neni kde tankovat v trnave…

 8. 8
  fifo says:

  Smer zle,KDH zle…Bolo vidieť ako hlasovali za obchodný dom v nemocnici…Chce to nových ľudí…Bročka chodí aspoň niečo robiť pre Trnavu,obnovuje detské ihriská,kosí trávu,natiera lavičky a pod.Kedy ste videli pána Butka,Stanka niečo urobiť pre Trnavu?Chodiť sa usmievať po meste na akcie,to dokáže každý.A to nehovorím o dohadzovaní kšeftov pre kamarátov,napr.pumpa Tir Petroleum na Špačinskej,bez súťaže,len tak kamošovi.A keď chceli postaviť parkovací dom pri nemocnici na Žarnovej,tak to sa už nedalo.A bezpečnosť,to sa smejem.Rómovia okrádali ľudí počas jarmoku,za bieleho dňa.

 9. 9
  miso says:

  “Zabezpečíme stanovenie postupu prípravy a realizácie cestného prepojenia Prednádražia s Bratislavskou cestou. Zásadne pokročíme v príprave cestného prepojenia Prednádražia s Bratislavskou cestou.”

 10. 10
  hugo says:

  Tak tento volebný program je čistá sranda:
  – všetky body sú o tom čo kolaboranti z KDH nezabezpečili za 4 roky ale pôvodne sľúbili v koalícii so SMERom sociálna NEdemokracia
  – teraz iba zneužívajú mašinériu masmédií napr MTT, Novinky z PORradnice, ktoré platíme my všetci pozri:
  http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=4657&SID=7&P=0
  že by súdruh Behro a ostatní vyvolení Smer a KDH zneužívali mestský majetok pre svoju propagandu? alebo súdruh Behro inak vyvolený kvestor UCM Trnava za odmenu = Smer UCM mozgové centrum
  – ako je možné že materiál mesta – štúdie parčíkov a jazierok si dáva súkromná strana Smer a súkromná strana KDH banda na svoju web stránku ako volebný program ? To sme predsa platili my občania mesta a oni zadarmo za naše peniaze prezentujú tieto veci ako svoj program
  – ich arogancia nemá obdobu
  – teraz otapetujú Naše Mesto so svojimi hnusnými ksichtami a budeme sa nich musieť kukať

 11. 11
  fru-fru says:

  Konečne sme sa dočkali našich osvietených kandidátov tzv. pravicových
  a našich tzv. ľavicových strán to znamená kolaborantov. Až som zaplakal nad ich obetavosťou a úprimným záujmom o problémy mesta ale hlavne o peniaze mesta, ktoré by mohli mať pre seba, svoje rodiny a svojich kamošov a svoje firmy ďalšie 4 roky.
  Je mi ľúto tých trtkov, ktorí sa na to prepožičali ale to je ich svedomie.
  Tento krát máme ale našťastie inú voľbu.
  ZA LEPŠIU TRNAVU !!

  • 11.1
   michal says:

   Esteze mame spasitela,z Lepsej Trnavy,ktory sa mota len po verejnych funkciach za vlady Smeru. A vraj nezavisly :D

   • 11.1.1
    duch svaty says:

    A z tych funkcii si postavil tri haciendy, ma dva hotely a 14 bytov ktore prenajima ze? To budete stale dokola omielat tie iste hluposti s ktorymi vas nabrifovali? Nieco presvedcivejsie skus

 12. 12
  miso says:

  tu mate cely zoznam pravicovych kandidatov:
  VOLEBNÝ OBVOD 1 – Trnava stred (Staré Mesto, Špíglsál)

  1. Štefan Bošnák, Ing. Dr.h.c., 67, poslanec, Trnava, Ulica Vladimíra Roya 2/A
  2. Pavel Ďurko, Ing. arch., 40, architekt, Trnava, Ulica Hornopotočná 19/A
  3. Jana Fridrichová, MUDr., 48, lekárka, Trnava, Ulica Hospodárska 2
  4. Martin Krajčovič, Mgr., 31, konzultant, Trnava, Ulica Študentská 41
  5. Pavol Nižnánsky, 31, živnostník, Trnava, Ulica Andreja Hlinku 5

  VOLEBNÝ OBVOD 2 – Trnava západ (Prednádražie)

  1. Roman Jakubec, RNDr., 41, environmentálny, Trnava, Koceľova 4
  manažér
  2. Ján Jobb, Ing., 51, environmentálny, Trnava, Ulica Kornela Mahra 6
  manažér
  3. Juraj Jurák, Ing., 49, technik, Trnava, Ulica Františkánska 22
  4. Jaroslav Kralčák, 64, strojník, Trnava, Ulica Mozartova 11
  5. Michal Okruhlica, Mgr., 45, technik, Trnava, Ulica Botanická 57
  6. Jozef Pobiecký, Ing., 45, konateľ spoločnosti, Trnava, Ulica Šafárikova 18

  VOLEBNÝ OBVOD 3 – Trnava sever (Zátvor, Kopánka, Na Hlinách, Vodáreň)

  1. Tomáš Doboš, Ing. Mgr., 38, ekonóm, Trnava, Ulica Jána Hajdóczyho 138
  2. Zuzana Havlíková, MUDr. PhD., 38, lekárka, Trnava, Ulica Jána Hajdóczyho 134
  3. Martin Heriban, MUDr., 65, lekár, Trnava, Lúčna 3
  4. Branislav Kramár, MUDr., 41, lekár, Trnava, Dúhová 50
  5. Andrej Kramár, Ing. Mgr., 36, manažér, Trnava, Dúhová 48
  6. Martin Královič, Bc., 26, manažér, Trnava, Ulica Jána Hlubíka 15
  7. Milan Tomík, Ing., 46, technik, Trnava, Ulica Átriová 4

  VOLEBNÝ OBVOD 4 – Trnava východ (Družba, Hlboká, Vozovka)

  1. Jozef Alchus, Ing., 59, projektant, Trnava Ulica Ľudmily Podjavorinskej 22
  2. Vladimír Butko, Ing., 59, primátor, projektant Trnava, Ulica Juraja Slottu 3
  3. Peter Halada, Ing., 33, projektový manažér, Trnava, Ulica Vladimíra Clementisa19
  4. Daniel Kravec, 23, študent VŠ Trnava, Ulica Palárikova 12
  5. Jozef Pikna, Mgr., 55, učiteľ – katechét, Trnava, Ulica Hlboká 16
  6. Matej Šrubař, 25, študent VŠ, Trnava, Ulica Železná 2/A
  7. Jozef Viskupič, 60, hospodár, Spolku sv. Vojtecha Trnava, Ulica Hlboká 15

  VOLEBNÝ OBVOD 5 – Trnava juh (Linčianska, Tulipán)

  1. Stanislav Hric, 54, energetik, Trnava, Ulica Markovičova 40
  2. Alena Krajčovičová, Mgr., 30, právnička, Trnava, Ulica gen. Goliána12
  3. Rastislav Mráz, Mgr., 36, právnik, manažér, Trnava, Šípová 7
  4. Gabriel Pavelek, MUDr., 61, lekár, Trnava, Zelenečská 9
  5. Štefan Pilát, 46, živnostník, Trnava, Ulica Stredná 26

  VOLEBNÝ OBVOD 6 – Modranka

  1. Agnesa Petková, Mgr., 69, poslankyňa, Trnava, Dedinská 53

 13. 13
  Jovany says:

  Môj favorit je Jozef Klokner.Nezávislí-ľudový kandidát na primátora.

 14. 14
  ferino says:

  a safra, pouzil som manual so 4tyzdnovym predstihom

 15. 15
  Jovany says:

  Už žiadny KDH-ák.Ani bývalí,terajší,budúci!!!Stačilo farizeji a politické prostitútky.
  Môj hlas nedostanete! Martin Krajčovič(konzultant KDH :-D) by im mohol robiť volebnú kampaň.A dopadli by ako Hrušovský. :-D :-D :-D

 16. 16
  kiko says:

  a dalsia vtipnost.
  ako si vedia kradnut temy a programy.Brockovci roky vravia a chodia na radnicu s participativnym rozpoctom a na radnici im tvrdia, ze je to hlupost, ale zrazu pride rok 2014 a kandidat KDH + spol. prichadza s genialnym napadom v programe ! Participativny rozpocet !
  a este si napisu , ze su zvedavi s cim pridu dalsi kandidati :))) a co od nich zasa prevezmu.
  Nasrali si do huby. ine divadlo. a keby ukradli iba tento bod programu. Takych sa vo volebnom programe najde.
  Inak, keby terajsiemu primatorovi niekto zratal percento akym naplnil svpoj volebny program, kolko precent by to bolo ?
  10 or 20 % ?
  na co su potom tie predvolebne programy, ked si tam mozu napisat co chcu aj tak nikto nekontroluje ci klamu ?

 17. 17

Napíš komentár

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.