reklama

Kandidát na primátora V. Butko predstavil ambiciózny volebný program

Ako posledný z primátorských kandidátov v Trnave zverejnil svoj volebný program súčasný viceprimátor Vladimír Butko (KDH). Na dnešnej tlačovej besede s novinármi zhodnotil plnenie volebného programu rokov 2007 – 2010 a predstavil aj víziu pre nadchádzajúce štyri roky.

„Našou silnou stránkou vždy bolo plnenie sľubov a dlhodobý rozhodujúci podiel na úspešnom rozvoji mesta Trnava. Keďže cítime veľkú zodpovednosť za ďalší vývoj nášho mesta, vo všetkých týchto činnostiach budeme pokračovať,“ predniesol V. Butko.
Pripomenul, že v prípade volebného víťazstva „zostane základné smerovanie mesta dodržané, ale zmena, ktorá nastane, bude väčšia, ako si myslíte“.

Vladimír Butko na tlačovej besede

Svoj volebný program zhrnul Butko do 21 bodov. Za cieľ si dáva posun Trnavy dopredu, modifikovanie riešení na súčasnosť a hľadanie najlepších možných riešení.

Politikmi často používané slovesá typu vypracujeme, zrealizujeme, zlepšíme, zriadime podľa vlastným slov nepoužíva vo volebnom programe, ale použije v praxi tak, aby sa Trnava aj naďalej posúvala vpred.

O štyri roky bude podľa Butka „samozrejmosťou“ prepojenie Zeleného kríčka s Františkánskou ulicou a atraktívna obnova Jakubského námestia, obnovený povrch a mobiliár Hlavnej, Štefánikovej, Hviezdoslavovej a Halenárskej ulice, parkovanie v parkovacích domoch či univerzitný park oproti hotelu Holiday Inn nad novým podzemným parkoviskom.

Program Vladimíra Butka počíta aj so zavedením priamych prenosov z mestského zastupiteľstva na internete, zverejňovaním zmlúv na webovej stránke mesta, rozširovaním wi-fi zón na sídliskách, optimalizovaním liniek MHD, dopravou v nedele a sviatky zadarmo či zavedením nočnej pohotovostnej lekárne a zubnej ambulancie,
„V priebehu nasledujúcich štyroch rokov bude samozrejmosťou vybudované cyklistické prepojenie z centra mesta do Kamenného mlyna, na Kopánku, do Štrkov a Modranky, nové multifunkčné centrum pre seniorov pri Ružovom parku v budove Kalokagatie, a preinvestovanie najmenej milióna eur do regenerácia oddychových a športových zón v Kamennom mlyne a na Štrkoch,“ prezentoval viceprimátor, ktorý pôsobí na trnavskej radnici štvrté volebné obdobie.

Butkovou ambíciou je aj príprava postupu realizácie cestného prepojenia Prednádražia s Bratislavskou cestou. „Ešte pred 15 rokmi bol severovýchodný obchvat mesta len čiarou na mape a jeho projekt ležal takmer zabudnutý a zaprášený. Dnes je pomerne krátko pred dokončením. Mojím snom je, aby mala Trnava vytvorený vonkajší okruh mesta. Jeho súčasťou bude aj veľmi dôležité prepojenie Prednádražia s Bratislavskou cestou. Budem lobovať, a bojovať zo všetkých síl, aby raz bol tento náročný projekt zrealizovaný. Uvedomujem si, že to bude náročná a kostrbatá cesta, tak ako v prípade severného obchvatu,“ vyhlásil.

V rámci odpočtu volebného programu rokov 2007-2010 kandidát KDH pripomenul, že namiesto rekonštrukcie pešej zóny, ktorú napriek sľubu nerealizovali, začali s budovaním technologického parku, kde nájdu uplatnenie odborníci a kvalifikovaní ľudia. Názory kritikov hlásajúce názor, že mesto investuje iba vo volebnom roku Butko odmietol a skonštatoval, že kapitálové výdavky mesta boli počas štyroch rokov na približne vyrovnanej úrovni. „Je paradoxné, že ak by sme neinvestovali do technologického parku, práve v roku 2010 by boli investície najnižšie,“ upozornil.

„Na pešej zóne vymeníme povrchy a doplníme mobiliár. Spravíme ju tak, aby sme sa za ňu nehanbili. Vo veľmi dobrej kvalite a za dobrú cenu. Nie som ochotný investovať 6 miliónov eur do jednej ulice,“ zdôraznil.

N záver V. Butko prezentoval zámer 50-krát do roka zaplniť námestie, športovú halu alebo amfiteáter kultúrnymi a spoločenskými podujatiami.

Viac o programe kandidáta KDH čítajte na www.vladimirbutko.sk.

Ulož ako PDF
Napísal 4. novembra 2010 15:27. Článok je zaradený do rubriky: Aktuálne, Ďalšie správy, Trnava. RSS 2.0. Both comments and pings are currently closed.


INZERCIA

pre “Kandidát na primátora V. Butko predstavil ambiciózny volebný program”

reklama

reklama

reklama

Prihlásiť sa | © Všetky práva vyhradené. trnava-live.sk I Názory vyslovené v diskusiách čitateľov nie sú názormi prevádzkovateľa webu, a ten za obsah týchto názorov nezodpovedá. Rasistické, vulgárne, urážlivé a príspevky mimo témy článku budú vymazané. Redakcia si vyhradzuje právo na zastavenie diskusie v prípade, že komentáre smerujú k vzájomnému napádaniu sa a osočovaniu účastníkov diskusie alebo iných osôb.